Počet diváků: 230

FC Hradec Králové 4 FC Hradec Králové
FC Graffin Vlašim 2 FC Graffin Vlašim
:

Za ideálního, slunečného počasí přivítali Votroci v sobotním dopoledni svého soupeře z druhé ligy, tým FC GRAFFIN Vlašim. Hosté v zimní pauze vyměnili trenéra, když se na jejich lavičku postavil zkušený Vlastimil Petržela.

Začali jsme aktivně. V 5.minutě se sám před gólmanem Chudým ocitl po příhře od Zorvana Kopáč, míč mu však odskočil a brankář hostí situaci lehce vyřešil. Poradil si i se střelou Krajáka z hranice pokutového území o dvě minuty později. V 15. Janoušek přesným centrem našel ve vápně Dvořáka, jehož hlavička těsně minula branku Vlašimi. A znovu v akci Janoušek - napřáhnul v 23., ale jeho pumelici z cca 20-ti metrů srazila do bezpečí obrana. O minutu později unikl Kraják po pravém křídle a jeho centr si zmatená obrana hostí málem srazila do vlastní branky. Jako blesk z čistého nebe však přišla branka hostí, když se ve 26.minutě prosadil tvrdou křížnou střelou z hranice velkého vápna Průcha – 0:1. Domácí zahrozili opět v minutě 30., když se uvolnil Zorvan, ale Chudý si s jeho střelou na přední tyč poradil bez větších problémů. A hned o minutu později přišel pěkný průnik Doležala a jeho příhru do malého čtverce obrana Vlašimi před našimi útočícími hráči s námahou odvrátila, ovšem jen k nabíhajícímu Janouškovi, který svojí další bombou nechal vyniknout brankáře Chudého. Ten míč směřující k jeho levé tyči vytlačil na RK. Z něj sice ještě neuhodilo, vyrovnání přesto přišlo vzápětí, když se prosadil aktivně hrající Zorvan a srovnal na 1:1. Předcházela tomu akce střelce branky, který nabil Janouškovi, jeho střelu obrana srazila zpět k Zorvanovi a ten po kličce obránci i gólmanovi zasunul míč do prázdné branky. Hosté zahrozili po chybě naší defenzívy v minutě 37., ale Fauzi naštěstí svůj nájezd na Koubka zakončil střelou nad branku. Přesto si hosté dokázali vzít vedení zpět, když po pěkné, rychlé kombinační akci prostřelil Koubka ve 39. Fauzi. Ke spokojenosti domácích příznivců vyrovnání Hradce přišlo okamžitě, když se ve 41. prosadil  Kopáč, který uklidil do sítě míč po odražené Schwarzově střele – 2:2. V poslední minutě první půle zápasu kopali hosté TK z ideálního místa, ale střelu zblokovala naše zeď a soupeři tak odcházeli do kabin za nerozhodného stavu.

Úvod do druhé půlky utkání vyšel lépe našemu týmu, když v 50.minutě poslal Votroky poprvé do vedení Krčál – 3:2. Zužitkoval tak dorážkou centr z TK po faulu na Krajáka. V 58. Kučera A. protáhl tvrdou střelou z TK Koubka, ale míč prosvištěl těsně vedle pravé tyčky. Nedáš – dostaneš, platilo hned vzápětí, když Malinský přenesl krásně míč na Doležala, ten ve vápně sklepnul pro Zorvana, jeho střela se odrazila k našemu Poděbradskému a ten zblízka prostřelil vše – 4:2. Velkou šancí hostí pohrdnul v 72.Kučera A., když po povedeném centru z pravé strany zakončoval z hranice malého vápna vysoko nad Koubkovu branku. Náš gólman se vyznamenal v 77.minutě, když bravurně vyrazil tvrdou, umístěnou střelu Fauziho z cca 12-ti metrů. A hned poté stejně dobře řešil další okno naší obrany, kdy na něho tvrdě pálil Kučera J. Branka dnes nebyla přána našemu Dvořákovy, který po RK a závaru před Chudým přestřelil z otočky branku Vlašimi v minutě 85. V koncovce neuspěl ani  v 88.minutě Poděbradský, kterému odskočil míč a jeho slabou střelu Chudý zkrotil v rukavicích.

Votroci o svém vítězství rozhodli ve druhém poločase, kdy notně prostřídavší Vlašim nestačila a náš tým naopak „rozkýval“ agilní Malinský. Trenéři dali šanci ukázat své kvality novici v černobílém dresu Križkovi a z juniorky pak Krčálovi a Doležalovi. Zítra, od 15,30 hod, se Votroci představí na hřišti Ślasku Wroclaw, kde dostanou příležitost další hráči.

FC HK: Koubek – Kraják, Križko, Krčál, Poděbradský -   Janoušek– Doležal, Schwarz (46.Malinský, 60.Zelený, 75.Hovorka), Kopáč, Zorvan  - Dvořák P.

FC Vlašim: Chudý  –  Radoš, Simerský (46.Putz), Kryštůfek (46. Kučera J.), Starý – Vébr, Sus (46.Hauer), Fauzi, Průcha (46.Janda), Hronek (46.Kučera A.) – Jícha (46.Petrů)26.Průcha, 40.Fauzi

Rozhodčí: Hůlka – Vlachýnský, Fišer    230 diváků

Branky: 32.Zorvan, 41.Kopáč, 50. Krčál, 60.Poděbradský -

ŽK.: 68.Kraják  - 49.Starý, 71.Hauer

8.2.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Za ideálního, slunečného počasí přivítali Votroci v sobotním dopoledni svého soupeře z druhé ligy, tým FC GRAFFIN Vlašim. Hosté v zimní pauze vyměnili trenéra, když se na jejich lavičku postavil zkušený Vlastimil Petržela.
Votroci si poradili v přípravě s Vlašimí

7.2.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Následující víkend čekají Votroky opět dva zápasy. V sobotním dopoledni přivítají na UMT v Orlické kotlině Vlašim a v neděli zajíždí k severním sousedům do Polska, aby změřili své síly s účastníkem nejvyšší polské ligy Ślaskem Wroclaw. O zmíněných zápasech jsme si před dopolední posilovnou povídali s lodivodem Votroků Lubošem Prokopcem.
O víkendu nás čekají dva těžké zápasy, říká trenér Prokopec. Přenos na Rádiu Gunny