Místo konání: Karviná
Počet diváků: 1688

MFK OKD Karviná 2 MFK OKD Karviná
:

K prvnímu venkovnímu zápasu Fotbalové národní ligy Votroci zavítali do Karviné. Po úvodním oťukávání převzal domácí tým iniciativu, kterou také korunoval dvěma góly. Votroci stačili v průběhu prvního poločasu pouze vyrovnat, ale na druhý zásah bojovně hrajících domácích již zareagovat nedokázali a ze Slezska se vracejí bez bodu.
V prvních minutách hry jako by se domácí tým hradeckých fotbalistů zalekl a již v úvodu měli Votroci slibnou příležitost v podání Kuliče. Toho však vychytal domácí gólman Paleček. V horkém počasí však přišlo pro hosty velké zmrazení v 10. Minutě. Z dobrých dvaceti pěti metrů napřáhl Hottek a vymetl šibenici Lindrovy branky, 1:0.
Po obdrženém gólu byli hosté jako opaření a domácí si vytvářeli jednu šanci za druhou. Příležitosti Mišinského, Mikuly a Vladaviče naštěstí brankou neskončily. Naopak se zablýskalo na druhé straně, když se prosadil Malinský po krásné Krajákově kolmici, 1:1.
Přítomná padesátka hradeckých fanoušků očekávala obrat. Ovšem opak byl pravdou. V 36. se ve středu hřiště prosadil Vladovič, uvolnil přesnou přihrávkou Mišinského a ten řádně prověřil Lindra v jeho brance. Z následného rohového kopu bylo ještě hůře, když se gólovou hlavičkou prosadil Jovanovič, 2:1.
Druhý poločas se hostující tým snažil zahájit aktivněji, ale dílem vlastní nepřesnosti a dílem pozorně bránících domácích se žádná gólová šance na srovnání výsledku nezrodila. Naopak domácí mohli několikrát po hrubých chybách hradecké defenzívy skóre navýšit. Naštěstí byla jejich koncovka nepřesná. Například pět minut před závěrečným hvizdem nahrál Lindr na svoje velké vápno domácímu Svatonskému a ten měl před sebou pouze prázdnou branku. Tygřím skokem však hradecký brankář svoji chybu napravil a míč vytěsnil na rohový kop.
Pro Votroky však mohlo být v závěru přeci jen veselo, ale Shejbal v nastaveném čase volnou polovinu karvínské branky hlavičkou netrefil a tak Votroci z Karviné odjeli s prázdnou.
Luboš Prokopec, trenér: „Samozřejmě nemůžeme být spokojeni. Prohráli jsme na hřišti soupeře, kde jsme chtěli bodovat. V prvním poločase hrajeme absolutně bez důrazu, soupeře pustíme do brejkových situací a první gól dostaneme po střele z dvaceti pěti metrů, kde nejsme schopni soupeře atakovat, aby to měl před zakončením těžší. Vyrovnáme po hezké akci a gól dostaneme v době, kdy máme v držení míč a chceme jít do soupeřovy šestnáctky. V druhém poločase máme sice převahu, ale platonickou. Pokud nezvýšíme agresivitu a nebudeme vyhrávat osobní souboje, nemáme v zápasech šanci.“
MFK OKD Karviná – FC Hradec Králové 2:1 (2:1)
Sestava MFK OKD Karviná: Paleček - Hoffmann, Mikula, Jovanovič, Knötig – Vaněk (80. Gonda), Hottek – Ciku (68. Svatonský), Eismann – Mišinský (71. Pavelka), Vladavič
Sestava FC Hradec Králové: Lindr – Poděbradský, Hochmeister, Plašil, Zelený – Kopáč – Malinský (67. Voltr), Šisler, Kučera, Kraják (74. Shejbal) – Kulič (60. Zec)
Branky: Hottek 10., Jovanovič 36. – Malinský 25., ŽK: Hottek, Hoffmann – Hochmeister, Kučera, Shejbal, Počet diváků: 1688, Rozhodčí: Adámková – Černý, Kubr

4.8.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
K prvnímu venkovnímu zápasu Fotbalové národní ligy Votroci zavítali do Karviné. Po úvodním oťukávání převzal domácí tým iniciativu, kterou také korunoval dvěma góly. Votroci stačili v průběhu prvního poločasu pouze vyrovnat, ale na druhý zásah bojovně hrajících domácích již zareagovat nedokázali a ze Slezska se vracejí bez bodu.
Votroci v Karviné nevydolovali ani bod

2.8.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Fotbalová národní liga je v plném proudu. Po domácí remíze s Pardubicemi zajíždí fotbalisté FC Hradec Králové do Slezska, aby se tam v neděli 4. srpna od 17. 00 hodin střetli s MFK OKD Karviná.
Votroci míří do Karviné

1.8.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Radek Špryňar
Votroci v neděli zajíždí do Karviné. Redaktor DENÍKU Radek Špryňar se ohlíží za úvodním kolem FNL, porovnává zápasy všech týmu ze Slezska a zamýšlí se nad zápasy nadcházejícího víkendu.
Poznámka Radka Špryňara: Slezský vítr je krutý

31.7.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Fanklub Votroci 2000 navazuje na prvoligové výjezdy a také ve Fotbalové národní lize vypravuje populární „holobus“. Tentokrát mají fanoušci před sebou zájezd do Karviné, kde Votroci nastoupí v neděli od 17. 00 hodin proti domácímu týmu MFK OKD Karviná.