Místo konání: Hradec Králové
Počet diváků: 2146

FC Slovan Liberec 0 FC Slovan Liberec
:

V rámci 14. kola zavítalo do Hradce Králové mužstvo Slovanu Liberec. V prvním poločase byli aktivnější domácí a především šance Malinského volala po gólu. V druhé půli zahrozili i hosté, když hlavně střely Obročníka nebo Jarolíma byly nebezpečné. Nakonec se ani jedno z mužstev prosadit nedokázalo, a i proto skončilo utkání bezbrankovou remízou.

Ještě před začátkem zápasu se na rozcvičce zranil Aleš Čermák, kterého musel nahradit Tomáš Malinský. A byl to právě třiadvacetiletý záložník, jenž měl první obrovskou šanci na vstřelení úvodní branky. Po přistrčení od Štípka se objevil úplně sám před Kolářem, ale hostující gólman ho bravurně vychytal. Následnému rohovému kopu se Liberec již ubránil.  Votroci byli od prvních minut aktivnější, drželi míč na svých kopačkách a další šance na sebe nenechaly dlouho čekat.

Jako například ve 24. minutě, kdy se do balónu pořádně opřel Kotiš. Ovšem jeho pumelice byla se štěstím sražena na další rohový kop. Po němž přišlo velké zaváhání gólmana Koláře, kterému nečekaně vypadl míč, jenž se už sunul za brankovou čáru. V poslední možné chvíli ho odkopl do bezpečí liberecký Luckassen. O pět minut později našel Dvořák v dobré pozici Pavla Černého, ten však Koláře prostřelit nedokázal. I fotbalisté Slovanu Liberec se postupem času dostali k několika zajímavým situacím. Dobrou možnost měl Kolár, ale zcela osamocený uprostřed vápna nemířil přesně. Nebezpečná byla také střela Jarolíma, ale brankář Koubek byl pozorný a předvedl jistý zákrok.

Hradečtí měli na začátku druhé půle další dobrou příležitost, kdy Malinský přihrál před branku na Štípka, který ale v tísni mezi tři tyče nezamířil.  V 60. minutě byli blízko gólu také svěřenci kouče Samuela Slováka. Nejprve Koubek předvedl pohotový zákrok proti dělovce Fleišmana a následně strážce hradecké svatyně vyrazil nebezpečný pokus Obročníka.

Hra se nyní začala přelévat ze strany na stranu a obě mužstva chtěla dát gól. K tomu rozhodně nebylo daleko při hlavičce Černého z 63. minuty, ale kulatý nesmysl skončil nad brankou Liberce. V 71. minutě se již většina diváků na stadionu v Malšovicích radovala, ale po zpětné nahrávce Dvořáka pálil střídající Vaněček jen do boční sítě. Festival zahozených šancí pokračoval i nadále, tentokrát to byla střela Jarolíma, která o kousek minula domácí branku. V 79. minutě se musel činit i Tomáš Koubek, když na něj tvrdě vypálil hostující Kolár, ale dvaadvacetiletý brankář Hradec podržel.

V samotném závěru mohly oba celky převrhnout pomyslné misky vítězných vah na svoji stranu, ale Ďubek na Koubka nevyzrál a na druhé straně se domácí nedokázali prosadit ani po hlavičce Rolka z rohového kopu. I proto skončil duel FC Hradec Králové – FC Slovan Liberec remízou 0:0.

FC Hradec Králové – FC Slovan Liberec 0:0
Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Pospíšil. ŽK: 41. Černý - 6. Pimpara, 14. Delarge, 57. Mudra. Počet diváků: 2146.
Sestavy: FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Rolko, Križko, Plašil – Malinský (69. Vaněček), Kotiš (60. Trubač) – Štípek, Halilovič, Černý (81. Chleboun) – Dvořák.
FC Slovan Liberec: Kolář – Fleišman, Pimpara, Karišik, Mudra – Obročník, M. Jarolím – Kolár, Ďubek, Delarge (79. Hadaščok) – Luckassen (84. Hamulák).

12.11.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: Luboš Lorinc
Hráči Hradce Králové v posledním ligovém střetnutí remizovali na domácí půdě se Slovanem Liberec 0:0. Utkání nabídlo plno šancí, ale žádná z nich neskončila gólem. V dresu Votroků se blýskl gólman Tomáš Koubek, který nejen že udržel čisté konto, ale také několikrát svůj tým podržel skvělými zákroky. Jeho povedený výkon ocenili i fanoušci, když mu udělili průměrnou známku 1,64.
Fanoušci v zápase proti Liberci nejlépe známkovali Tomáše Koubka

9.11.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Fotbalisté Hradce Králové uhráli v nedělním střetnutí s Libercem bezbrankovou remízu. Vzhledem k průběhu však nemůže panovat v týmu spokojenost. Mnoho šancí zůstalo neproměněno a diváci se nakonec vytoužené branky nedočkali. Bezprostředně po utkání byl brankář Tomáš Koubek zklamaný, ačkoli odchytal velmi dobrý zápas. Tento reprezentant do 21 let předvedl několik povedených zákroků a hlavně jeho zásluhou udrželi Votroci čisté konto.
Tomáš Koubek: Remíza pro nás nic neřeší

V rámci 14. kola zavítalo do Hradce Králové mužstvo Slovanu Liberec. V prvním poločase byli aktivnější domácí a především šance Malinského volala po gólu. V druhé půli zahrozili i hosté, když hlavně střely Obročníka nebo Jarolíma byly nebezpečné. Nakonec se ani jedno z mužstev prosadit nedokázalo, a proto skončilo utkání remízou 0:0.
Votroci hráli s Libercem nerozhodně

7.11.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: synotliga.cz
Fotbalisté Slovanu Liberec neprožívají zrovna nejšťastnější období. Ambiciózní klub z Jizerských hor si prochází jedním z nejhorších vstupů do soutěže v historii samostatné české ligy. Po 13 kolech mu patří 13. pozice s 13 připsanými body a to je pro celek, který chce bojovat o vstupenku do pohárové Evropy, zatím málo.
Statistické okénko před zápasem s Libercem

6.11.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Synot liga se neúprosně blíží ke konci podzimní části, tento víkend je v plánu již 14. kolo. Na Malšovický stadion přijede aktuálně třináctý celek tabulky, FC Slovan Liberec. Votroci budou chtít zlomit nelichotivou sérii sedmi porážek v řadě, ale bez fanoušků to rozhodně nepůjde. Proto pojďte všichni fandit a podořte Hradec. Úvodní výkop je naplánován na neděli v 15.00 hodin.
Do Hradce míří Slovan Liberec, hraje se v neděli od 15.00 hodin

6.11.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V neděli 9. listopadu se Votroci utkají v rámci 14. kola Synot ligy se Slovanem Liberec. V rámci tohoto utkání je vyhlášená soutěž, jejíž pravidla najdeš v článku, a také akce: k párku a pivu Birell ZDARMA.