Místo konání: FK Viktoria Žižkov
Počet diváků: 1362

Viktoria Žižkov 0 Viktoria Žižkov
:

Úvod utkání byl z obou stran velmi opatrný a hráči se pomalu dostávali do tempa. První vážnější situace se odehrál ve 20. minutě, kdy domácí Bartošák vypálil zpoza vápna a brankář Lindr měl plné ruce práce, aby tečovanou střelu zneškodnil. Územní převahu měli sice fotbalisté Viktorie Žižkov, ale k žádné klíčové šanci je zadáci Hradce nepustili. Ba naopak, ve 28. minutě přišla z ničeho nic velká šance pro Marka Kuliče, ten se z ničeho nic objevil před gólmanem Boháčem, ale strážce domácí svatyně ho pohotovým zákrokem vychytal.

Votroci v druhé polovině prvního poločasu začali být aktivnější a z toho zákonitě pramenily gólové příležitosti. Nejprve ve 36. minutě střela aktivního Vaněčka minula pravou tyč o pouhé centimetry a stejný hráč o chvilku později umístil svůj střelecký pokus jen kousek vedle levé tyče žižkovské branky. V této fázi hry svěřenci kouče Luboše Prokopce diktovali tempo hry a byla jen škoda, že se početný kotel hradeckých fanoušků nedočkal do poločasu gólové radosti.

Druhá pětačtyřicetiminutovka začala opět aktivitou hradeckých fotbalistů a po zásluze to byli právě Votroci, kdo otevřel skóre dnešního střetnutí. V 54. minutě našel Janoušek v pokutovém území Davida Vaněčka a ten poslal míč nechytatelně přímo do šibenice, 0:1. Pro dvaadvacetiletého ostrostřelce to byla již sedmá branka v letošním ročníku Fotbalové národní ligy. Viktoria Žižkov měla šanci vyrovnat v 71. minutě, kdy se před Lindrem ocitl osamocený Böhm, ale hradecký brankář se blýskl pohotovým zákrokem a svoje mužstvo podržel. O dvě minuty později mohl vedení pojistit Kučera, když dostal ideální nahrávku od Kuliče a řítil se zcela sám na branku Žižkova, bohužel gólman Boháč vytáhl skvělý zákrok a 100% šanci zneškodnil.

Poté se začal hrát fotbal, který se musel divákům líbit, akce střídala akci a nebyla nouze ani o ostřejší zákroky, které si přímo říkaly o žluté karty. Nicméně Votroci příkladně bojovali a domácí snahu o vyrovnání naprosto eliminovali. I proto se pod žižkovským vysílačem nakonec radovali hráči Hradce Králové a díky brance Vaněčka si vezou z Prahy cenné tři body.

Branky: 54. Vaněček. Rozhodčí: Paták – Urbanec, Mokrusch. ŽK: 20. Bartošák, 23. Šťastný, 32. Houžvička, 58. Böhm, 89. Dressler – 68. Kraják. Počet diváků: 1362.
Sestavy: FK Viktoria Žižkov: Boháč – Houžvička, Hejný, Šťastný, Bartošák – Bartl, Folprecht, Mareš (81. Dressler), Zapalač (66. Paprčiak) – Červenka (61. Stožický), Böhm.
FC Hradec Králové: Lindr – Plašil, Šisler, Rolko, Poděbradský – Malinský (46. Kraják), Janoušek, Kučera (90. Hochmeister), Shejbal – Kulič, Vaněček (87. Dvořák).

17.9.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Mf Dnes - Radomír Machek
Snad současné úspěchy hradeckých fotbalistů následující křížovkářskou hádankou nezakřikneme. Mohla by v těchto týdnech znít: Druholigový fotbalový válec na šest? Správná odpověď: Hradec.
FC Hradec Králové se s druholigovými výhrami nezastavil ani na Žižkově

16.9.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin, FOTO fkvz.cz
V útrobách žižkovského stadionu jsme zastihli trenéra Votroků Luboše Prokopce. Ten nám zhodnotil nedělní vítězné utkání nad Viktorií Žižkov. Zde si také můžete prohlédnout video.
Před utkáním bychom brali bod, v závěru již ne, říká trenér Prokopec

15.9.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin
V rámci 8. kola Fotbalové národní ligy zavítal Hradec Králové do Prahy, kde se střetl v netradičním dopoledním čase s celkem Viktorie Žižkov. Utkání rozhodla branka kanonýra Davida Vaněčka z druhého poločasu.
Sedmá branka kanonýra Vaněčka zajistila cenné tři body z pražského Žižkova

13.9.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V nadcházejících dvou kolech sehrají hráči FC Hradec Králové dvě utkání na hřištích soupeřů. Nyní v neděli od 10.15 hodin v Praze na Žižkově a ve stejný čas příští sobotu v Ústí nad Labem.
Votroci míří na Žižkov

12.9.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V rámci 8. kola FNL zajíždí fotbalisté FC Hradec Králové na hřiště Viktorie Žižkov. Dostupnost a atraktivita nedělního zápasu (začátek v 10. 15) určitě pod žižkovský vysilač přiláká hojný počet fanoušků černobílých barev.