Počet diváků: 460

FC Hradec Králové 3 FC Hradec Králové
MFK Chrudim 0 MFK Chrudim
:

Po úvodním oťukáváním se svěřenci kouče Luboše Prokopce do svého soka pustili s velkým zápalem a necelých pět stovek diváků na první branku dlouho čekat nemuselo. O první gól střetnutí se postaral ve 23. minutě bosenský štírek Asim Zec, když po chybě chrudimské obrany postupoval takřka od poloviny hřiště zcela sám a pak již před brankářem Ostradovským neměl problém zakončit, 1:0.

O pět minut později to bylo už o dvě branky. Po přesné nahrávce dostal míč do nohy agilní Ondřej Kraják, udělal kličku do levé strany a pohotově poslal míč do odkryté hostující svatyně, 2:0. Hradečtí byli i nadále lepším týmem a snažili se aktivně napadat chrudimskou rozehrávku. V samotném závěru prvního poločasu se ještě zapsal do střeleckých statistik Radek Voltr, když po pasu za obranu propálil brankáře Vostradovského, 3:0.

Druhá pětačtyřicetiminutovka nebyla na góly tak zajímavá, což se však nedá říci o šancích a to na obou stranách. Například samostatný únik domácího Shejbala či dobrý pokus Tomáše Malinského z 61. minuty, který ovšem zamířil mimo tři tyče. Chrudim se připomněla především příležitostí Nadrchala. V samotném závěru zápasu mohl v 88. minutě svůj druhý gól vstřelit Radek Voltr, ale proti byl chrudimský gólman Mrázek a stanovil tak konečný stav mezi celky FC Hradec Králové a MFK Chrudim na 3:0.

Trenér Luboš Prokopec k utkání řekl: „Nebyl jsem spokojený prvních deset minut, kdy jsme byli pasivní. Pak už to bylo dobré, hráli jsme kombinačně, vytvářeli si šance a dali nějaké ty góly. Bylo to dle mých představ a již se těším na první ostrý zápas příští týden v Poháru České pošty. Bereme to jako normální mistrovské utkání a jdeme do toho naplno,“ uzavřel své hodnocené lodivod hradeckých fotbalistů.

FC Hradec Králové – MFK Chrudim 3:0 (3:0)
Branky: 23. Zec, 28. Kraják, 44. Voltr. Rozhodčí: Šedivý – Vojtěch, Pešava. Počet diváků: 460.

Sestavy: FC Hradec Králové: 1. poločas: Lindr – Zelený, Hochmeister, Rolko, Poděbradský - Šisler, Janoušek, Voltr, Zec, Harba, Kraják. 2. poločas: Koubek – Hochmeister (60. Voltr), Kraják (57. Zec), Zelený, Harba, Šisler, Malinský, Kulič, Shejbal, Plašil, Kopáč.
MFK Chrudim: 1. poločas: Vostradovský – Adámek, Drahoš, Radouš, Štěpánek – Nadrchal, Mastík, Hannich, Vladyka, Jarosz, – Vágner. 2. poločas: Mrázek – Malý, Radouš, Linhart, Řezníček – Nadrchal (78. Vágner), Kesner, Mastík (70. Hannich), Luptovský, Langr – Vácha.

13.7.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin
V posledním přátelském utkání se fotbalisté Hradce Králové střetli s účastníkem ČFL MFK Chrudimí. Po střelecky úspěšném prvním poločase, se FC Hradec Králové může těšit z výhry 3:0.
V generálce Votroci proti Chrudimi nezaváhali

11.7.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Sobotní (13. 7. 2013) přípravné utkání s celkem MFK Chrudim se odehraje od 10. 30 hodin na hřišti SCM Bavlna. Zde nastoupí již pouze hráči, s kterými počítá trenér Prokopec pro mistrovské zápasy.