Počet diváků: 100

FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
FK Kolín 1 FK Kolín
:

Votroky přivítalo na UMT v Orlické kotlině nevlídné počasí a soupeřem jim byl třetiligový FK Kolín. Do utkání naskočil od první minuty Zorvan, který si odbyl premiéru mezi dospělými, a také srbský stoper Gajič, který je v našem klubu na testech.

V prvních patnácti minutách jakoby se domácí hráči hledali a v podstatě se na dostřel Čižinského branky nedostali. První šance tak přišla až po dvaceti minutách hry, když se před hostujícího gólmana prodral novic Zorvan a snažil se ho přelobovat. Na jeho centr si naběhl Zec, jenže ten trefil pouze tyč soupeřovy svatyně. Další příležitost přišla vzápětí. Gajič si naběhl na rohový kop Haliloviče a jeho hlavička skončila těsně nad kolínskou brankou. Před koncem poločasu zahrozili také hosté a Lindr měl plné „rukavice“ práce, aby udržel čisté konto.

Začátek druhého poločasu byl z úplně jiného ranku. Velkou šancí ho sice načali hosté, když se před střídajícího Koubka dostal osamocený Boček, ale ten jeho stoprocentní šanci vychytal. Ovšem udeřilo na druhé straně, Kraják našel ideálně Hocka a ten z otočky překonal Knoblocha v soupeřově brance. Domácí se skoro ještě nestačili „doradovat“ a na druhé straně fauloval ve vlastním pokutovém území Gajič. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Sedláček. Penalta se pískala za chvíli také proti  Kolínu, když byl faulovaný Plašil, sám postižený standardní situaci proměnil, 2:1.

Druhý poločas se hrál pěkný, kombinační fotbal a šance měli hlavně mladíci Zorvan se Sixta, jenže ty zůstaly pouze v poloze nevyužitých. Votroci tak porazili účastníka ČFL 2:1.

Další přípravný zápas je na pořadu v pátek 24. ledna s Mladou Boleslaví a s největší pravděpodobností se odehraje opět v areálu hradecké Slavie.

Bohuslav Pilný, asistent trenéra: "K dnešnímu utkání nastoupili také hráči, kteří toho za nás doposud mnoho nenahráli. Například Zorvan a Gajič byli s námi vůbec poprvé. Ze začátku nám chyběla organizace hry, což v tomto složení je asi logické. Jsme rádi, že se nikomu nic nestalo a všichni mohou v přípravě pokračovat i nadále. V pátek proti Boleslavi nastoupí výrazně pozměněná sestava."

FC Hradec Králové –FK Kolín 2:1 (0:0)

Sestava FC Hradec Králové: Lindr (46. Koubek) - Plašil, Gajič, Soldát, Poděbradský - Doležal, Hochmeister, Zorvan, Halilovic (46. Novák), - Zec (60. Sixta), Kraják.
Sestava FK Kolín: Čižinský (46. Knobloch)- Čapek, Jelínek, Biško, Nešpor – Poběrežský, Sedláček, Michálek (60. Bora), Stejskal - Horák, Boček
Branky: 49. Hock, 55. Plašil (PK) – 50. Sedláček (PK), ŽK: Boček, Rozhodčí: Orel – Jiřík, Bačo, Počet diváků 100

21.1.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroky přivítalo na UMT v Orlické kotlině nevlídné počasí a soupeřem jim byl třetiligový FK Kolín. Do utkání naskočil od první minuty Zorvan, který si odbyl premiéru mezi dospělými, a také srbský stoper Gajič, který je v našem klubu na testech.
V další přípravě Votroci porazili účastníka ČFL

K třetímu přípravnému střetnutí nastoupí Votroci dnes proti třetiligovému týmu FK Kolín. Utkání se odehraje na umělé trávě v Orlické kotlině.