Počet diváků: 200

SK Slavia Praha 2 SK Slavia Praha
:

SK Slavia Praha - FC Hradec Králové 2:1 (0:0)

Další z přípravných zápasů sehráli Votroci na hřišti v Horních Počernicích. Soupeřem jim byla kombinovaná jedenáctka Slavie, která se skládala z hráčů prvního týmu a juniorů. „O zájezdu Slavie do Švýcarska jsme byli informováni a brali jsme to jako fakt. My jsme tým opět rozdělili do dvou poločasů,“ řekl k zápasu před jeho začátkem trenér Prokopec.
První poločas byl v režii hostujícího týmu, ale jejich vypracované šance vždy skončili mimo branku. A tak poločasový poměr střel mimo vyzněl 2:7 pro Votroky, jenže poměr zakončení mezi tři tyče byl 0:0.
Zřejmě největší šance prvního dějství přišla z kopačky Vaněčka po přistrčení Voltra, ale jeho zakončení skončilo pouze na boční síti legionáře Radka Černého. Vzrušení a potlesk ochozů pak přinesly efektní nůžky Radka Voltra, a také gól Asima Zece, který však nebyl uznán pro ofsajd.
Do druhého poločasu poslal trenér Prokopec plně obměněnou sestavu, včetně Honzy Dvořáka, který v minulé sezóně nastupoval za Hlavici, respektive Převýšov, aby doplnil zadní řady Votroků.
Také v druhém dějství byli hráči v černých dresech aktivnější a hra se do sedmdesáté minuty odvíjela spíše na polovině Slavie. Té se však otvíraly zadní vrátka k nebezpečným brejkům.
Gólová radost tentokrát přišla v 64., kdy Kraják vypíchl soupeři míč na jeho polovině, ideálně „postrčil“ doprava volnému Halilovičovi, který naservíroval před branku Slavie naběhnutému Tafatovi, pro kterého již nebyl problém vyloženou šanci proměnit, 0:1.
Radost z vedení však Votrokům vydržela pouhých deset minut. V 74. se pískala penalta po faulu Beránka na domácího Dugu. Tu s přehledem proměnil střídající Červenka, 1:1. Netrvalo ani pět minut a sešívaní se opět radovali. Byl u toho opět Červenka, který si ideálně naběhl za obranu Votroků a vyběhnutému Koubkovi nedal šanci, 1:2.
Pro hostující tým to byla ledová sprcha, na kterou již nedokázal do konce utkání zareagovat. Možnost sice přišla v podobě hlavičky Urbance v poslední minutě, ale tu domácí obrana úspěšně odvrátila a tak vítězství si na své konto připsalo mužstvo Slavie.
Luboš Prokopec, trenér: „Porážka je pro nás nepříjemná. V prvním poločase jsme nebyli schopni proměnit některé dobře se vyvíjející příležitosti. V druhém poločase jsme se sice ujeli jednobrankového vedení, ale po dvou zbytečných našich chybách výsledek utkání otočil. V příštím týdnu již kádr zúžíme a další utkání budeme hrát v sestavě, blížící se těm mistrovským.“
SK Slavia Praha: Černý – Dostál, Kolařík (27. Zákostelský), Krejčí, Tusjak – Hurka (46. Peterka), Čepelák, Salašovič (70. Duga) – Koreš (85. Smolák), Bazal – Vondráček (55. Červenka)
FC Hradec Králové: 1. Poločas Lindr – Poděbradský, Hochmeister, Hock, Zelený – Janoušek - Bodlák, Šisler, Voltr – Vaněček, Zec
2. Poločas Koubek – Halilovoč, Plašil, Dvořák Jan, Beránek – Kopáč – Malinský, Sixta, Urbanec – Tafat, Kraják
Rozhodčí: Černý – Koval, Vlček, ŽK: Urbanec, Počet diváků 200

6.7.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Další z přípravných zápasů sehráli Votroci na hřišti v Horních Počernicích. Soupeřem jim byla kombinovaná jedenáctka Slavie, která se skládala z hráčů prvního týmu a juniorů. „O zájezdu Slavie do Švýcarska jsme byli informováni a brali jsme to jako fakt. My jsme tým opět rozdělili do dvou poločasů,“ řekl k zápasu před jeho začátkem trenér Prokopec.
Votroci podlehli Slavii Praha 1:2