Místo konání: Olomouc - Slavonín
Počet diváků: 50

MFK OKD Karviná 0 MFK OKD Karviná
:

Generálka před zahájením jarní části soutěže se mezi Votroky a Karvinou odehrála na předměstí Olomouce, přesněji na hřišti Sokola Slavonín. Celé utkání se hrála vyrovnaná partie, ve které přítomní diváci gól neviděli.
Po čtvrthodině hry vystřelil zpoza vápna Kulič, ale jeho střela, tak jako o deset minut později Malinského, skončila vedle Pindrochovy svatyně. Dle zápisu domácí tým Karviná se však postupem času osměloval čím dál tím více, hlavně levý záložník Eismann. Ten měl v 35. minutě, po narážečce od Holka, velkou šanci, jenže jeho střela jen těsně minula zadní tyč natahujícího se Koubka.
V závěru poločasu měli Votroci výhodu standardní situace po faulu Jovanoviče na Kuliče. Sám postižený se postavil k exekuci zhruba 5 metrů za velkým vápnem, jenže gólman Karviné byl na místě a změnu skóre nepřipustil.
Do druhého poločasu Votroci vstoupili o poznání aktivněji. Po pěti minutách hry se do vápna Karviné vřítil Malinský, jenže Jovanovič mu míč včas ukopl. Následně ještě pálil Janoušek, ale jeho střela skončila vedle. V 58. minutě se zaskvěl Lindr při „pumelenici“ Holeka. Po hodině hry pak trenér Prokopec vyměnil celý tým, pouze Honza Hable odehrál celé utkání.
Ke konci utkání získali Votroci územní převahu, a hlavně Emir Halilovič udával tempo hry. Pět minut před koncem se také sám dostal do zakončení, ale jeho tvrdou ránu domácí obrana zblokovala. V poslední minutě ještě postupoval sám na branku soupeře Pavel Dvořák, jenže jeho akci zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
V utkání s Karvinou, tak jako v utkání s Pardubicemi, gól nepadl, a tak se soupeři opět rozešli smírně.
Luboš Prokopec, trenér: „Viděli jsme vyrovnaný zápas plný osobních soubojů. Jsme rádi, že jsme neinkasovali, ale na druhou stranu si v příštích zápasech musíme vytvořit více situací v soupeřově šestnáctce a proměňovat je.“
FC Hradec Králové – MFK OKD Karviná 0:0
MFK OKD Karviná: Pindroch – Mikula, Koutný, Jovanovič, Knötig – Ciku (50. Fiala), Vaněk, Hotek (75. Gonda), Eismann (77. Svatonský)– Holek (77. Juřena), Diaby
FC Hradec Králové: Koubek (46. Lindr) – Holeš (60. Kraják), Rolko (60. Plašil), Križko (60. Hovorka), Čermák (60. Poděbradský) – Malinský (55. Shejbal), Hable, Janoušek (60. Ptáček), Zelený (60. Halilovič) – Kulič (60. Schwarz), Vaněček (60. Dvořák)
Rozhodčí: Trávníček – Svoboda, Kondler

1.3.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V generálce gól nepadl

28.2.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V sobotu čeká Votroky poslední zkouška před jarní částí soutěže. Trenér Prokopec však ještě vyřešeny všechny posty nemá. „V zápase se můžeme finálně sehrát. Zkusíme nějaké alternativy, ale nedá se zdaleka říct, že sestava, která v sobotu vyběhne, je ta proti Táborsku,“ říká trenér Votroků před posledním přípravným zápasem.