Počet diváků: 50

FC Hradec Králové 5 FC Hradec Králové
SK Převýšov 1 SK Převýšov
:

K další přípravě využili Votroci travnatého hřiště ve Lhotě pod Libčany, kde jim byl soupeřem účastník ČFL SK Převýšov. V jeho středu nastoupilo hned několik hráčů širšího kádru Votroků, v brance Zavřel a v záloze Dvořák J., Bodlák, Kučera, Kopáč.
Úvod utkání byl vyrovnaný a hra se přelévala od branky k brance. Díky povětří a drobným nerovnostem hrací plochy byla hra v úvodu neurovnaná.
První gólová radost byla na straně soupeře, když ve 24. minutě Veselka ideálně trefil od postranní čáry míč a ten „zaplul“ na zadní tyč Koubkovy brány, 0:1. Po obdržené brance se Votroci hledali, a tak první vážná šance přišla až po půlhodině hry, když se z přímého kopu prosadil Schwarz, jenže jeho prudkou, dobře mířenou střelu Zavřel v brance Převýšova vytěsnil. Po chvilce střílel ze střední vzdálenosti také Poděbradský, jehož projektil skončil podobně, jako ten Schwarzův, dobrým zákrokem Zavřela. Poločas tak překvapivě skončil těsným vedením třetiligového týmu.
Vyrovnání přišlo hned zkraje druhé části. Po své levé straně pronikal Poděbradský, kterého ve vlastním vápně fauloval střídající Černý a pokutový kop s přehledem proměnil Schwarz, 1:1. Votroci si vzali k srdci poločasovou důraznou domluvu trenéra Prokopce a ve zbytku utkání byli aktivnější. Do vedení se dostali v 54. minutě, když Zorvan poslal do brejku Bláhu, ten předložil před soupeřovu branku Schwarzovi, který ideálně trefil skákající míč, 1:2.
Velkou parádu druhého poločasu předvedli Převýšovští po jeho půl hodině, kdy se v náběhu, po dobře sehraném signálu, ideálně trefil Urbanec a po prudké střele se ve Lhotě klepe tyč snad ještě nyní. Pak následovalo v hradeckém vápně pár nepřehledných závarů, ale každý z nich Koubek vyřešil.
Do dvoubrankového vedení se domácí dostali dvacet minut před koncem, po pěkné akci aktivního Bláhy. Ten zatáhl míč po straně, zacentroval na volného Doležala, jenže tomu v ideální pozici míč odskočil. Proto ještě zvolil zpětnou přihrávku na Krajáka, který trefil ideálně na zadní tyč Zavřelovy branky, 3:1. Za sedm minut bylo již 4:1. Na kolmici Schwarze sběhnul mladý Zorvan a Zavřel byl na jeho střelu krátký.
Pět minut před koncem vyrobil hrubku Krčál a po ztrátě postupoval převýšovský Kučera sám na Koubka. Hradecký gólman však soupeře vytlačil z ideálního střeleckého úhlu a převýšovský hráč trefil pouze boční síť.
Gólovou tečku napsal Richard Jukl, který střelou zpoza vápna vymetl horní růžek soupeřovy branky a tím také stanovil konečný stav utkání na 5:1.

FC Hradec Králové - SK Převýšov 5:1 (0:1)
FC Hradec Králové: Koubek – Kraják, Hovorka (46. Krčál), Plašil, Poděbradský – Schwarz, Sixta – Doležal, Zorvan, Jukl – Vaněček (46. Bláha)
SK Převýšov: Zavřel – Veselka, Kouřil (46. Černý J.), Jarkovský, Špidlen (46. Hofman) – Dvořák Jan – Bodlák, Kučera (46. Dvořák Josef), Kopáč, Urbanec – Sedláček (75. Kučera)
Branky: 49., 54. Schwarz (1x PK), 69. Bláha, 76. Zorvan, 87. Jukl – 24. Veselka, Rozhodčí: Kubišta – Slavíček, Kánská

18.2.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
K další přípravě využili Votroci travnatého hřiště ve Lhotě pod Libčany, kde jim byl soupeřem účastník ČFL SK Převýšov. V jeho středu nastoupilo hned několik hráčů širšího kádru Votroků, v brance Zavřel a v záloze Dvořák J., Bodlák, Kučera, Kopáč. Po nevydařeném úvodu se Votroci prosadili až v druhé polovině utkání a svého soupeře jasně přehráli.
Votroci si poradili s třetiligovým Převýšovem zkvalitněnou hrou ve druhém poločase