FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
FC MAS Táborsko 2 FC MAS Táborsko
:

FC Hradec Králové - FC MAS Táborsko 2:2 (1:1)

Druhé utkání s účastníkem FNL FC MAS Táborsko Votroci odehráli v pěkném areálu AFK Opatovice. V základní sestavě nastoupil Adrian Rolko, který ještě dopoledne stihnul podepsat smlouvu, a také Luboš Kolár ze slovenské Nitry, který je v Hradci na zkoušce.
Úvod utkání byl z obou stran opatrný. První vzrušení přišlo po čtvrthodině hry, kdy z 25 metrů prověřil pozornost hostujícího brankáře David Sixta.
Ovšem pět minut na to bylo zle nedobře pro domácí. Po své pravé útočné straně utekl domácímu Shejbalovi Džafič a toho pak následně domácí bek fauloval v pokutovém území. Nemohlo následovat nic jiného, než pokutový kop, který s přehledem proměnil Musiol, 0:1.
Votroky však zbytečný gól nepoložil. Střely Sixty a následně Rolka jen těsně minuly branku Táborska. Poté však již přišla 28. minuta a pěkná kombinace po ose Harba – Tafat. Pro posledně menovaného nebyl problém, uklidit míč do branky soupeře, 1:1.
Úvod utkání se domácím nepovedl. Již v 47. minutě utekl po pravé straně Presl, zacentroval na malé vápno, kde našel Potočného, který míč dopravil za Koubkova záda, 1:2. Chvíli na to mohl zvýšit Presl, ale jeho „jedovka“ zpoza vápna jen těsně minula domácí svatyni.
Votroci se z inkasovaného gólu otřepali a soupeře přimáčkli na jeho polovině. Dvě velmi dobré příležitosti ke skórování promarnil Urbanec a šance Adriana Rolka a Haliloviče ze sedmdesáté minuty volaly po proměnění.
Ujala se až akce Tomáše Malinského v 78. Jeho průnik však zastavila obrana Táborska pouze za cenu faulu, a tak se kopala penalta také na druhé straně. Tu bezpečně proměnil Halilovič, 1:1.
Tomáš Malinský měl šanci také o dvě minuty později, jenže jeho ránu zastavilo břevno Tomovy branky. Na druhé straně nevyužili závaru před Koubkem ani Vukadinovič s Javorkem, a tak se soupeři rozešli po devadesáti minutách smírně 2:2.
Luboš Prokopec, trenér: „Pro nás jenom dobře, že jsme dnešní zápas sehráli. Po něm hned uzavřeme kádr a tak nám zápas pomohl vyřešit některé otazníky. Abych se také vyjádřil k samotnému zápasu. Myslím si, že jsme tam měli dobré pasáže, ale také pasáže, kdy jsme zbytečně hráli dozadu, a chyběla nám větší přímočarost. Také si musíme hodně rychle zvyknout, že druhá liga bude o tvrdých osobních soubojích a my se musíme zlepšit právě v nich.“
FC Hradec Králové: Koubek – Bodlák (46. Malinský), Hock, Rolko, Shejbal (46. Urbanec)- Kolár, Dvořák, Sixta (57. Halilovič), Harba – Tafat, Beránek
FC MAS Táborsko: Toma – Sladký, Mráz (57. Hric), Ciferský, Rabiák (46. Štrbák) – Presl (61. Kočí), Šiml, Džafič (46. Kotrba), Javorek, Potočný – Musiol (73. Vukadinovič)
Branky: Tafat 28., - Musiol (PK) 20., Potočný 47., Počet diváků: 350, Rozhodčí: Drábek – Jiřík, Pilný

10.7.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Druhé utkání s účastníkem FNL FC MAS Táborsko Votroci odehráli v pěkném areálu AFK Opatovice. V základní sestavě nastoupil Adrian Rolko, který ještě dopoledne stihnul podepsat smlouvu, a také Luboš Kolár ze slovenské Nitry, který je v Hradci na zkoušce.