Místo konání: Praha - Vršovice
Počet diváků: 4686

Bohemians Praha 1 Bohemians Praha
:

Utkání začalo pro fotbalisty Hradce Králové nejhůře, jak vůbec mohlo. Po rohovém kopu odpískal již ve 4. minutě sudí Ardeleánu pokutový kop. Nic nezmohly ani následné protesty hostujících hráčů. K exekuci se postavil kapitán Bohemky Jindřišek a zkušeně proměnil, 1:0. Hradecké však brzký gól vůbec nezlomil a naopak hráli i nadále velmi aktivně. Drželi míč na svých kopačkách a snažili se o brzké vyrovnání.

Velkou brankovou příležitost měl ve 22. minutě Pavel Dvořák, když trefil krásně hlavou balon, který jen těsně minul tyč Švengrovy branky. O tři minuty později zahrozili i svěřenci trenéra Romana Pivarníka, když kolumbijský záložník Mosquera ostře vypálil z otočky přímo do připravené náruče Tomáše Koubka.

Ve 32. minutě kopal Hradec rohový kop, po kterém zahrál v pokutovém území rukou Rada a rozhodčí Ardeleánu neváhal ani minutu a byl z toho druhý pokutový kop v utkání. K penaltovému puntíku se postavil Pavel Dvořák a poslal kulatý nesmysl přímo doprostřed branky, 1:1. Ještě jedna gólovka se v první půli urodila, měl ji na svědomí hradecký Mareš, když zpoza vápna vyslal jedovatou pumelici, brankář Švenger měl plné ruce práce.

Klokani z Ďolíčku vstoupili do druhé pětačtyřicetiminutovky mnohem aktivněji a hostující defenzívě začalo být v bouřlivé kulise pořádně horko. Nejprve měl šanci Moravec, když se po centru z levé strany dostal k míči, jeho pokus z malého vápna neměl ovšem dostatečnou razanci. V 60. minutě nebylo daleko k vedoucí brance v podání Votroků, Chleboun jen o malý kousek nedokázal trefit balon, který k němu šikovně prodloužil kapitán Rolko.

O pět minut déle Bohemians 1905 nastřelila dokonce tyč branky Tomáše Koubka. To zařídil pěkný obstřel záložníka Rady, nyní stálo při Hradci velké štěstí. V 70. minutě se pěknou střelou prezentoval střídající Lietava, avšak Koubek byl pozorný a tento pokus zneškodnil. I v samotném závěru měli více ze hry domácí, důkazem třeba střela Nerada, jenž zakončoval po rychlém protiútoku. Nicméně na samotném sklonku střetnutí se ještě k dobré hlavičce probojoval Adrian Rolko, ale míč nasměroval bohužel nad branku.

Bohemians 1905 - FC Hradec Králové 1:1 (1:1)
Branky: 4. Jindřišek z PK – 32. Dvořák z PK. Rozhodčí: Ardeleánu – Blažej, Hrabovský. ŽK: 4. Kotiš, 33. Križko, 82. Mareš, 84. Dvořák - 87. Engelmann. Počet diváků: 4686.

Sestavy: Bohemians 1905: Švenger – Pauschek, Brabec, Šmíd, Engelmann – Rada, Jindřišek, Bratanovič (61. Nerad), Mosquera, Moravec (82. Bartek) – Mikuš (67. Lietava).
FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Chleboun, Rolko, Mareš – Križko, Kotiš – Štípek, Čermák (72. Černý), Halilovič (60. Šultes) – Dvořák (84. Prokeš).

3.9.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: LFA Infografiky
Tradiční statistiku SPRINTER KOLA ovládl záložník Petr Mareš z FC Hradce Králové. Také díky němu přivezli Votroci z Ďolíčku cenný bod.
Sprinterem kola se stal Votrok Petr Mareš

2.9.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Připomeňte si ještě jednou utkání Bohemians 1905 - FC Hradec Králové prostřednictvím fotografií, které pro Vás pořídil Luboš Lorinc.
Fotografie ze sobotního utkání na Bohemce

1.9.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin, foto: Luboš Lorinc
Na našem klubovém YouTube kanálu již od soboty můžete vidět hodnocení brankáře Tomáše Koubka. Ten mluví nejen o nepříjemné atmosféře, která v Ďolíčku panovala, ale také o pokutovém kopu či o šanci domácího Nerada z 65. minuty, která orazítkovala tyč Koubkovy branky.
Koubek: Díky všem, kteří nás v sobotu podporovali

31.8.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Fotbalisté Hradce Králové včera ve vršovickém Ďolíčku poprvé vstřelili v letošním ročníku SYNOT ligy na venkovní půdě branku a navíc přivezli první bod. Vyrovnání zajistil gólem z penalty Pavel Dvořák, a i proto byl trenér Luboš Prokopec na pozápasovém tiskové konferenci vcelku spokojený. „Bod je asi spravedlivý a má pro nás určitou cenu,“ uvedl lodivod Votroků.
YouTube: Trenér Prokopec hodnotí včerejší utkání proti Bohemians 1905

30.8.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, Gunny. foto: Luboš Lorinc
Devětadvacetiletý středopolař Matěj Kotiš byl výrazným aktérem sobotního utkání proti Bohemians 1905. Již ve třetí minutě po jeho faulu v pokutovém území nařídil sudí Ardeleánu pokutový kop a domácí šli do vedení. Nicméně jak nám zkušený záložník prozradil, tak tento moment celé mužstvo zdravě nakoplo a dohnalo k vyrovnání. „V dobrém slova smyslu nás to naštvalo a první poločas byl z naší strany výborný,“ sdělil bezprostředně po utkání Kotiš.
Matěj Kotiš: Penalta? Zdravě nás naštvala

30.8.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: Luboš Lorinc
V rámci 6. kola SYNOT ligy zajížděli Votroci k utkání do Prahy, kde je čekal souboj s Bohemians 1905. Obě branky zápasu padly z pokutových kopů, nejprve se trefil za domácí kapitán Jindřišek a poté v 32. minutě zajistil zisk jednoho bodu útočník Pavel Dvořák.
Votroci uhráli v Ďolíčku remízu 1:1

29.8.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David a Nikola
Před reprezentační pauzou čeká fotbalisty Hradce Králové ještě jedno střetnutí. Prokopcova parta míří do pražského Ďolíčku, kde ji čeká utkání s Bohemians 1905. Jen připomínáme, že se hraje v sobotu a úvodní výkop je stanoven na 17.00. Opět vám přinášíme několik zajímavých čísel, souvislostí a statistik.
Statistické ohlédnutí před sobotním utkáním

28.8.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Jednička mezi tyčemi Votroků bleskově odpověděla na tři dotazy směřující k sobotnímu utkání.
3 otázky před utkáním pro Tomáše Koubka

28.8.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
V rámci 6. kola naší nejvyšší fotbalové soutěže zajíždí Hradec Králové do Prahy, kde se střetne s celkem Bohemians 1905. Utkání se hraje v sobotu od 17.00 v pražských Vršovicích a jedno je už nyní jisté. Čeká nás napínavé střetnutí o důležité body a navíc v bouřlivé atmosféře. Proto neváhejte a vyražte do Ďolíčku podpořit Votroky!