Místo konání: Uherské Hradiště
Počet diváků: 3954

1. FC Slovácko 0 1. FC Slovácko
:

Utkání 19. kola Synot ligy vyšlo lépe Votrokům, kteří šli již v 7. minutě zásluhou Aleše Čermáka do vedení a nakonec tento stav zůstal až do závěrečných minut. Po jednozápasové pauze se do sestavy vrátil David Štípek, který nahradil indisponovaného Emira Haliloviče. Jinak sestava zůstala z posledního zápasu proti Plzni stejná.

A Votroci vlétli do utkání jako uragán. Šance z páté minuty mladíčka Trubače ještě gólového zakončení nedoznala, ale o dvě minuty později již bylo veselo. Černý si na pravé straně poradil se Šimkem, po zemi přihrál na hranici malého vápna Dvořákovi, který svým typickým způsobem sklepl na volného Aleše Čermáka. Ten zamířil na Hečovu delší tyč a bylo 1:0 pro hosty. I v následujících minutách měli fotbalisté Hradce Králové navrch a u další šance byl opět Čermák, ale ten tentokrát míč do soupeřovy sítě nepropasíroval.

Domácí se připomněli dalekonosnou střelou Kaloudy až po čtvrthodině hry, ale jeho jedovatá střela přeci jen mířila o nějakých pět metrů vedle Koubkovy svatyně. Jenže tato pološance odstartovala mírnou územní převahu Slovácka. To během pár minut získalo několik standardních situací, hlavně rohů, a z nich byl tým v bílých dresech hodně nebezpečný. Do slibného zakončení hlavou se po jednom z nich dostal Šimulikoski, ale Tomáš Koubek byl postavený přesně tam, kam míč směřoval. Nebezpečná byla také křižná střela Kuncla. Ta minula hradeckou branku jen o pověstný chloupek.

A znovu Kuncl, tentokrát ve 24. minutě v podobě nahrávače, kdy přesným centrem našel na malém vápně dobře postaveného kanonýra Libora Doška, jenže Tomáš Koubek v brance čaroval a reflexivně prudkou hlavičku vyrazil. V těchto chvílích byli svěřenci Bohuslava Pilného pod tlakem a jejich akcie držel nahoře reprezentační gólman, kdy zlikvidoval dvě po sobě jdoucí slibné šance domácích Kerbra a Hlúpika.

Z tlaku se vymanili až pět minut před přestávkou a slibně vyhlížela šance neúnavného Čermáka, který si naběhl na dalekonosný křižný centr Mareše, jenže na vyběhnutého Heču nevyzrál. Ještě větší šance přišla hned vzápětí, když Malinský prošel skrz celý prostředek hřiště a z levé strany dal pod sebe volnému Čermákovi. Jenže ten z podobné pozice, z které v sedmé minutě skóroval, se tentokrát neprosadil. Poločas tak dopadl o jeden gól lépe pro Hradec Králové.

Druhý poločas začal opět náporem domácích a příznivcům černobílých barev zatrnulo hned v padesáté minutě, kdy rozhodčí Jílek přehlédl faul na Jakuba Chlebouna, který v pádu míč tečoval, a ten skončil jen těsně vedle pravé tyče hradecké branky. Následný roh si již hradečtí pohlídali.

Votroci poprvé střídali již po hodině hry, kdy ze hřiště odešel vyčerpaný Daniel Trubač a nahradil ho David Vaněček. Jeho čerstvé síly byly znát a po chvilce se na něm vyfauloval za cenu žluté karty Košút. Hradecký střelec se mohl prosadit v 70., ale jeho střela po zemi těsně minula pravou tyč domácích. V 71. minutě měl dobrou příležitost po centru z levé strany Trávník, ale míč mu vůbec nesedl a branku netrefil.

V 80. minutě do otevřených zadních řad Slovácka vlétl Malinský, našel Vaněčka, který ale ve stoprocentní šanci nezamířil přesně. A hned na druhé straně obrovská možnost na srovnání od Kuncla, ale ten trefil nakonec pouze boční síť. Čtyři minuty před koncem mohl definitivní pojistku přidat samostatným únikem přes půl hřiště Tomáš Malinský, ale v poslední možné chvíli ho vychytal brankář Heča. V úplném závěru ještě spálil jasnou gólovku David Vaněček, ale poté se již závěrečnému tlaku Habancovy družiny Hradec ubránil, i proto si z Uherského Hradiště odváží důležité tři body.

1. FC Slovácko – FC Hradec Králové 0:1 (0:1)
Branky: 7. Čermák. Rozhodčí: Jílek – Urban, Peřina. ŽK: 62. Košút, 90. Heča - 42. Černý, 48. Štípek, 90. Čermák. Počet diváků: 3954.
Sestavy: 1. FC Slovácko: Heča – Kuncl, Rada, Košút, Šimko – Šumulikoski – Hlúpik, Kalouda, Trávník, Kerbr (56. Diviš) – Došek.
FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Rolko, Chleboun, Mareš – Trubač (60. Vaněček), Černý - Malinský (87. Shejbal), Čermák, Štípek (71. Halilovič) – Dvořák.

11.3.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Fotbalisté Hradce Králové se po dlouhé době dočkali výhry na venkovním stadionu, když si poradili s celkem 1. FC Slovácko v poměru 0:1. Dobrý výkon a zisk tří bodů se odrazil v tradičním známkování fanoušků. Celkově tým dostal jednu z historicky nejlepší průměrných známek, a sice 2,03.
Proti Slovácku byl nejlepší Tomáš Koubek

8.3.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: David
Fotbalisté Hradce Králové mají za sebou úspěšný víkend. Po dlouhé době přivezli ze stadionu soupeře plný počet bodů. O výhře nad celkem 1. FC Slovácko rozhodl již v 7. minutě Aleš Čermák. Nyní vám přinášíme kompletní video servis, který jsme připravili. Na prvním videu můžete vidět hodnocení trenéra Róberta Barboríka na pozápasové tiskové konferenci.
YouTube: Tisková konference, rozhovor s kapitánem Rolkem a podpora fanoušků

Aleš Čermák patřil ke klíčovým hráčům, kteří rozhodli o zisku důležitých tří bodů na půdě Slovácka. Jeho branka ze sedmé minuty utkání byla nakonec jedinou, kterou měli možnost diváci na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty vidět. „V předešlých dvou zápasech jsme vždycky dostali gól do desáté minuty, tak jsme si říkali, ať už to dneska zlomíme nebo ať neinkasujeme. A nakonec se nám podařilo gól dát. Takže super," hodnotil po zápase s úsměvem na tváři záložník Aleš Čermák.
Výhra nám dá sebevědomí do dalších utkání, říká Aleš Čermák

7.3.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: David
Fotbalisté Hradce Králové vyválčili na Slovácku důležité tři body

6.3.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
V rámci 19. kola Synot ligy zajíždí fotbalisté Hradce Králové na půdu aktuálního sedmého mužstva naší nejvyšší fotbalové soutěže. Zápas proti 1. FC Slovácku začíná v 17.00 hodin a my vám nyní přinášíme tradiční předzápasový servis.
Zajímavosti před zápasem se Slováckem

5.3.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Hráči Hradce Králové mají před sebou důležité střetnutí proti 1. FC Slovácku, kde se v rámci 19. kola Synot ligy pokusí o import bodů, které jsou k vytoužené záchraně nutně potřeba. Utkání se hraje v sobotu na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti a úvodní hvizd je naplánován na 17.00 hodin.