Datum utkání: 9.5.2015 15:00
Počet diváků: 2264

FC Baník Ostrava 0 FC Baník Ostrava
:

Hradec Králové nastoupil v rámci 27. kola Synot ligy proti Baníku Ostrava se slovenskou stoperskou dvojicí Križko, Nosek a to se ukázal jako velmi dobrý tah. Hradecká defenziva totiž nakonec udržela čisté konto a díky brance sedmnáctiletého Dana Trubače si Votroci připisují důležité tři body.

Do utkání vstoupili aktivněji fotbalisté Hradce Králové, když se v desáté minutě po centru Trubače dostal k zakončení David Vaněček a jeho skákavá střela orazítkovala tyč hostující branky. O osm minut později se ocitl v nadějné příležitosti také Pavel Černý, ale jeho dělovka minula branku ostravského Pavlenky o pár centimetrů. Baník se připomněl po dorážce Kukece, kdy míč skončil v brance. Branka však nebyla z důvodu ofsajdu uznána. Hradečtí byli častěji u míče, snažili se o rychlé průniky, ale obrana Baníku byla pozorná. Naopak v závěru prvního poločasu mohli otevřít skóre střetnutí svěřenci trenéra Petra Frňky. Agilní Kukec odcentroval přímo na hlavu Azeveda, ten ovšem poslal míč přímo doprostřed branky, kde byl připravený brankář Tomáš Koubek.

V úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky měla nejprve zajímavou možnost Ostrava. Kulatý nesmysl se odrazil k Nahrovi a jeho pokus pořádně protáhl gólmana Koubka. Z následujícího rohu se už diváci v 56. minutě dočkali první branky a k překvapení všech se tak událo na druhé straně. Po dlouhém nákopu Koubka se před vápnem hostů nedohodl Štěpán s Pavlenkou, míč si vzal mladíček Daniel Trubač a vstřelil mezi dobíhající obranou svůj první ligový gól v české nejvyšší fotbalové soutěži, 1:0.

V 65. minutě předvedl velkou parádu Petr Mareš, který vyslal z dobrých 28 metrů pořádnou pumelici. Brankář Pavlenka míč s vypětím všech sil vyrazil na rohový kop. Votroci byli při chuti a svého soka jasně přehrávali a další šance se odehrála po akci Pavla Černého. Nejprve přihrávku netrefil Dvořák a následný pokus Dana Trubače byl sražen vedle hostující svatyně. V 81. minutě vyzkoušel z velké dálky pozornost Koubka ostravský Jirásek a to bylo od Ostravy vše. Naopak definitivně mohl rozhodnout z protiútoku střídající Malinský, ale v dobré pozici přestřelil. V samotném závěru se Hradec už v pohodě ubránil a po dlouhé době tak slaví zisk tří bodů.

FC Hradec Králové – FC Baník Ostrava 1:0 (0:0)
Branky: 56. Trubač. Rozhodčí: Královec – Kotík, Štěrba. ŽK: 45. Mareš – 38. Helešic, 63. Jirásek. Počet diváků: 2264.

Sestava: FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Križko, Nosek (78. Chleboun), Mareš – Černý, Trubač – Halilovič (63. Malinský), Dvořák (77. Petrus), Čermák – Vaněček.
FC Baník Ostrava: Pavlenka – Štěpán, Frydrych, Kouřil, Helešic – Jirásek, Mišák – De Azevedo (81. Zapata), Sukup (69. Foltyn), Kukec  – Narh (61. Šašinka).

11.5.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V sobotu Votroci porazili ostravský Baník po čtyřech letech a velkou zásluhu na jednogólovém vítězství měl také Petr Mareš, který se vrátil do sestavy po nepříjemném zranění svalu. „Na klubu se v týdnu před utkáním hodně mluvilo, že se Baník dlouho neporazil. Já jsem to však nijak nevnímal a do zápasu jsem šel s tím, že chci jednoznačně vyhrát. Myslím, že jako celý tým jsme za vítězstvím šli od začátku utkání. Jsme rádi, že výhra přišla. Tím pádem držíme naději na záchranu. Jsem taky rád, že to byl po měsíční pauze vítězný návrat," říká Petr Mareš.
Žere mě žlutá, za kterou budu dvě kola stát, říká Petr Mareš

10.5.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Hradečtí fotbalisté po dlouhé době potěšili své fanoušky, když dokázali přehrát Baník Ostrava a získali tři body. O výhře rozhodla situace v 56. minutě, když Daniel Trubač využil nedorozumění mezi gólmanem Pavlenkou a ostravským Štěpánem. Teprve sedmnáctiletý Trubač převzal míč a přesnou střelou mezi dobíhající obranou rozvlnil síť. Pro talentovaného záložníka to byla premiérová branka v české nejvyšší soutěžit.
Můj první gól? Neuvěřitelný pocit, říká šťastný Daniel Trubač

9.5.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: Luboš Lorinc
Hradec Králové nastoupil v rámci 27. kola Synot ligy proti Baníku Ostrava se slovenskou stoperskou dvojicí Križko, Nosek a to se ukázal jako velmi dobrý tah. Hradecká defenziva totiž nakonec udržela čisté konto a díky brance Dana Trubače si Votroci připisují tři body.
O výhře nad Baníkem Ostrava rozhodla premiérová branka Daniela Trubače

8.5.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
V sobotu od 15.00 hodin čeká na Hradec Králové souboj s Baníkem Ostrava. Obě mužstva mají za sebou sérii nepříliš povedených zápasů, a proto budou chtít v nadcházejícím měření oba celky uspět. Budou se po závěrečném hvizdu radovat královéhradečtí Votroci nebo „Chachaři" z Ostravy?
Zajímavosti a infografika před Ostravou

7.5.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
27. kolo Synot ligy nabídne na malšovickém Všesportovním stadionu souboj s aktuálně dvanáctým týmem tabulky. Utkání FC Hradec Králové – FC Baník Ostrava se odehraje v sobotu od 15.00 hodin, všichni fanoušci jsou srdečně zváni!