Počet diváků: 2030

FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
FK Dukla Praha 4 FK Dukla Praha
:

V rámci 12. kola SYNOT ligy hostil Hradec Duklu Praha. A byli to právě domácí, kteří šli hned v úvodu díky brance Haliloviče do vedení. Dukle se však po gólech Čajiče a Beauguela podařilo stav utkání do konce poločasu otočit. Na začátku druhé půle pak zařídil vyrovnání hradecký Dvořák. Vedení Votroků však trvalo jen 19 minut, jelikož zisk tří bodů zajistil v 74. minutě pro Duklu střídající Považanec. Poslední se zapsal do střeleckých statistik útočník Beauguel, když přidal již svůj druhý gól utkání.

Hradečtí měli skvělý vstup do utkání a za počáteční aktivitu byli odměněni úvodní brankou. Již V 5. minutě se po perfektní individuální akci trefil bosenský šikula Emir Halilovič, 1:0. Hosté dali o sobě pořádně vědět ve 13. minutě, kdy měli obrovskou šanci na vyrovnání. Nejprve Berger z přímého kopu nastřelil břevno, odrážený míč se pokusil hlavou dorazit Beauguel, ale zamířil opět do břevna. Následně míč za záda brankáře Kuciaka dostal nedovoleně Jeřábek, za což záložník Dukly obdržel žlutou kartu.

Fotbalisté Dukly Praha byli nadále při chuti, když se pěknou střelou prezentoval agilní Berger, míč jen těsně minul Kuciakovu branku. Hezký signál ukázali Votroci o chvíli později, ale pokus Haliloviče z voleje mezi tři tyče nezamířil. Hráči Hradce Králové byli v této fázi hry častěji na míči a vypracovali si několik rohových kopů, z nichž však další šance nepřišla. V 37. minutě zahrávala Dukla přímý kop, po kterém se k odraženému balonu dostal Čajič a povedenou pumelicí uklidil kulatý nesmysl přesně k levé tyči, 1:1. Bohužel to nebylo od Pražanů všechno. V samotném závěru první půle nejprve předvedl skvělý zákrok Kuciak po střele Mareše, ale na následnou dorážku francouzského útočníka Beauguela byl již krátký, gól do šatny znamenal vedení Pražanů 1:2.

Pilného výběr vstoupil do druhé pětačtyřicetiminutovky s jasným cílem, co možná nejdříve vyrovnat. A tento plán se podařil už v 55. minutě. Míč se dostal k Dvořákovi, ten vystřelil z otočky a nekompromisně zavěsil, 2:2. Poté herní tempo mírně upadlo, ani jedno z mužstev nechtělo udělat zbytečnou chybu. V 74. minutě ovšem z ničeho nic opět udeřili hosté, střídající Považanec utekl všem obráncům a prostřelil Kuciaka, 2:3. Vekou šanci na vyrovnání měl v závěru Halilovič, ale z blízkosti přestřelil. Definitivní podobu dnešního výsledku udal v 85. minutě svým druhým gólem střelec Beauguel, 2:4.

FC Hradec Králové – FK Dukla Praha 2:4 (1:2)
Branky: 5. Halilovič, 55. Dvořák – 37. Čajič, 45. a 85. Beauguel, 74. Považanec. Rozhodčí: Pechanec - Wilczek, Hock. ŽK: 66. Černý - 13. Jeřábek, 26. Štetina, 86. Beauguel. Počet diváků: 2030.

Sestavy: FC Hradec Králové: Kuciak – Holeš, Rolko, Plašil, Mareš (81. Prokeš) – A. Čermák, Černý (74. Kotiš) – Štípek, Halilovič, Shejbal (51. Vaněček) – Dvořák.
FK Dukla Praha: Rada – Karavajev, Jeřábek, Štetina, Polom – Gedeon – Čajič (62. Považanec), Hanousek, Berger (79. Albiach), J. Mareš (83. Krmenčík) – Beauguel.

29.10.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: Luboš Lorinc
Fotbalisté Hradce Králové mají za sebou další utkání, z kterého vyšli bodově naprázdno. Tentokrát je přestřílela Dukla Praha, která si z Malšovického stadionu odvezla všechny body za výhru 2:4. Přitom utkání nezačalo pro domácí vůbec špatně, když už v 5. minutě poslal Hradec do vedení Emir Halilovič. A byl to právě bosenský záložník, který od fanoušků obdržel nejlepší známku.
Podle fanoušků byl proti Dukle nejlepší Emir Halilovič

Střetnutí s Duklou Praha je již minulostí. Votroci v rámci 12. kola vstoupili do utkání velmi dobře, když úvodní branku zařídil již v 5. minutě bosenský šikula Emir Halilovič. Dukla však ještě do poločasu výsledek otočila. Nejlepší střelec Votroků Pavel Dvořák pak v 55. minutě zajistil vyrovnání, ale poslední slovo měli opět hosté, kteří se na konci zápasu radovali z výhry 2:4.
Rozhovor s Emirem Halilovičem, záznam tiskové konference a sestřih utkání

Fotbalisté Hradce Králové v gólové přestřelce na Duklu nestačili

24.10.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, Nikola foto: www.synotliga.cz
Fotbalisté Dukly Praha mají poslední zápis ve statistikách Synot ligy starý tři týdny. Tak dlouhá doba uplynula od dohrání jejich zatím posledního zápasu. Záměrně zmiňujeme dohrání utkání, nikoli nastoupení k němu. Jelikož minulý týden klub z Julisky skutečně nastoupil k mistrovskému střetnutí proti Příbrami. Dokonce držel vedení 2:1, avšak kvůli opakovanému výpadku osvětlení nebylo možné zápas dohrát. Celých 90 minut se tak bude hrát od nuly na stejném místě příští úterý.
Statistické okénko před Duklou Praha

V rámci 12. kola SYNOT ligy čeká na fotbalisty Hradce Králové již druhé domácí utkání za sebou. Tentokrát přivítají mužstvo Dukly Prahy. V týdnu došlo ke změně na trenérské lavičce, kdy mužstvo přebrala trojice trenérů Pilný, Škorpil, Barborík. Důležitý duel s pražským celkem startuje na Malšovickém stadionu v sobotu v 17 hodin.