Datum utkání: 27.9.2014 15:00
Počet diváků: 2746

FK Baumit Jablonec 2 FK Baumit Jablonec
:

Votroci vstoupili do utkání aktivně, když v 7. minutě střílel po nahrávce Haliloviče Shejbal, střela šla však přímo do připravené náruče brankáře Hrubého. O tři minuty později to bylo ještě zajímavější, rychlonohý Štípek se dostal do úniku a zamířil po zemi na zadní tyč, míč minul hostující branku pouze o centimetry. Poté se do hry dostali i hráči Jablonce a častěji drželi míč na svých kopačkách. Za zmínku stojí určitě pokus Pospíšila, jehož tvrdá rána mezi tyče naštěstí nezamířila.

Ve 36. minutě se probojoval k zajímavé příležitosti hostující Rossi, ale z levé strany poslal kulatý nesmysl vysoko nad branku Tomáše Koubka. A dvaadvacetiletý strážce hradecké svatyně se musel pořádně činit i při přímém kopu ve 42. minutě. Střelu Doležala Koubek s vypětím všech sil vyrazil na rohový kop, poté se již hradecká defenziva ubránila. Jablonec byl v závěru prvního poločasu při chuti, z čehož pramenila i šance Mingazova, který tísněn z voleje jen těsně minul vyběhnutého Koubka.

Vstup do druhé pětačtyřicetiminutovky byl ve znamení úvodní branky utkání, která bohužel padla do hradecké sítě. Po pravé straně unikl Doležal a svým centrem našel nehlídaného Pospíšila, který z bezprostřední blízkosti poslal hosty do vedení, 0:1. Svěřenci kouče Luboše Prokopce se vrhli do útoku a snažili se bleskově odpovědět. Po rohu Haliloviče se k hlavičce dostal Križko, ale branku přestřelil. V 65. minutě necelé tři tisíce diváků vidělo druhou gólovou radost jabloneckého Pospíšila, když z dobrých 20 metrů vyslal nechytatelnou dělovku k pravé tyči, gólman Koubek neměl šanci, 0:2.

V 73. minutě se v dobré pozici objevil Malinský, ale jeho pokus srazil hostující obránce na rohový kop, který Jablonec s přehledem ubránil. V samotném závěru se Hradec marně snažil o vstřelení kontaktní branky, nedařila se finální přihrávka a celek ze severu Čech si šel zkušeně pro vítězství. Jablonec si tedy po dvou brankách Pospíšila připisuje tři body.

FC Hradec Králové – FK Baumit Jablonec 0:2 (0:0)
Branky: 53. a 65. Pospíšil. Rozhodčí: Jílek – Pospíšil, Vaňkát. ŽK: 75. Rossi, 84. Romera. Počet diváků: 2746.

Sestavy: FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Chleboun, Plašil, P. Čermák – Križko (68. A. Čermák), Kotiš – Štípek (82. Šultes), Halilovič, Malinský - Shejbal (58. Dvořák).
FK Baumit Jablonec: Hrubý – Romera, Pernica, Kysela, Novák – Kopic (80. Moulis), Hübschman, Mingazov (62. Crnkič), Rossi, Pospíšil – Doležal (89. Jun).

1.10.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: Luboš Lorinc
Utkání 9. kola naší nejvyšší fotbalové soutěže již pomalu zahaluje rouška minulosti, ale ještě se k víkendovému střetnutí s Jabloncem vrátíme prostřednictvím hlasování fanoušků. Votroci bohužel po nadějné první půli na svého soka ze severu Čech nestačili a po dvou brankách Pospíšila v druhém poločase si všechny body odvezli svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého.
Známkování diváků po utkání s Jabloncem

Fotbalisté Hradce Králové mají za sebou další těžký zápas, který dopadl lépe pro hosty. Jablonec díky dvěma brankám Pospíšila v druhém poločase slaví výhru a nutno podotknout, že zaslouženou. Na svěřencích kouče Luboše Prokopce bylo znát velké zklamání, což potvrdil i v rozhovoru brankář Tomáše Koubek, kterému jsme bezprostředně po zápase položili několik otázek.
Další domácí porážka nás moc mrzí, říká brankář Tomáš Koubek

V utkání 9. kola SYNOT ligy přijelo do Hradce Králové mužstvo Jablonce. V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal, kdy byly k vidění šance na obou stranách. V druhé půli se prosadili už pouze hosté, dvě branky jabloneckého Pospíšila tedy znamenají další domácí porážku výběru Luboše Prokopce.
O výhře rozhodl Jablonec v druhé půli

26.9.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David a Nikola
Před sobotním utkáním s Jabloncem dorazila jedna velmi pozitivní zpráva. David Vaněček úspěšně podstoupil v Praze zátěžové testy, které dopadly nad očekávání. „Jsem moc rád, že to mám za sebou. Mám dokonce lepší výsledky, než jsem měl před zraněním,“ neskrýval radost třiadvacetiletý útočník, který již od teď může naskočit do zápasů za hradeckou juniorku.
Tradiční čísla a vzájemné zápasy před sobotním utkáním s Jabloncem

25.9.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Na fotbalisty Hradce Králové čeká v sobotu těžký soupeř, přijede aktuálně čtvrtý celek tabulky SYNOT ligy FK Baumit Jablonec. Utkání 9. kola naší nejvyšší fotbalové soutěže začíná již v 15.00, tak pojďte všichni na fotbal a podpořte Hradec v důležitém utkání.
V sobotu do Malšovic přijede Jablonec, utkání začíná v 15:00

24.9.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V sobotu Votroci vyběhnou k dalšímu důležitému utkání Synot ligy. Na svém hřišti v Malšovicích přivítají ambiciózní celek ze severu Čech FK Baumit Jablonec. Utkání začíná v nezvyklou dobu 15.00 hodin.
Očekávám vyrovnaný zápas, který zvládneme, říká před sobotním duelem s Jabloncem trenér Prokopec

9 Jan Shejbal 0 - 58 - - -

16 Antonio Jose Romera 0 - 90 - 83 -
8 Daniel Silva Rossi 0 - 90 - 75 -
7 Filip Novák 0 - 90 - - -
10 Jan Kopic 0 - 80 - - -
4 Luděk Pernica 0 - 90 - - -
6 Marek Kysela 0 - 90 - - -
25 Martin Doležal 0 - 90 - - -