Místo konání: Frýdek Místek
Počet diváků: 3174

MFK Frýdek - Místek 3 MFK Frýdek - Místek
:

Votroci přicestovali do Slezska v roli mírného favorita. Bohužel svoji roli nezvládli a domů odcestovali s prázdnou. Prohra se zrodila hned v prvním poločase, který Votroci doslova prospali.
Trenér Prokopec dal v úvodu utkání na hrotu přednost Pavlovi Dvořákovi, kterému se v posledních utkáních střelecky dařilo, a do základní sestavy se po delším čase vrátil také David Hovorka. Naopak David Vaněček a Marek Kulič zaujali místa na lavičce.
Začátek utkání byl spíše opatrný. První, kdo vyslal střelu na soupeřovu branku, byl v 10. minutě hradecký Halilovič, jenže jeho střelecký pokus frýdecký Prepsl zlikvidoval. To o pět minut později útulný stadion Stovky poprvé zahučel. Stalo se tak při úniku Zapalače, jehož prudký centr na poslední chvíli zablokoval Rolko.
Co se povedlo Adrianovi po čtvrthodině hry, na to byla celá defenziva Votroků krátká ve 23. minutě. Nejprve domácí zahrávali přímý kop, který ještě Koubek v hradecké brance odvrátil, jenže k odraženému míči se dostal Talián, který od pomezní čáry poslal prudký míč na hranici penalty, a zde si nejvýše naskočil Žídek. Koubek proti prudké a přesně mířené hlavičce neměl sebemenší šanci, 1:0.
A bylo ještě hůř. Prokeš se v 43. minutě, po levé straně nikým neatakován, dostal až na hranici malého vápna, odtud dal „pod sebe“ na nekrytého Žídka a ten se podruhé v utkání zapsal do listiny střelců, 2:0.  V posledních vteřinách domácí přidali ještě jeden gól. Na přetažený centr Palka z levé strany si naběhl Prokeš, vrátil na malé vápno a zde si již naběhnutý Staško věděl rady a hlavičkou poslal domácí do tříbrankového trháku, 3:0.
Do druhého poločasu udělal trenér Prokopec jednu změnu, když Hovorku vystřídal Kulič, a po deseti minutách hry druhou, kdy Vaněček vystřídal Zeleného. Střídající hráči vnesli do hry svěží vítr. A vyplatilo se. Votroci svého soupeře začali přehrávat a po hodině hry přišla první gólová radost Votroků. Na rohový kop Marka Kuliče si naběhl Pavel Dvořák a snížil na 3:1. Hned vzápětí měl další příležitosti ke zkorigování skóre Emir Halilovič, jenže svůj průnik do vápna, a také exekuci přímého volného kopu z přijatelné vzdálenosti, v gólovou radost neproměnil.
Bohužel zlepšený výkon z druhého poločasu na víc, jak na snížení, nestačil. A tak Votroci dost překvapivě odjeli z Frýdku – Místku s prázdnou.
MFK Frýdek – Místek - FC Hradec Králové 3:1 (3:0)
MFK Frýdek – Místek: Prepsl – Švrček, Literák, Cigánek, Žídek – Uvíra – Talián (89. Coufal), Palko, Zapalač – Staško (84. Soukup), Prokeš H (80. Kmoníček)
FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Rolko, Plašil, Čermák (20. Poděbradský) – Hovorka (46. Kulič) - Shejbal, Janoušek, Zelený (54. Vaněček) – Halilovič - Dvořák
Branky: 23., 43.  Žídek, 45. Staško – 59. Dvořák, ŽK: Cigánek - Zelený, Rozhodčí: Marek – Nádvorník, Černý, Počet diváků: 3174

11.5.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Frýdeckomístečtí oplatili Votrokům podzimní porážku a po zásluze si do tabulky připsali tři body za vítězství 3:1. S tím souhlasil také hradecký kouč Luboš Prokopec: „Utkání hodnotím tak, že jsme zaslouženě prohráli. Bohužel jsme prospali první poločas, kdy jsme si nevytvořili žádnou šanci. Naopak soupeř byl tentokrát produktivní, šance si vytvořil a ty také proměnil.“
Možná jsme podlehli sebeuspokojení, že se nemůže nic stát, říká Prokopec

10.5.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroci přicestovali do Slezska v roli mírného favorita. Bohužel svoji roli nezvládli a ze Slezska odcestovali s prázdnou. Prohra se zrodila hned v prvním poločase, který Votroci doslova prospali.
Votroci si utkání ve Frýdku - Místku prohráli již v 1. poločase

9.5.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V rámci 26. kola Voroci zajíždí do Frýdku – Místku. Při bodovém zisku by se opět o krůček přiblížili návratu do první ligy. Jak sobotní souboj vidí Bohuslav Pilný, asistent trenéra? „Samozřejmě vnímáme, že při plném bodovém zisku se můžeme přiblížit našemu cíli. Ovšem na druhou stranu musíme také respektovat kvalitu soupeře. Ve Frýdku nás čeká obtížný zápas, zajímavá divácká kulisa a tým, který podle našeho názoru nepatří na to místo v tabulce, kde se nyní nachází.
Frýdek - Místek rozhodně nepatří tam, kde se nyní nachází, říká před vzájemným duelem Bohuslav Pilný

13 Erik Talián 0 - 89 - - -
16 Filip Kmoníček 80 - 90 - - -
17 Hynek Prokeš 0 - 80 - - -
19 Jan Staško 0 - 83 45 - -
5 Jan Žídek 0 - 90 23 - -
5 Jan Žídek 0 - 90 43 - -
9 Lukáš Palko 0 - 90 - - -
3 Martin Uvíra 0 - 90 - - -