Místo konání: Ostrava
Počet diváků: 4085

FC Baník Ostrava 2 FC Baník Ostrava
:

V rámci 13. kola jeli fotbalisté Hradce Králové na horkou půdu Baníku Ostrava. V prvním poločase měli Votroci snad čtyři gólové příležitosti, ale góly dávala paradoxně jen Ostrava. Dvě šance znamenaly dvě branky domácího Holzera. Snížení v druhé půli zařídil elegantní patičkou Dvořák, ale i přes několik velkých šancí se Hradci vyrovnat nepodařilo.

Úvod utkání byl z obou stran opatrný, i když územní převahu měli domácí. Avšak kromě střely Kukece z 25 metrů se nic vážnějšího neudálo. Ještě předtím se ovšem blýskl rychlým protiútokem Petr Mareš, ale jeho finální přihrávka na osamoceného Dvořáka byla zablokována. Z následujícího rohového kopu se již hosté k ohrožení branky nedostali. Úvodní branka utkání přišla jako blesk z čistého nebe. V 21. minutě centroval ostravský Frydrych, míč nešťastně přizvedl Plašil k osamocenému Holzerovi a ten nekompromisně zakončil, 1:0.

Hráči Hradce Králové se ovšem rychle oklepali a přišlo několik velkých šancí. Nejprve v ideální příležitosti hlavičkoval Shejbal, ale gólman Pavlenka vytáhl skvělý zákrok a míč zneškodnil. V 30. minutě zakončoval nabíhající Čermák, ale tento pokus skončil těsně vedle branky. Ostravská obrana chybovala i v 36. minutě, ale po obrovském závaru se Halilovičovi nepodařilo míč protlačit za záda gólmana Pavlenky. Po dalším závaru byl při dorážce v jasné šanci zatažen Pavel Černý, ale píšťalka sudího Lercha zůstala němá. Poté přišel další gólový trest, ve 39. minutě Holzer napálil odražený balón, který zaplul nechytatelně do růžku branky Tomáše Koubka a Baník vedl 2:0.

Do druhého poločasu vstoupil Baník s velkou chutí a hned z toho mohla být třetí branka, naštěstí Holeš byl na místě a míč před Lindperem odkopl do bezpečí. O chvilku později vychytal gólovku Frydrycha skvělým zákrokem Tomáš Koubek. V 60. minutě se výběr kouče Pilného konečně dočkal gólové odměny. Na pravé straně se krásně individuálně prosadil Aleš Čermák a přihrávkou našel Pavla Dvořáka, ten elegantně patičkou snížil na 2:1. Hosté se hnali za vyrovnáním a k tomu rozhodně nebylo daleko při dalekonosné střele Holeše, kulatý nesmysl skončil metr vedle tyče.

Tempo hry poté upadlo po faulu na Honzu Shejbala, který musel ještě v průběhu utkání putovat do nemocnice. Ani za tento zákrok však jeden z ostravských obránců žlutý kartónek neviděl. V 77. minutě to na Bazalech pořádně zahučelo po hlavičce Baránka, ale míč mezi tři tyče nezamířil. O osm minutě později vytáhl Koubek parádní zákrok proti hlavičce střídajícího Šašinky a držel tak naděje na vyrovnání až do závěrečných minut. Nakonec měl 100% šanci v 90. minutě Pavel Dvořák, když se objevil úplně sám před Pavlenkou, ten vytasil povedený zákrok a definitivně zajistil pro Baník zisk tří bodů.

FC Baník Ostrava – FC Hradec Králové 2:1 (2:0)

Branky: 21. a 39. Holzer – 60. Dvořák. Rozhodčí: Lerch – Mencl, Kubr. ŽK: 90. Pavlenka - 40. Koubek, 55. A. Čermák, 88. Halilovič. Počet diváků: 4085.

Sestavy: FC Baník Ostrava: Pavlenka – Frydrych, Baránek, Stronati, Byrtus – Greguš, Šichor (46. Mensah) – Kukec (81. Kaša), Lindpere (66. Šašinka), Holzer – Narh.
FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Rolko, Plašil, Mareš (58. Vaněček) – Shejbal (75. Chleboun), A. Čermák (86. Kulič) – Štípek, Černý, Halilovič – Dvořák.

6.11.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Fotbalisté Hradce Králové v minulém kole prohráli po vyrovnaném průběhu s ostravským Baníkem 2:1. Jediný gól Votroků zařídil útočník Pavel Dvořák, pro kterého to byla již pátá branka v letošním ročníku SYNOT ligy. Pětadvacetiletý střelec odehrál povedené utkání, nejen že se prosadil střelecky, ale také příkladně bojoval a vytvářel si další gólové příležitosti. Jeho výkon ve známkování ocenili i fanoušci, když mu udělili průměrnou známku 2,29.
Nejlepší hráč na Baníku? Podle fanoušků Pavel Dvořák

2.11.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Prostřednictvím video záznamu se můžete podívat na tiskovou konferenci po utkání FC Baník Ostrava – FC Hradec Králové s výsledkem 2:1. Za Votroky hodnotil střetnutí trenér Robert Barborík. Video najdete také umístěné na klubovém YouTube kanále.
Sestřih utkání a tisková konference z Ostravy

2.11.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: Luboš Lorinc
Fotbalisté Hradce Králové odehráli proti Baníku Ostrava dobrý zápas. Vytvořili si množství šancí, soupeře přehrávali, ale přesto přišla prohra 2:1. Domácím se podařilo v prvním poločase prakticky ze dvou střel, dvakrát skórovat. „Byli jsme lepším mužstvem, měli jsme víc gólových šancí. Baník nás potrestal za dvě chyby a my jsme naopak šance neproměnili," hodnotil po utkání kouč Bohuslav Pilný.
V Ostravě jsme byli lepším týmem, říká trenér Bohuslav Pilný

1.11.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
V rámci 13. kola jeli fotbalisté Hradce Králové na horkou půdu Baníku Ostrava. V prvním poločase měli Votroci snad čtyři gólové příležitosti, ale góly dával paradoxně jen Baník. Dvě šance znamenaly dvě branky domácího Holzera. Snížení v druhé půli zařídil elegantní patičkou Dvořák, ale i přes několik velkých šancí se Hradci vyrovnat nepodařilo.
Hradec Králové nevyužil řadu šancí a na Baníku smolně prohrál

31.10.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, Nikola foto: www.synotliga.cz
Hráčům z třetího největšího města ČR vyšla první třetina soutěže vskutku nad očekávání. Po 12 zápasech si tento celek připsal 18 bodů. K třem domácím výhrám fotbalisté přidali dvě remízy a tvrz na Bazalech tak zatím zůstává nedobytou.
Statistické okénko před Baníkem Ostrava

30.10.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
V rámci 13. kola naší nejvyšší fotbalové soutěže zajíždí fotbalisté Hradce Králové na horkou půdu do Ostravy, kde na ně čeká aktuálně čtvrtý celek SYNOT ligy. Hradec v současné době tíží série šesti zápasů bez zisku jediného ligového bodu a také poslední příčka v tabulce. Souboj s Baníkem začíná v 17 hodin.
V sobotu čeká fotbalisty Hradce Králové souboj s ostravským Baníkem

29.10.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V sobotu Votroci zavítají na Bazaly, kde se od 17.00 hodin střetnou s domácím Baníkem. Ve výběru trenéra Pilného je hráč, který ještě před rokem nastupoval za soupeřův tým. Jan Hable, odchovanec Hradce Králové, který přes evropský fotbal zamířil do Baníku Ostrava, aby dnes opět hájil černobílé barvy.
Votroci hrají na Bazalech a Jan Hable se vrací tam, kde před rokem nastupoval jako domácí

9 Jan Shejbal 0 - 75 - - -

21 Daniel Holzer 0 - 90 21 - -
21 Daniel Holzer 0 - 90 39 - -
10 Davor Kukec 0 - 81 - - -
6 Derrick Mensah 45 - 90 - - -
5 Filip Kaša 81 - 90 - - -
15 Francis Narh 0 - 90 - - -
9 Jakub Šašinka 66 - 90 - - -