Počet diváků: 4297

FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
FC Viktoria Plzeň 3 FC Viktoria Plzeň
:

Začátek utkání byl ve znamení dvou rychlých branek. Nejprve poslal hosty do vedení Kolář a o tři minuty později vyrovnal Čermák. Na začátku druhé půle šla Plzeň opět díky zásahu Vaňka do vedení, ale krásná souhra a zakončení Haliloviče opět zajistilo vyrovnaný stav. Poslední slovo však měla opět plzeňská Viktorie, když se trefil Rajtoral a zajistil tak zisk tří bodů 2:3.

Ještě před úvodním hvizdem 18. kola naší nejvyšší fotbalové soutěže došlo k oficiálnímu rozloučení s Markem Kuliče, který se rozhodl ukončit svoji bohatou fotbalovou kariéru. Diváci na stadionu v Malšovicích čekali na první branku pouhé tři minuty, když se na levé straně individuálně uvolnil plzeňský Kolář, zbavil se obránce a zakončil přesně k tyči, 0:1.

Nicméně Votroci se nevzdávali a z brzké branky se brzy oklepali. V 7. minutě výborně vyvezl míč Daniel Trubač, přenechal míč Halilovičovi, který se nejprve snažil propálit chumel hráčů. Následně se míč odrazil k Aleši Čermákovi, který elegantně obloučkem srovnal stav utkání, 1:1. Hradečtí byli i nadále při chuti a aktivně napadali rozehrávku hostů. Vedoucí branku měl ve 20. minutě na hlavě Jakub Chleboun, ale jeho pokus skvělým zákrokem vyrazil brankář Kozáčik. Poté se fotbalisté Plzně dostali více do hry a drželi častěji míč na svých kopačkách. Dobrou příležitost měl například Vaněk, ale jeho střela minula branku o několik centimetrů.

Začátek druhé pětačtyřicetiminutovky byl znovu v režii celku ze západočeské metropole. Střelec první branky Daniel Kolář prošel s balónem až do pokutového území, nahrávkou našel Vaňka, jenž se štěstím dostal míč za záda gólmana Koubka, 1:2. Vzápětí mohl kontrovat nejlepší střelec Votroků Pavel Dvořák, ale jeho pokus minul Kozáčikovu branku asi o decimetr.

V 63. minutě se více než čtyři tisíce diváků dostalo opět do gólové euforie. Krásnou kombinační akci po ose Trubač, Čermák, Halilovič, zakončil posledně jmenovaný a rázem bylo vyrovnáno, 2:2. Plzeň se ale zaskočit nenechala a nadále se tlačila do útoku. Velkou příležitost měl střídající Kovařík, jenž vyslal tvrdou střelu, ta však naštěstí zamířila nad.

V 76. minutě se hosté ujali již potřetí v utkání vedení. Tentokrát Kovaříkův centr propadl až k Rajtoralovi, který poslal kulatý nesmysl nechytatelně z voleje k tyči, 2:3. Hráči Hradce Králové se v závěru střetnutí snažili ze všech sil, ale hra se již odehrávala spíše ve střední části hřiště a k přímému ohrožení plzeňské svatyně už nedošlo. I proto si tedy rozjetá plzeňská Viktorie odváží z Hradce všechny body za výhru 2:3.

FC Hradec Králové – FC Viktoria Plzeň 2:3 (1:1)
Branky: 7. Čermák, 63. Halilovič - 4. Kolář, 51. Vaněk, 76. Rajtoral. Rozhodčí: Marek – Wilczek, Kříž. ŽK: 25. Malinský – 32. Petržela, 88. Vaněk. Počet diváků: 4297.
Sestavy: FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Rolko, Chleboun, Mareš – Černý (80. Vaněček), Trubač – Malinský (80. Vlkanova), Čermák, Halilovič (88. Tito)  – Dvořák.
FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Rajtoral, Hubník, Procházka, Limberský – Vaněk, Hrošovský – Petržela (67. Kovařík), Kolář (86. Baránek), Pilař – Mahmutovič (74. Tecl).

4.3.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Redakce webu a sociálních sítí se snaží neustále přinášet fanouškům pravidelný zápasový servis a také přicházet s novinkami, které umožní nahlédnout takzvaně za kulisy fungování klubu. S jednou takovou novinkou právě nyní přicházíme. Díky malé digitální kameře, jež nese označení GoPro, vám nyní budeme přinášet exkluzivní záběry z míst, které nemá běžný fanoušek možnost spatřit.
YouTube: Vlajkonoši před utkáním s Plzní

Ačkoli fotbalisté Hradce Králové na body v utkání s Viktorií Plzeň nedosáhli, tak fanouškům se obětavý a bojovný výkon zamlouval. Do pozápasového známkování se zapojilo takřka 130 příznivců a udělili mužstvu celkovou známku 2,4. Nejlépe hodnoceným se stal Emir Halilovič, jenž se v utkání prezentoval skvělým výkonem, který završil vstřelenu brankou v 63. minutě. Vysloužil si slušnou známku 1, 59.
Proti Plzni se fanouškům nejvíc líbil Emir Halilovič

2.3.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Těsně po ukončení zápasu s Viktorií Plzeň bylo na hráčích Hradce vidět obrovské zklámaní. Bojovali, hráli aktivně, vstřelili dvě pohledné branky. Ani to nakonec proti aktuálnímu lídrovi Synot ligy nestačilo. Podobné pocity převládali i u talentovaného Daniela Trubače, který odehrál zápas opět v dobré formě. Sedmnáctiletý záložník se s náma bezprostředně po konci nedělního střetnutí podělil o své pocity.
Škoda laciných gólů, které jsme dostali, říká talentovaný Daniel Trubač

1.3.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: Luboš Lorinc
Fotbalisté Hradce Králové i přes bojovný výkon na body nedosáhli

27.2.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
První jarní domácí zápas už klepe na dveře a na Hradec Králové čeká těžký souboj s Viktorií Plzeň. Utkání začíná v 16.00 hodin. V tradičním předzápasovém servisu vám nyní přinášíme něco ze světa statistik, čísel a také videí.
Zajímavosti před zápasem s Viktorií Plzeň

Nedělní utkání proti FC Viktorii Plzeň začíná v 16. 00 hodin na stadionu v Malšovicích a jak už bývá zvykem, na fanoušky nečeká pouze samotné střetnutí proti aktuálnímu lídrovi SYNOT ligy. Příznivci se můžou těšit na informacemi nabitý bulletin Černobílý gól, rozlučku s Markem Kuličem nebo na poločasové gratulace legendám klubu.
V neděli čeká na fanoušky několik akcí

26.2.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
V rámci 18. kola naší nejvyšší fotbalové soutěže čeká na hráče Hradce Králové první mužstvo tabulky, FC Viktoria Plzeň. Utkání začíná na stadionu v Malšovicích od 16.00 hodin a střetnutí vysílá také přímým přenosem ČT Sport.