Datum utkání: 10.8.2014 17:00
Počet diváků: 4360

FK Mladá Boleslav 0 FK Mladá Boleslav
:

Hradec vstoupil do utkání velmi aktivně a už v 10. minutě z toho byla obrovská šance Štípka. Toho krásným pasem vysunul Kotiš a dvaadvacetiletý záložník se řítil zcela sám na Hrušku, avšak první střelu směřující do prázdné branky zblokoval Smejkal a druhou dorážku zlikvidoval tygřím skokem brankář Mladé Boleslavi.

O pět minut později se dokonce více než čtyři tisíce diváků dočkalo branky, ovšem dorážka Rolka padla z ofsajdu a nemohla tak být uznána. Hosté dali poprvé o sobě vědět až v 21. minutě, kdy nebezpečně vypálil exhradecký Honza Šisler, ale brankář Koubek byl připraven. O moment později přišla další tutovka Votroků, k míči se dostal Dvořák a vystřelil hezky ke vzdálenější tyči, gólman Hruška vytáhl fantastický zákrok a míč vyrazil.

Festival neproměněných šancí v podání fotbalistů Hradce Králové pokračoval i nadále. Ve 36. minutě po hezké kombinaci pálil opět Pavel Dvořák, jeho pokus ovšem srazil hostující Milla na rohový kop. A hned vzápětí další spálená příležitost domácích. Halilovič prošel s míčem až do velkého vápna, přenechal míč Križkovi, jehož střela orazítkovala pouze tyč Hruškovy branky.

V úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky došlo bohužel ke zranění ofenzivního tahouna Prokopcovi družiny Emira Haliloviče, který se řítil do brejku. Hrubě ho fauloval Šisler a zcela po právu viděl žlutý kartónek. Boleslavští se připomněli v 65. minutě, kdy se za obranu dostal Štohanzl, hledal přihrávkou Mageru, ale Rolko byl na místě a vše s přehledem vyřešil. Za okamžik měl Štípek znovu dobrou možnost vstřelit gól, z levé strany ho vybídl Kulič, ale strážce mladoboleslavské svatyně ukázal povedený zákrok, který zabránil vstřelení gólu.

Hradec Králové byl i v závěru lepším týmem, aktivně napadal, kombinoval a předváděl fotbal, který se musel divákům líbit. Chybělo jen jediné a to míč v bráně Středočechů. To se v 85. minutě málem podařilo Dvořákovi, ale jeho střela skončila bohužel jen v boční síti. Na samotném konci mohl rozhodnout hradecký Križko, když se dostal k odraženému míči, ale ani poslední situace gólovou radostí neskončila. I proto svěřenci kouče Luboše Prokopce v druhém domácím utkání remízovali.

FC Hradec Králové – FK Mladá Boleslav 0:0
Rozhodčí: Marek - Pelikán, Kubr. ŽK: 26. Kotiš, 80. Dvořák - 11. Ščuk, 47. Ďuriš, 52. Šisler, 74. Kysela. Počet diváků: 4360.

Sestavy: FC Hradec Králové:
Koubek – Holeš, Chleboun, Rolko, Mareš – Križko, Kotiš – Štípek (79. P. Čermák), A. Čermák (66. Kulič), Halilovič (54. Shejbal) – Dvořák.
FK Mladá Boleslav: Hruška – Kysela, Navrátil (46. Bořil), Smejkal, Rosa – Šisler, Milla – Skalák (69. Bartl), Ščuk (46. Magera), Štohanzl – Ďuriš.

14.8.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: gunny
Druhou vychytanou nulu v SYNOT lize oslavil náš gólman Tomáš Koubek. A protože kluci v poli stále ne a ne protrhnout střeleckou smůlu, je právě Tomáš vítězem vašeho hodnocení hráčů v utkání Votroků proti Mladé Boleslavi s průměrnou známkou 1,64 - gratulujeme!
Tomáš Koubek hvězdou zápasu v hlasování fanoušků

11.8.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Připomeňte si ještě jednou nedělní prvoligový zápas proti Mladé Boleslavi. Ve fotografii ho pro vás zachytil Luboš Lorinc a video spot připravil webový portál ISPORT.
Fotogalerie a video z utkání FC Hradec Králové vs. FK Mladá Boleslav

11.8.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: Luboš Lorinc
Talentovaný David Štípek patřil k výrazným aktérům nedělního utkání proti Mladé Boleslavi a měl dvě opravdu velké brankové příležitosti. Nejprve samostatný únik v 10. minutě, kdy se dvaadvacetiletému záložníkovi ani nadvakrát nepodařilo dostat míč za záda brankáře Hrušky. Ve druhé šanci se ocitl po elegantní nahrávce Marka Kuliče v druhém poločase a i tentokrát ho vychytal mladoboleslavský gólman.
Štípek: Takové šance musíme proměňovat

Byla to jeho premiéra a vedl si více než dobře. Nabízel se, aktivně napadal a byl tahounem týmu. Devatenáctiletý Aleš Čermák má za sebou povedený zápas a právě tohoto šikovného záložníka jsme bezprostředně po remízovém utkání s Mladou Boleslaví vyzpovídali.
Atmosféra byla výborná, říká Aleš Čermák

V rámci 3. kola SYNOT ligy přijela do Hradce Mladá Boleslav a diváci viděli opravdu zajímavý fotbal, ve kterém jasně dominovali domácí. Bohužel žádná z celé řady šancí se neuchytila a Votroci berou nakonec pouze bod.
Neproměněné šance stály Votroky dva body

8.8.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Los české nejvyšší fotbalové soutěže nám v neděli do cesty postaví ambiciózní celek z Mladé Boleslavi a již nyní je jasné, že nás nečeká nic lehkého. Proto pojďte všichni na fotbal do Malšovic a podpořte hradecké Votroky, hraje se v neděli 10.08 od 17.00.
V neděli Votroci přivítají Mladou Boleslav

7.8.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Svěřenci kouče Luboše Prokopce už směřují všechny svoje myšlenky k nedělnímu střetnutí proti Mladé Boleslavi a dnešní trénink v Orlické kotlině toho byl důkazem. Hráči pod vedením trenérského dua Prokopec, Pilný nacvičovali herní situace, pilovali střelbu a jiné technické dovednosti.
Kapitán Rolko: V neděli musíme všichni podat bojovný a obětavý výkon

9 Jan Shejbal 54 - 90 - - -

13 Aleš Hruška 0 - 90 - - -
22 Antonín Rosa 0 - 90 - - -
33 Daniel Bartl 69 - 90 - - -
6 Dinh Makongo Milla 0 - 90 - - -
3 Jakub Navrátil 0 - 46 - - -
8 Jan Bořil 46 - 90 - - -