Místo konání: Drážďany, Glücksgas - Stadion
Počet diváků: 1002

SG Dynamo Dresden 4 SG Dynamo Dresden
:

K dalšímu přípravnému utkání zajížděli Votroci do německých Drážďan. Na nový, moderní stadion Glückgass stadion je přijela podpořit zhruba padesátka fanoušků.
Domácí tým měl utkání jako generálku před nadcházející 2. Bundesligou a tak zřejmě nastoupil v té nejsilnější sestavě, která se dá předpokládat v prvním kole proti Unionu Berlín. Votroci nastoupili do utkání s novým mužem v sestavě Hovorkou, který se postavil po boku Adriana Rolka na stoperu, s mladíčkem Sixtou ve středové řadě a s Petrem Schwarzem na pravé straně zálohy.
Domácí se do Votroků zakousli hned od první minuty a na svůj úvodní gól dlouho nečekali. Již v 7. minutě se přes Holeše uvolnil Thorsten Schulz, jeho nebezpečný centr ještě stačil Koubek vytěsnit z dráhy letu, jenže ten se dostal přímo na kopačku Potého, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě, 1:0. Druhý gól přišel opět po centru Schulze. Tentokrát si do vápna naběhl Dedic a hlavičkou zvýšil na 2:0. Střelec domácího týmu se mohl prosadit také o minutu později, ale jeho samostatný průnik z půlky hřiště Koubek v brance Votroků zlikvidoval.
Do první velké šance se svěřenci trenéra Prokopce dostali v 35. minutě po pěkné kombinaci Sixty – Dvořáka a zakončujícího Zeleného. Jeho míč, který již směřoval za Kirstenova záda, však z brankové čáry vykopnul Susac. V té samé minutě, po standardní situaci Schwarze, nebezpečně hlavičkoval Pavel Dvořák. Ten měl na konci prvního dějství ještě jednu příležitost, ale jeho střela po zemi zpoza vápna skončila zhruba dva metry vedle domácí svatyně.
Závěr poločasu však opět gólově patřil domácím. Na centr ze standardní situace si naběhl Grifo a s pomocí teče Jirky Poděbradského stanovil poločasový výsledek na 3:0.
Na začátku druhé půle přišel z domácí strany další gólový příděl. V 59. minutě zatáhl po levé straně míč Poté, prudkou přízemní přihrávkou našel na malém vápně Dedice, jenže ten ho ještě přepustil Oualimu. Pro něj již bylo snadnou záležitostí zvýšit do odkryté branky na 4:0.
Zkorigovat narůstající skóre mohl Pavel Dvořák v 62. minutě, ale jeho střelu z otočky vytěsnil nový muž v brance domácích Scholz. Oživení do hry Votroků přinesl Marek Kulič. Ten se také dokázal gólově prosadit, když si po sólu v 75. minutě „položil“ vyběhnutého brankáře Dynama a podél něho snížil na 4:1.
V druhém poločase se hrál již vyrovnanější duel, ovšem příležitostí na obou stranách notně ubylo. Na hradecké straně nejvíce vzrušil polocentr – polostřela Davida Vaněčka, která však skončila na horní síti drážďanské branky a na domácí straně střela Filipa Trojana, s kterou si však Koubek poradil.
Votroci si tak hlavně po nevýrazném výkonu z prvního poločasu připsali do výsledků z přípravných utkání prohru 4:1. K další přípravě nastoupí v pondělí 3. 2. od 12. 00 hodin proti Bohemians Střížkov na domácí půdě v Orlické kotlině.
Dynamo Dresden – FC Hradec Králové 4:1 (3:0)
Sestava Dynamo Drážďany: Kirsten (46. Scholz) – Gueye (80. Leistner), Bregerie, Susac, Schulz (80. Menz), Grifo (80. Müller), Losilla (70. Fiel), Kempe (70. Hartmann), Ouali (80. Trojan) – Dedic (70. Schuppan), Poté (70. Aolia)
Sestava FC Hradec Králové: Koubek – Holeš (63. Plašil), Hovorka, Rolko, Poděbradský – Malinský (75. Zorvan), Zelený, Janoušek, Sixta (53. Kulič), Schwarz (84. Kraják) – Dvořák (63. Vaněček)
Branky: 7. Poté, 22. Dedic, 44. Grifo, 59. Ouali – 75. Kulič, Rozhodčí: Mix – Klemm, Köber, Počet diváků 1002

1.2.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
K dalšímu přípravnému utkání zajížděli Votroci do německých Drážďan. Na nový, moderní stadion Glückgass stadion je přijela podpořit zhruba padesátka fanoušků.
Votroci prohráli v Drážďanech 4:1

31.1.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Pro příznivce hradeckých Votroků je připraven přímý komentovaný přenos z přípravného utkání v Drážďanech.