FK Varnsdorf a.s. 0 FK Varnsdorf a.s.
FC Hradec Králové 3 FC Hradec Králové
:

FK Varnsdorf – FC Hradec Králové 0:3 (0:2)
Začátek utkání byl z obou stran velmi vlažný. První vážnější situace přišla v 16. minutě a byla na kopačkách, respektive na hlavičce domácích fotbalistů. Varnsdorf rozehrával přímý kop, ten směřoval do chumlu na Rudnytskyyho, který ještě hlavičkou prodlužoval na úplně volného Schuberta. Míč však konečky prstů vyškrábl Lindr.
Poté již otěže zápasu převzali Votroci. Nádhernou kombinaci s gólovým zakončením předvedli v 27. minutě, když na půlící čáře převzal míč Zelený, individuálně prošel přes dva bránící domácí hráče, narazil si s Vaněčkem, a když se dostal do útočného vápna, nezištně přihrál na volného Kuliče, před kterým již zívala prázdná branka, 0:1. Na další branku se čekalo pouhých deset minut. Marek Kulič se tentokrát převtělil v nahrávače a od brankové čáry zpětně přihrál volnému Vaněčkovi. Ten si připsal svoji pátou branku v sezóně, 0:2. Závěr poločasu si již Votroci pohlídali.
V druhém poločase chtěli domácí hráči skóre zkorigovat, ale sami se připravili o možnost, když v 55. zbytečně fauloval již „žlutý“ Cana a po druhém napomenutí se musel poroučet pod sprchy.
Po hodině hry přišla pěkná individuální akce Poděbradského, ale jeho střela mířila vedle. Pak se ještě blýskli domácí, když střídající Mikinič trefil zpoza vápna břevno Lindovy branky.
Definitivní uklidnění v řadách hostí přišlo v 68. minutě po rohovém kopu Kuliče a hlavičce Janouška, jehož lehce „líznutý“ míč doputoval vedle Porcala až ke Kučerovi a ten potřetí rozvlnil síť domácího týmu, 0:3. Po gólu byli domácí hodně zaskočení a Votroci si tak mohli vytvořit další tři velmi povedené šance, jenže střely Kučery a dvě Vaněčka zlikvidoval domácí gólman Porcal.
V závěru utkání Votroci předvedli takticky zvládnutý a disciplinovaný výkon, a nikdo na stadiónku ve Varnsdorfu nepochyboval o zaslouženém exportu všech bodů do východočeské metropole.

Luboš Prokopec, trenér: "Nebyl jsem spokojený s našim úvodem utkání. Prvních patnáct minut jsme nezachytili. Poté jsme již plnili dané úkoly a po zásluze jsme šli do vedení. Gólová pojistka přišla ve vhodnou chvíli a zbytek utkání jsme si již pohlídali. Děkuji opět našim fanouškům, kteří za námi do Varnsdorfu dorazili a vytvořili nám skoro domácí prostředí."

Sestava FK Varnsdorf: Porcal – Tvaroha, Zbrožek, Filip, Šraga – Ruvdnayskyy (46. Mikinič), Cana, Kotiš, Končal – Volf (58. Jakubovský), Schubert
FC Hradec Králové: Lindr – Plašil, Šisler, Rolko, Poděbrasdký – Malinský (88. Kraják), Janoušek, Kučera (88. Sixta), Zelený – Kulič (81. Schwarz), Vaněček
Branky: Kulič 27., Vaněček 40., Kučera 68., ŽK: Cana  - Šisler, ČK: Cana 55., Rozhodčí: Ardeleánu – Hrabovský, Fišer, Počet diváků: 950.

Klub FK Varnsdorf uveřejnil na svých stránkách videa z nedělního utkání s Votroky. Zde si můžete prohlédnout jak sestřih, tak tiskovou konferenci.
Videa z nedělního utkání ve Varnsdorfu

4.9.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Pavel Král
Byl u všeho podstatného. Hradecký veterán Marek Kulič je zkrátka v laufu. Výbornou výkonnost potvrzuje už několik týdnů, na vítězství 3:0 ve Varnsdorfu se podílel brankou a dvěma asistencemi.
'Máme pořád co dohánět,' upozorňuje matador Kulič

2.9.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Těsně po utkání ve Varnsdorfu jsme vyzpovídali trenéra Votroků Luboše Prokopce. Tady si můžete poslechnout jeho hodnocení zápasu.
Trenér Luboš Prokopec těsně po vítězném utkání ve Varnsdorfu

1.9.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Trenér Prokopec poslal do utkání na vlas stejnou sestavu jako v posledních dvou duelech. Jeho svěřenci utkání zvládli a po zásluze si připsali další tři body do tabulky FNL.
Votroci si z Varnsdorfu odvezli všechny body

30.8.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V neděli Votroky čeká cesta do nejsevernější části České republiky, do Varnsdorfu. Od 17. 00 hodin se zde utkají o důležité druholigové body s místním týmem FK Varnsdorf.
Když budeme chtít v neděli uspět, musíme to odmakat od první do poslední minuty, říká asistent Pilný

Marek Kulič 0 - 81 27 - -
20 Jiří Lindr 0 - 90 - - -
16 Petr Schwarz 81 - 90 - - -
6 Tomáš Malinský 0 - 88 - - -

16 David Šraga 0 - 90 - - -
6 Denis Cana 0 - 56 - 9 56
5 Jan Filip 0 - 45 - - -
20 Jiří Schubert 0 - 90 - - -