Počet diváků: 700

FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
ŠK Slovan Bratislava 1 ŠK Slovan Bratislava
:

Další přátelské utkání čekalo na fotbalisty FC Hradce Králové na útulném stadionu v malebné Litomyšli. Hradečtí na svého soupeře z Bratislavy vlétli ve velkém stylu a již v 6. minutě se několik desítek východočeských příznivců radovalo z úvodní branky. Po chybě obrany Slovanu se míč dostal na kopačky Zece a ten nadvakrát propálil brankáře Polačka, 1:0. O tři minuty později bylo blízko již ke druhé brance v síti hostů, tentokrát povedený centr Bodláka našel hlavu Tafata a jeho pokus jen těsně minul branku Polačka.

20. minuta opět patřila hbitému bosenskému útočníkovi Zecovi, který se řítil zcela sám na branku, ale tentokrát jeho střela jen o kousek minula levou tyč. Fotbalisté bratislavského Slovanu se prakticky vůbec nedostávali k ohrožení branky a byli to právě svěřenci kouče Luboše Prokopce, jenž na hřišti jasně dominovali. V samotném závěru byli Votroci blízko k pojištění vedení, agilní Asim Zec v úniku nejprve nedokázal zakončit, ale míč se dostal na hlavu Tafata a když byl hostující gólman Polaček překonán, tak ho na brankové čáře zastoupil jeden z obránců "belasých".

Do druhého poločasu trenér Prokopec pozměnil základní sestavu, nicméně na aktivitě a pohledném fotbale se neměnilo vůbec nic. V 55. minutě se Hradec Králové ujal již dvoubrankového vedení, střídající Vaněček se prezentoval nechytatelnou střelou do horního růžku branky, 2:0. Poté se začali do hry pomalu dostávat i hráči Slovanu a brankář Ottmar musel proti střele Kováče vytáhnout povedený zákrok. V 71. minutě byli hosté blízko ke snížení z přímého kopu, nicméně Radim Ottmar byl pozorný a míč Hlohovského vyškrábl ze šibenice. O čtyři minuty později mohla dvojice mladíků Sixta, Vaněček pojistit vítězství, nicméně gólman Polaček oba pokusy zlikvidoval.

V 86. minutě po závaru ve vápně Hradce Králové nařídil sudí pokutový kop. K exekuci penalty se postavil Hlohovský a přesně umístěnou střelou k tyči snížil na 2:1. Avšak v závěru utkání se již žádné drama nekonalo a Votroci si s přehledem dokráčeli k získání cenného skalpu slovenského mistra ŠK Slovanu Bratislava.

FC Hradec Králové – ŠK Slovan Bratislava 2:1(1:0)

Branky: 6. Zec, 55. Vaněček – 87. Hlohovský (z pen.).

Sestavy: FC Hradec Králové: Lindr (46. Ottmar) – Beránek (46. Shejbal), Rolko (46. Hochmeister), Plašil (46. Poděbradský), Zelený (46. Hock) – Janoušek (46. Šisler), Kopáč (46. Sixta), Bodlák (46. Voltr), Tafat (46. Urbanec), Malinský (46. Hodas), Zec (46. Vaněček).
ŠK Slovan Bratislava: Polaček – Niňaj, Hudák, Hlohovský, Grendel, Bagayoko (85. Čikoš), Bagi (51. Kolčák), Hutta, Kováč, Vrablec, Jakúbek.

10.7.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin, video Zdeněk Cikrdle, foto David Solnař
Na úvod letní přípravy sehráli Votroci utkání s mistrem Slovenska Slovanem Bratislava (2:1). Pořadatel tzv. Československého fotbalového týdne vyrobil a uložil na webových stránkách You Tube ze zmíněného utkání reportáž.
Videoreportáž z utkání se Slovanem Bratislava

27.6.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin
Fotbalisté Hradce Králové ve svém druhém přátelském utkání vyhráli a navíc k tomu přidali výkon, který se musel divákům líbit. V prvním poločase se prosadil Zec a ve druhé půli zajistil výhru přesnou střelou střídající Vaněček.
Parádní výkon Votroků zajistil výhru nad ŠK Slovanem Bratislava 2:1