Počet diváků: 2100

Slask Wroclav 2 Slask Wroclav
FC Hradec Králové 4 FC Hradec Králové
:

Druhé mezinárodní přátelské utkání v zimní přípravě sehráli Votroci v polské Vratislavi. Do souboje poslal trenér Prokopec odlišnou sestavu od té proti Vlašimi, pouze nováček v dresu Votroků Juraj Križko, který včerejší utkání odehrál celé, nastoupil i dnes od první minuty. Do souboje zasáhli také „včerejší poločasoví“ Malinský a Schwarz.
Od první minuty se hrál svižný, pohledný fotbal. V úvodních minutách byly k vidění nebezpečné závary před oběma brankami. Ten na polské straně hned v první minutě vytěsnil na roh Jiří Lindr a hradeckou šanci do branky Slasku neprotlačil David Vaněček. To, co se mu nepovedlo v úvodu, povedlo se Adrianu Rolkovi po čtvrthodině hry. Na rohový kop Marka Kuliče si naběhl Malinský, jehož hlavička skončila na břevně Kelemenoho branky. V následujícím chumlu se nejlépe zorientoval Adrian Rolko a střelou ze sedu Votroky poslal do vedení, 0:1.
Po obdržené brance byl domácí tým na chvíli jako opařený a v podstatě se prezentoval pouze průniky po stranách, které s přehledem odvracela hradecká obrana. Po půl hodině hry se k dalekonosné střele odhodlal domácí stoper Grodzicki, ovšem jeho střela Lindrovu branku příliš neohrozila.
V 36. minutě se do úniku pustil dvakrát Malinský. V prvním případě jeho snahu zastavil praporek pomezního rozhodčího, v tom druhém jeho střelu levačkou z hranice velkého vápna zblokovala domácí obrana.
Bohužel Votroci do poločasu jednobrankové vedení neudrželi. Přesný centr Patejuka z levé strany zužitkoval naběhnutý Paixao a Jiří Lindr neměl proti jeho prudké střele sebemenší šanci, 1:1. Do poločasu si „polská“ dvojice svoji spolupráci zopakovala ještě jednou, ale nůžky portugalského záložníka tentokrát Lindr zlikvidoval.
Do druhého poločasu nastoupil Matěj Ptáček namísto Križka a byl to právě Matěj, který měl „prsty“ u druhého gólu Votroků. Po levé straně zatáhl Čermák, „dloubl“ Ptáčkovi, ten prsy sklepl Zelenému. Jarda se s míčem dostal až k brankové čáře domácích a od ní předložil zpětnou přihrávkou míč Kuličovi, který prostřelil gólmana Pawlovského, 1:2.
Gólové radosti Votroků přišly v posledních deseti minutách. Nádherná akce přišla sedm minut před koncem, kdy střídající Dvořák „omotal“ domácího obránce a předložil na malé vápno Ptáčkovi. Ten prudkou přízemní střelou zvýšil na 1:3. Ještě větší radost mohlo mít trenérské duo Prokopec – Pilný pět minut před koncem. Kolmicí vyslal na zteč Ptáček Zeleného, ten přihrál Dvořákovi, kterého střelu za záda Pawlowského usměrnil David Vaněček.
V poslední minutě fauloval Malinský domácího Plaka ve vlastním pokutovém území a rozhodčí neváhal ani minutu s odpískáním pokutového kopu. Sám postižený nařízenou penaltu s přehledem proměnil a stanovil tak konečný stav utkání na 2:4.
Dnes se Votroci prezentovali kvalitním výkonem. Ten gradoval hlavně ve druhém poločase, kdy vstřelili tři pěkné branky.
Ślak Wroclaw: Kelemen (46. Pawlowski) – Socha (46. Zielenski), Gavish, Grodzicki (46. Kokoska), Ostrowski (46.Plaku) – Kažmierczak (46. Uliczny), Hateley (46. Misik) – Paixao F., Mila (72. Majcher) – Dudu, Patejuk (46. Dankowski)
FC Hradec Králové: Lindr – Holeš, Rolko, Križko (46. Ptáček), Čermák – Schwarz (66. Janoušek) – Malinský, Halilovič (83. Zorvan), Kulič (78. Dvořák), Zelený – Vaněček
Branky: 43. Paixao, 89. Plaku (PK) – 14. Rolko, 55. Kulič, 83. Ptáček, 85. Vaněček

10.2.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
O uplynulém víkendu sehráli Votroci dva zápasy, v kterých shodně vyhráli 4:2. O zhodnocení obou duelů jsme požádali trenéra Luboše Prokopce.
Ptáček si důrazně říká o to, aby s námi zůstal, říká trenér Prokopec

9.2.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Druhé mezinárodní přátelské utkání v zimní přípravě sehráli Votroci v polské Vratislavi. Do souboje poslal trenér Prokopec odlišnou sestavu od té proti Vlašimi, pouze nováček v dresu Votroků Juraj Križko, který včerejší utkání odehrál celé, nastoupil i dnes od první minuty. Do souboje zasáhli také „včerejší poločasoví“ Malinský a Schwarz.