Datum utkání: 15.3.2015 16:00
Počet diváků: 3200

Bohemians Praha 1905 0 Bohemians Praha 1905
:

20. kolo Synot ligy nabídlo vyrovnaný první poločas, ve kterém mohli jít fotbalisté Bohemians 1905 do vedení díky pokutovému kopu, ale Jindřišek penaltu neproměnil. V druhé půli přišel zlepšený výkon Hradce a zasloužený gól z hlavy Davida Vaněčka. Hradečtí se ziskem tří bodů po dlouhé době odpoutali od posledního místa a v jarní tabulce se aktuálně nachází na skvělé 3-4. příčce.

Úvod utkání byl z obou stran hodně opatrný, ani jedno z mužstev nechtělo udělat chybu. K první střele se dostal ve 20. minutě hostující Pauschek, ale jeho pokus mířil vedle. Ve 28. minutě došlo v pokutovém území Hradce ke střetu Jarolíma s Rolkem a rozhodčí Kocourek nařídil pokutový kop. K exekuci se postavil nejlepší střelec Bohemky Jindřišek a kulatý nesmysl k velké radosti tribun poslal vysoko nad.

Neúspěch vršovických klokanů vlil novou krev do žil Votroků, kteří byli najednou mnohem aktivnější. Nejprve Dvořák měl šanci, když o kousek nestačil uklidit míč do odkryté svatyně a pak následoval rohový kop, po kterém mohl napálit odražený balón Jakub Chleboun, ale obrana Bohemky zafungovala dobře a pokus zneškodnila. Ve 43. minutě zahrozili svěřenci trenéra Romana Pivarníka, když Mikuš vrátil míč před branku, kde ho nebezpečně tečoval kapitán Rolko.

Začátek druhé pětačtyřicetiminutovky opět příliš fotbalové krásy nenabídl, ale v 53. minutě si vypracoval zajímavou možnost David Vaněček, leč střela z rohu malého vápna mířila nad. Poté přišla krásná akce domácích, kde v závěru sklepl míč Dvořák na Vaněčka, který však nastřelil pouze tyč. Ochozy Malšovického stadionu však smutnět dlouho nemusely, protože za okamžik Štípek nacentroval na Davida Vaněček a ten uklidil nekompromisně míč za záda gólmana Zlámala, 1:0.

V 70. minutě se opět předvedla výborně hrající dvojice Štípek, Vaněček, ovšem tentokrát druhý jmenovaný hlavou na Zlámala nevyzrál. S blížícím se koncem se zelenobílí tlačili více do útoku a snažili se o rychlé vyrovnání. Bartek našel pod sebou střídajícího Bratanoviče, ten ale hradeckou obranu prostřelit nedokázal. Hradečtí mohli pojistit výhru v 80. minutě, kdy se po rychlém brejku ocitl sám před brankářem Shejbal, ale toho skvělým zákrokem vychytal Zlámal. V samotném závěru hráli Votroci s velkým přehledem, kdy bojovali o každý metr hřiště a šli si za nesmírně důležitou výhrou. Ta se nakonec povedla a Hradec opustil sestupová místa, na kterých byl od 10. kola naší nejvyšší fotbalové soutěže.

FC Hradec Králové – Bohemians Praha 1905 1:0 (0:0)
Branky: 64. Vaněček. Rozhodčí: Kocourek – Kordula, Fišer. ŽK: 31. Černý, 78. Dvořák, 82. Shejbal – 34. Mosquera, 68. Bartek. Počet diváků: 3200.

Sestavy: FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Rolko, Chleboun, Mareš – Trubač (73. Shejbal), Černý – Štípek (85. Tito), Čermák, Malinský (33. Vaněček) – Dvořák.
Bohemians Praha 1905: Zlámal – Pauschek, Škerle, Gajič, Šírl (67. Kalina) – Bartek, Jindřišek, Rada, Mosquera (83. Lietava) – M. Jarolím (66. Bratanovič) - Mikuš.

20.3.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Včera na klub dorazil dopis od našeho fanouška. Rádi se o jeho obsah s ostatními podělíme.
Ideální den muže

18.3.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Redakce webu a sociálních sítí se před začátkem jarní části sezony rozhodla, že bude všem fanouškům přinášet nová videa, která umožní fanouškům nahlédnout za kulisy fungování klubu FC Hradec Králové. Nejprve jsme vám přinesli pohled, jak probíhá předzápasová příprava a nástup hradeckých vlajkonošů před zápasem s Viktorií Plzeň. Při druhém jarním zápase jsme tentokrát kameru typu GoPro připevnili na hlavu jedno z hlavních pořadatelů, který je fanouškovské obci velmi dobře znám pod přezdívkou „Švéd".
Utkání s Bohemians 1905 pohledem stewarda

Fotbalisté Hradce Králové navázali na zisk tří bodů ze Slovácka a naplno bodovali i proti pražským Bohemians 1905. Tento důležitý zápas rozhodla hlavička Davida Vaněčka z 64. minuty. Fanoušci týmu v tradičním hlasování udělili známku 2,1. Mezi nejlépe hodnocené se zařadili trojice hráčů v pořadí Vaněček, Koubek, Štípek. Posledně jmenovaný dostal průměrnou známku 1,68, Tomáš Koubek 1,60 a útočník David Vaněček 1,59. Výsledky tedy byly opravdu hodně těsné. Do hlasování se tentokrát zapojilo přesně 145 příznivců Hradce Králové.
Proti Bohemians 1905 fanoušci ocenili střelce Davida Vaněčka

16.3.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Den po vítězném zápase s Bohemians 1905 jsme položili několik otázek Bohuslavu Pilnému. „Jsme rádi, že jsme to výsledkově zvládli. Podařilo se nám to zvládnout i z psychologického hlediska a musíme pokračovat dál v práci," říká odhodlaně asistent trenéra Pilný.
Jsme regulérně ve hře o záchranu, říká asistent Bohuslav Pilný

Fotbalisté Hradce Králové porazili v rámci 20. kola Synot ligy v důležitém střetnutí celek Bohemians 1905 1:0. O jedinou branku utkání se zasloužil David Vaněček, když v 64. minutě hlavou rozhodl o zisku tří bodů. Čtyřiadvacetiletý střelec zabodoval i u fanoušků, kteří ho na základě hlasování přes oficiální aplikaci Synot ligy zvolili nejlepším hráčem utkání. Na videu se také můžete těšit na rozhovor s Pavlem Černým, který předvedl rovněž bojovný a pocitvý výkon.
Vítězné utkání s Bohemians 1905 hodnotí David Vaněček a Pavel Černý

15.3.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: Luboš Lorinc
20. kolo Synot ligy nabídlo vyrovnaný první poločas, ve kterém mohli jít fotbalisté Bohemians 1905 do vedení díky pokutovému kopu, ale Jindřišek penaltu neproměnil. V druhém poločase přišel zlepšený výkon Hradce a zasloužený gól z hlavy Davida Vaněčka. Hradečtí se po dlouhé době odpoutali od posledního místa a vykročili za záchranou.
Hradec Králové vybojoval s Bohemians 1905 důležitou výhru a opustil sestupová místa

13.3.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
20. kolo naší nejvyšší fotbalové soutěže uzavře duel mezi celky FC Hradec Králové – Bohemians Praha 1905. Utkání bude pro oba týmy velmi důležité, a proto neváhejte a vyražte v neděli na Malšovický stadion podpořit Votroky. Úvodní výkop je naplánován na 16.00 hodin.
Zajímavosti před utkáním s Bohemians 1905

12.3.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
V neděli od 16.00 hodin vstoupí fotbalisté Hradce Králové již do 20. kola Synot ligy, tentokrát přijede aktuálně jedenáctý celek tabulky Bohemians Praha 1905. Votroci budou chtít navázat na venkovní výhru ze Slovácka a udělat další pomyslný krůček k záchraně. Pojďte podpořit hráče přímo na stadion v Malšovicích, společně to zvládneme!
V neděli Votroci přivítají Bohemians 1905

12.3.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: David
Středeční podvečer byl v obchodním centrum Atrium vyčleněn pro fotbalisty Hradce Králové, kteří zde prodávali vstupenky na nedělní utkání proti Bohemians Praha, podepisovali hráčské karty nebo si zahráli novou společenskou hru Fotbiliard. V této populární hře se jedná o spojení fotbalu a klasického biliardu. „Zahrál jsem si výborně, porazil jsem skoro všechny, takže jsem spokojený," komentoval hru s úsměvem na tváři Petr Schwarz.
Votroci zahájili v OC Atrium předprodej lístků na Bohemku a zahráli si s fanoušky Fotbiliard

10.3.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Ve středu 11. 3. a ve čtvrtek 12. 3. budou hráči prvního týmu prodávat vstupenky na utkání s Bohemians 1905 v NC Atrium v centru Hradce Králové. Předprodej začíná v 16.30 a končí v 18.00 hodin. Ten, kdo si od hráčů lístek koupí, odehraje partii ve fotbiliardu proti vybraném fotbalistovi.
Kup si v předprodeji lístek na Bohemku a zahraj si FOTBILIARD proti prvoligovému hráči

9 Jan Shejbal 73 - 90 - 82 -

28 Aleš Škerle 0 - 90 - 90 -
5 David Bartek 0 - 90 - 68 -
12 Elvis Bratanovič 66 - 90 - - -
9 Ivan Lieta 83 - 90 - - -
20 Jakub Rada 0 - 90 - - -
18 Jhon Mosquera 0 - 83 - 34 -
4 Josef Jindříšek 0 - 90 - - -