Počet diváků: 3125

FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
1. FC Slovácko 0 1. FC Slovácko
:

Hned od prvních minut utkání mohli diváci na Malšovickém stadionu vidět útočnou aktivitu obou mužstev, avšak prvnímu gólu byli přeci jen blíže domácí. V 15. minutě vystihl malou domů Dvořák, vrátil míč Štípkovi, který vypálil na odkrytou branku, bohužel gólman Heča předvedl skvělý reflex a míč vyrazil na rohový kop. O sedm minut později zahrozili i hosté ze Slovácka, kdy vyslal jedovatou střelu Kerbr, ale Koubek byl pozorný a míč zneškodnil.

Ve 26. minutě roztleskal ochozy aktivní Halilovič, když vystřelil šikovně zpoza vápna, ale jeho pokus mířil těsně nad. O dvě minuty déle si Slovácko vypracovalo velkou gólovou příležitost, před Koubkem se objevil Kalouda a jeho střela nadělala hradeckému strážci svatyně pořádné problémy. K míči se ještě snažil dostat Kerbr, ale tomu se již dorážka nepovedla.

39. minuta vlila do srdcí všech příznivců Hradce Králové velkou vlnu euforie. Do brejku se dostal David Štípek, obešel nejprve brankáře Heču a následně našel zpětnou přihrávkou Pavla Dvořáka, který už neměl problém ukončit střelecké trápení a poslal Hradec do vedení 1:0.

Ačkoli na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky měli hráči Slovácka častěji míč na svých kopačkách, tak nebezpečnější byla rozhodně Prokopcova družina. Například hlavička Chlebouna po gólu přímo volala, ale nakonec kulatý nesmysl zamířil pouze nad levou spojnici. V 60. minutě další tutovka Votroků. Aleš Čermák postupoval sám z úhlu na Heču, který ovšem jeho pokus skvěle vyrazil.

O pouhou minutu později a šance hradeckého Matěje Kotiše, jehož dělovka měla skvělé parametry, ale jen těsně nezamířila mezi tři tyče. Pak přišla 71. minuta a zasloužená druhá gólová radost v zápase. Tu zařídil bosenský šikula Emir Halilovič, když chladnokrevně zakončil svůj samostatný únik, Heča neměl šanci, 2:0. Svěřenci Svatopluka Habance si v závěru nevěděli rady, nenašli na domácí obranu recept a branka jim dnes nebyla souzena. Hradečtí si naopak zkušeně šli pro zisk tří bodů a žádné drama už nepřipustili.

FC Hradec Králové – 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)
Branky: 39. Dvořák, 71. Halilovič. Rozhodčí: Houdek – Kordula, Štěrba. ŽK: 51. Chleboun, 58. Mareš - 64. Rada, 67. Košút. Počet diváků: 3125.

Sestavy: FC Hradec Králové:
Koubek – Holeš, Chleboun, Rolko, Mareš – Križko, Kotiš – Štípek (71. Malinský), Čermák, Halilovič (80. Hable) – Dvořák (87. Prokeš).
1. FC Slovácko: Heča – Kuncl, Košút, Rada, Reinberk (73. Havlík) – Šumulikoski – Kalouda (87. Haša), Valenta, Kerbr, Diviš – Došek.

26.8.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Prohlédněte si fotogalerii sobotního utkání se Slováckem. Zde také najdete bulletin Černobílý gól.
Fotogalerie a bulletin z utkání FC Hradec Králové - 1. FC Slovácko

23.8.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: Luboš Lorinc
Byl jedním z klíčových hráčů ve vítězném utkání proti 1. FC Slovácku. Vytvářel si šance, neúnavně běhal a napadal. Tušíte správně, řeč je o devatenáctiletém Aleši Čermákovi. Právě tomuto šikovnému záložníkovi jsme bezprostředně po skončeném utkání položili několik otázek.
Aleš Čermák: Slovácko jsme mohli porazit větším rozdílem

Fotbalisté Hradce Králové dnes ukázali, že umí hrát nejen pohledný fotbal, ale také potěšit fanoušky nějakým tím gólem. Nejprve v první půli otevřel skóre Pavel Dvořák a v druhém poločase přidal druhý zásah Emir Halilovič.
Slovácko poraženo, výhru zajistily branky Pavla Dvořáka a Emira Haliloviče

22.8.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David a Nikola
V sobotu od 17.00 čeká Hradec další ligové utkání, tentokrát se nám do cesty postaví 1. FC Slovácko. Přinášíme vám ohlédnutí do historie, kde si můžete připomenout naši vzájemnou bilanci, aktuální formu nebo některá zajímavá čísla z letošního ročníku SYNOT ligy.
Statistické ohlédnutí před 1. FC Slováckem

22.8.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Další boj o ligové body vypukne již zítra, kdy přijede 1. FC Slovácko. Proto jsme se zeptali Davida Štípka a Matěje Kotiše, co na sobotního soupeře říkají, kde jsou jejich největší přednosti a jak vůbec v týdnu vypadala příprava.
Preview: Kotiš a Štípek před sobotním utkáním

V rámci 5. kola naší nejvyšší fotbalové soutěže zavítá do Hradce Králové aktuálně čtvrtý celek tabulky 1. FC Slovácko. Utkání se hraje v sobotu od 17.00 na Malšovickém stadionu a všichni fanoušci jsou srdečně zváni. Pojďte na fotbal a podpořte hráče v cestě za prvním vítězstvím v sezoně.