Místo konání: Praha - Letná
Počet diváků: 6815

AC Sparta Praha 3 AC Sparta Praha
:

Utkání 8. kola proti Spartě začalo nadějně, když poslal v 6. minutě Votroky do vedení Malinský. Domácí však zásluhou dvou branek kanonýra Lafaty otočili stav zápasu na 2:1. Definitivní pojistku přidal pak v 55. minutě Hušbauer a bylo jasné, že všechny body zůstávají v Praze.

Fotbalisté Hradce Králové vstoupili do utkání nejlépe, jak mohli a to vstřelenou brankou. Shejbal se skvěle uvolnil v pokutovém území a naprosto přesnou přihrávkou našel úplně volného Tomáše Malinského, pro kterého nebyl problém míč uklidit do prázdné branky, 0:1. Zmražená Letná sledovala nebojácný výkon Votroků, to vše však jen do 20. minuty střenutí. Kapitán Adrian Rolko nedůrazně odkopl míč pouze k nohám Konatého, od nějž se míč odrazil k zcela volnému Lafatovi a bylo vyrovnáno, 1:1.

Poté převzala otěže utkání favorizovaná Sparta a hradecké obraně bylo pořádně horko. Po rohovém kopu Krejčího se ke střele dostal Vacek a brankář Koubek musel míč s vypětím všech sil vyrazit na rohový kop. Ve 35. minutě našel agilní Krejčí osamoceného Hušbauera, který v ideální příležitosti nedokázal trefit kulatý nesmysl. Hned o dvě minuty později se blýskl Koubek, když zneškodnil střelecký pokus aktivního Hušbauera a následnou dorážku obrana hostů již zablokovala.

Rudí vstoupili do druhé pětačtyřicetiminutovky mnohem aktivněji a bohužel se to projevilo i gólově. Nejprve se ve 49. minutě podruhé v zápase prosadil kapitán Lafata, když po nahrávce Hušbauera z blízkosti prostřelil Koubka, 2:1. Za šest minut slavila Letná už dvoubrankové vedení. Odražený míč z první napálil Hušbauer a nekompromisní pumelice zapadla přesně k pravé tyči, 3:1.

Strážce hradecké svatyně se musel činit i při hlavičce Krejčího v 65. minutě, kdy vytáhl opravdu bravurní zákrok. Svěřenci kouče Luboše Prokopce se snažili hrát aktivně, měli míč na svých kopačkách, ale Pražané hráli zkušeně a do větších šancí Votroky nepouštěli. Výjimkou byla prudká střela Haliloviče, kterou Bičík jen vyrazil, avšak dorážející Chleboun se již k zakončení neprobojoval.

V závěrečné desetiminutovce se hrál již opatrný fotbal, který mnoho krásy nenabídl. Ani jedno z mužstev se k přímému zakončení nedostalo, a i proto si pražská Sparta připisuje tři body za výhru nad Hradcem Králové 3:1.

KOMPLETNÍ ZÁZNAM NEDĚLNÍHO STŘETNUTÍ MŮŽETE SLEDOVAT ZDE.

AC Sparta Praha – FC Hradec Králové 3:1 (1:1)
Branky: 20. a 49. Lafata, 55. Hušbauer - 6. Malinský. Rozhodčí: Hrubeš – Peřina, Pilný. ŽK: 34. P. Mareš, 45. Chleboun, 51. Rolko. - 9. Hušbauer, 43. Kadeřábek. Počet diváků: 6815.

Sestavy: AC Sparta Praha: Bičík – Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa – Vácha – Konaté, Vacek (63. Dočkal), Hušbauer (78. Mareček), Krejčí (83. Breznanik) – Lafata.
FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Chleboun, Rolko, P. Mareš – Križko, Kotiš (73. Černý) – Štípek, Shejbal (63. Dvořák), Malinský – Halilovič (83. Hable).

24.9.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: Luboš Lorinc
I po utkání se Spartou se fanoušci zapojili do hodnocení hráčů a nejlepší známku dostal zcela zaslouženě Tomáš Malinský. Pro třiadvacetiletého ofenzivního záložníka to byl povedený zápas. Poprvé v letošním ročníku SYNOT ligy nastoupil od začátku utkání a navíc se dokázal prosadit i střelecky, když v 6. minutě poslal Hradec do vedení. Pro Malinského to bylo o to sladší, že tahle branka byla vůbec jeho první v nejvyšší české soutěži.
Nejlepší hráč na Letné? Podle fanoušků Tomáš Malinský

22.9.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
I přes porážku 1:3 zanechali Votroci na Spartě dobrý dojem. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout některé momenty nedělního odpoledne.
Utkání na Spartě objektivem Luboše Lorince

22.9.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Další video rozhovor, který jsme pro vás připravili, je pozápasový komentáře obránce Juraje Križka. Ten hodnotí nejen samotné střetnutí proti pražské Spartě, ale mluví také o důvodech prohry a děkuje našim fanouškům, kteří byli po celý zápas opravdu slyšet a podporovali naše hráče. Všechny další videa můžete sledovat na klubovém oficiálním YouTube kanále.
Juraj Križko: Jsme rádi, že nás fanoušci na Letné přišli povzbudit

Včerejší utkání proti pražské Spartě je již minulostí, Votroci po bojovném výkonu nakonec prohráli 3:1. My vám nyní nabízíme záznam pozápasové tiskové konference, který byl již včera uveřejněn na oficiálním klubovém YouTube kanálu. Trenér Luboš Prokopec hovoří o celkovém průběhu střetnutí a také o své taktice, s kterou se přijeli jeho svěřenci do Prahy porvat o ligové body. Řeč je také o výkonu a nasazení Tomáše Malinského, jenž svoji nominaci do utkání okořenil prvním ligovým gólem, když v 6. minutě poslal Hradec do vedení.
YouTube: Tisková konference po utkání se Spartou

Poprvé v letošním ročníku SYNOT ligy dostal důvěru od trenéra Luboše Prokopce a naskočil od prvních minut do utkání s pražskou Spartou. Rozhodně nezklamal. Bojoval, napadal a navíc vstřelil vedoucí branku. Řeč je o Tomáši Malinskému, který má za sebou povedené utkání. „Dostal jsem šanci a jsem za ni rád. A ještě jsem dal góla, takže je super, že to tak dopadlo,“ říká třiadvacetiletý hradecký záložník.
Mám radost z prvního gólu v lize, říká Malinský

Utkání 8. kola proti Spartě začalo nadějně, když poslal v 6. minutě Votroky do vedení Malinský. Domácí však zásluhou dvou branek kanonýra Lafaty otočili stav zápasu na 2:1. Definitivní pojistku přidal pak v 55. minutě Hušbauer a bylo jasné, že všechny body zůstávají v Praze.
Fotbalisté Hradce se vrací z Letné bez bodů

19.9.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David a Nikola
Úřadující mistr naší nejvyšší fotbalové soutěže má za sebou náročný program. Ještě ve čtvrtek hráli svěřenci trenéra Vítězslava Lavičky těžké utkání Evropské ligy na půdě italské Neapole. Proti favoritovi se jim povedlo vstřelit úvodní gól, ale záhy o vedení přišli a nakonec museli brát porážku 3:1. Celek SSC Neapol je už čtvrtým sokem, jenž Spartě v letošním ročníku vzal všechny body. Kromě dvou evropských soupeřů sparťané prohráli v SYNOT lize také v 5. kole v derby na Dukle a o týden dříve doma nečekaně s Baníkem Ostrava. Za povšimnutí stojí srovnání s loňskou sezonou, během které odcházeli Letenští poraženi pouze dvakrát.
Statistické ohlédnutí před Spartou

V rámci 8. kola naší nejvyšší fotbalové soutěže čeká na fotbalisty Hradce Králové těžký soupeř, úřadující mistr Sparta Praha. Votroci se pokusí napravit nepovedené utkání s Jihlavou a první dobrou zprávu je, že bude moci nastoupit i Aleš Čermák, který je v Hradci na hostování právě ze Sparty.