Místo konání: Pardubice
Počet diváků: 2500

FK Pardubice 0 FK Pardubice
:

Určitě nejdůležitější zápas letošní sezóny se odehrál ve středu 4. června v Pardubicích. V derby se rozhodovalo o všem. Votroky přišel svojí přítomností na lavičce povzbudit i jejich nejlepší střelec David Vaněček. Toho musel třináct minut před závěrečným hvizdem zastoupit EMIR HALILOVIČ, který svým gólem zajistil Votrokům po roce prvoligovou příslušnost.

Že to nebudou mít hosté u svých hostitelů jednoduché, to dokazoval po čtvrthodině hry Fikejz, který vyslal na Koubka jedovatou střelu. Ten míč vyrazil pouze před sebe, ale dotírající Klátil ho za vyběhnutého hradeckého brankáře nepropasíroval.
Po úvodní šanci se hra odehrávala spíše mezi vápny, a ani jeden z týmů se do vážnějšího zakončení nedostal. Votroky hlavně svazovala nepřesnost, které bylo na jejich kopačkách v úvodu utkání více jak dost. Snad největší příležitost měl pět minut před přestávkou Marek Kulič, na kterého hlavičkou prodloužil Rolko, jenže jeho střela se jen otřela o pravou tyč Frydrycha v brance Pardubic. A tak po minimu šancí nemohli oba soupeři odcházet do kabin za jiného stavu, než za bezbrankového.
Druhý poločas ovšem začal pěkně zostra. Hned v jeho úvodu protáhla Kuličova rána domácího gólmana a ani ne o minutu později orazítkoval z bezprostřední blízkosti tyč jeho branky Marek Plašil. Šance se na pardubickou branku valily jedna za druhou. Ovšem i domácí zahrozili, a to Řezníčkem, proti kterému musel Koubek doslova čarovat a jeho střelu z malého vápna vytáhnout na roh. O chvilku později zkoušel z boku svoje štěstí Fikejz, ale jeho střela šla nad Koubkovu branku.
Po hodině hry stadion tleskal „voleji“ Marka Kuliče, ale jeho dělovka šla přímo do náruče připraveného Frydrycha. V těchto fázích utkání byli Votroci jednoznačně lepší, měli více ze hry a vytvářeli si také množství příležitostí. Jedna z nich přišla v 77. minutě. Emir Halilovič měl před vápnem Pardubic míč ve svém držení a podle starého rčení „Když nevíš co s míčem, dej gól“, z dobrých 20 metrů rozvlnil síť za bezmocným Frydrychem, 0:1.
V závěru utkání si borci v černobílých dresech vítězství pohlídali a po roce se společně s Dynamem České Budějovice vracejí mezi elitu. Synot ligo – VÍTEJ V HRADECI KRÁLOVÉ.

FK Pardubice - FC Hradec Králové 0:1 (0:0)
FK Pardubice: Frydrych – Přibyl, Jeřábek, Vencl, Šejvl – Fusek, Řezníček (58. Němeček), Kudrna, Dostálek – Fikejz (81. Kim), Klátil
FC Hradec Králové – Koubek – Holeš, Plašil, Rolko, Poděbradský – Hable – Malinský (62. Zelený), Kulič, Halilovič (81. Križko), Shejbal (70. Čermák) – Dvořák
Gól: 77. Emir HALILOVIČ, ŽK: Klátil, Dostálek, Kudrna, Vencl, Jeřábek - Kulič, Čermák, Koubek, Dvořák, Rozhodčí: Bílek – Blažej, Filípek, Počet diváků 2500

5.6.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin, foto Luboš Lorinc
Zde si můžete prohlédnout rozhodující duel sezóny, tak jak ho zachytil objektiv Luboše Lorince.
Jak to včera vypadalo v Pardubicích? Podívejte se na fotogalerii!

4.6.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Vítej SYNOT LIGO. Dveře do ní otevřel svým gólem Emir Halilovič.

4.6.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník
Jak vidí poslední zápas letošní sezóny DENÍK?
Soudný den právě nadešel: Derby rozsekne celou sezonu

3.6.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Zítra čeká celý "východočeský" region velký zápas - derby FK Pardubice - FC Hradec Králové. Obzvláště pro fanoušky černobílých barev je toto utkání určitě tím nejdůležitějším v právě končící sezóně 2013/2014. Oba kluby před středečním utkáním vydaly společné prohlášení.
Společné prohlášení klubů FC Hradec Králové a FK Pardubice před derby

27.5.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
I když nás ještě čeká domácí zápas s Vltavínem, již v předstihu vám přinášíme důležité informace týkající se středečního derby. Informace nám poskytl pořadatel utkání FK Pardubice – FC Hradec Králové.