Počet diváků: 1917

FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
FC Zbrojovka Brno 1 FC Zbrojovka Brno
:

Synot liga nabídla ještě na podzim v rámci 16. kola duel, ve kterém Hradec Králové přivítal Zbrojovku Brno. A byli to právě Votroci, kteří šli zásluhou Davida Štípka v 15. minutě do vedení. Brno vyrovnalo v 33. minutě z penalty, autorem byl kapitán Zavadil. V druhé půli vrátil vedení Hradci útočník Dvořák a stanovil tak konečný stav utkání na 2:1.

Na úvodní branku utkání čekali diváci pouhých patnáct minut, když promrzlé ochozy rozradostnil David Štípek. Ještě před samotným gólem však měli příležitost fotbalisté Brna. Tomáš Koubek trefil při odkopu dotírajícího Moukanzu a následně reprezentant do 21 let veškeré nebezpečí uhasil pohotovým skokem. Hned z protiútoku se za obranu hostů dostal Štípek a poslal Votroky do vedení, 1:0.

O tři minuty později měla dobrou možnost na rychlé vyrovnání Zbrojovka. Útočník Moukanza našel zpětnou nahrávkou v malém vápně Lutonského, kterého však skvěle vychytal brankář Koubek. V 21. minutě byl blízko druhému zásahu Hradec Králové, když agilní Štípek obešel gólmana Hladkého a zpětnou nahrávkou vybídl ke střele Haliloviče, ten však mezi tři tyče nezamířil.

V 31. minutě došlo v pokutovém území Hradce ke střetu Kotiše s Buchtou a sudí Houdek tento zákrok posoudil jako penaltový. K exekuci pokutového kopu se postavil zkušený Zavadil a nedal Koubkovi žádnou šanci, vyrovnáno 1:1. Hradečtí chtěli ještě do konce prvního poločasu odpovědět, ale střela Haliloviče skončila vedle a pokus Kotiše byl sražen na rohový kop, po němž se již výběr kouče Václava Kotala ubránil.

Úvod druhé pětačtyřicetiminutovky byl opatrný, ale potom v 59. minutě přišel jako blesk z čistého nebe zásah Východočechů. Emir Halilovič z přímého kopu krásně našel hlavu Pavla Dvořáka, jenž svým už šestým letošním gólem poslal domácí opět do vedení, 2:1. Hosté se vrhli do útoku a šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Největší měl asi střídající Brigant, když napálil nebezpečně odražený balón a brankář Koubek musel předvést perfektní zákrok.

Dobrou možnost měl po rychlém protiútoku také rychlonohý záložník Štípek, když zkusil střelu z první, gólman Hladký měl plné ruce práce a střelu vyrazil na rohový kop. Poté se už hostující obrana s přehledem ubránila. V 82. minutě se v dobré pozici ocitl David Vaněček, ale jeho přihrávka byla sražena na rohový kop. Po něm byl blízko ke vstřelení druhé branky kanonýr Dvořák, ale kulatý nesmysl těsně minul Hladkého svatyni.

Nicméně hráči brněnské Zbrojovky už v závěru utkání síly na srovnání nenašli a Hradec Králové si zaslouženě došel pro výhru 2:1. Naposledy slavili fotbalisté společně s fanoušky zisk tří bodů koncem letních prázdnin, kdy porazili Slovácko rovněž 2:1, takže tato černá série byla v posledním podzimním zápase prolomena a do jarních bojů půjdou Votroci s čistým štítem.

FC Hradec Králové – FC Zbrojovka Brno 2:1 (1:1)

Branky: 15. Štípek, 59. Dvořák – 33. Zavadil z PK. Rozhodčí: Houdek – Moláček, Ratajová. ŽK: 79. Malík, 89. Hladký. Počet diváků: 1917.

Sestavy: FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Rolko, Križko, Plašil – Mareš, Trubač (78. Vaněček) – Štípek (88. P. Čermák), Kotiš (90. Chleboun), Halilovič – Dvořák.
FC Zbrojovka Brno: Hladký – Jugas, Košťál, Schuster – Buchta, Malík (84. Slančík), Zavadil, Lutonský – Vávra (61. Brigant), Sýkora (65. Hyčka) – Moukanza.

4.12.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: Luboš Lorinc
Vítězné utkání proti Brnu již zavál stín minulosti, ale nám ještě zbývá připomenout, kdo dostal v tomto povedeném zápase od fanoušků nejlepší známky. Byl to střelec první branky David Štípek, který zařídil pro Votroky vedení po rychlém úniku v 15. minutě. Fanouškům se pochopitelně zamlouvala i samotná výhra 2:1, takže celkově týmu udělili v průměru velmi slušnou známku 2,47.
Proti Brnu se fanouškům nejvíce líbil Štípek

2.12.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Určitě mu v sobotu po závěrečném hvizdu rozhodčího spadl kámen ze srdce. Vždyť přivedl Votroky po deseti kolech opět k vítězství. Trenér Pilný šel do utkání s jediným- vyhrát. V předzápasových článcích také stálo jeho rezolutní: „Z utkání s Brnem chceme jednoznačně vítězství a zisk tří bodů.“ To se splnilo, ale zas až tak jednoduché to nebylo.
Čtyři kola v řadě jsme neprohráli, toho si vážím, říká trenér Bohuslav Pilný

V posledním letošním utkání se fotbalisté Hradce Králové rozloučili s diváky dlouho očekávanou výhrou, přehráli Brno 2:1. O vítězství rozhodl v 59. minutě Pavel Dvořák, když uklidil do brány skvěle zahraný přímo kop Haliloviče. Pro pětadvacetiletého snajpra to byla letošní již šestá branka, což je přesně polovina všech vstřelených gólů, které na podzim Votroci v SYNOT lize zaznamenali. S Pavlem Dvořákem jsme několik minut po skončeném utkání udělali krátký rozhovor.
Výhra nad Brnem je povzbuzení do jara, říká útočník Pavel Dvořák

Fotbalisté Hradce Králové zakončili podzim výhrou nad Zbrojovkou Brnem

28.11.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
SYNOT liga už stihla načít druhou polovinu sledu soutěžních zápasů. Los nám přisoudil jako prvního soupeře k odvetě tým FC Zbrojovka Brno.
Páteční nakouknutí do statistik a nedávné historie Zbrojovky Brno

27.11.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Sobotní utkání proti Brnu (od 17.00 hod.) nebude jedinou událostí, na kterou se můžou všichni příznivci hradecké kopané těšit. Bude se konat například autogramiáda hráčů, zahájí se prodej nových kalendářů na rok 2015 a také proběhne dekorování MISS Internet. Více najdete v našem přehledu.
V sobotu čekají fanoušky zajímavé akce

Poslední zápas letošního roku je naplánovaný na sobotu od 17 hodin, kdy na Malšovický stadion v rámci 16. kola SYNOT ligy přijede celek FC Zbrojovka Brno. A vzhledem k postavení v tabulce nemůžou mít Votroci jiný cíl, než naplno bodovat. Trenér Bohuslav Pilný od utkání očekává jediné: „Jednoznačně vítězství a zisk tří bodů."