Počet diváků: 821

FK Fotbal Třinec 1 FK Fotbal Třinec
FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
:

Trenér Luboš Prokopec v utkání s Třincem zamíchal sestavou. Od první minuty se na místo stopera postavil Adrian Rolko vedle Honzy Šislera. Role defenzivního záložníka připadla na Radka Hochmeistera, ten se však již po čtvrthodině hry zranil a přenechal tak místo Tomášovi Kučerovi.
První poločas začal v poklidném tempu a oba soupeři se spíše hlídali. Výjimkou byla hned 5., kdy Kulič přihrál Zelenému, ten prodloužil na Malinského, jenže hbitý záložník to měl na „dlouhou“ nohu a branku domácích netrefil. V 17. byl u další šance Votroků opět Malinský, kdy se ve vápně pěkně prokličkoval přes dva třinecké beky, jenže namísto střely zvolil přihrávku na Vaněčka, který trefil dobře postavenéhoBruka v brance domácího týmu.
Domácí se připomněli ve dvacáté minutě přímým kopem Capláka z 20 metrů. Jirka Lindr však jeho nebezpečný polocentr – polostřelu vyrazil. Na druhé straně to v závěru poločasu ze stejné vzdálenosti zkoušel Kučera a Zelený se v dobrém náběhu do vápna přes vyběhnutého Bruka neprosadil.
Druhý poločas pro Votroky začal šťastně. Mnozí diváci ještě nedosedli do svých sedaček a po levé straně se do soupeřovy poloviny vřítil Vaněček, který zacentroval do vápna na nikým nekrytého Kuliče a ten se „placírkou“ do prázdné branky nemýlil, 0:1.
V následující čtvrthodince domácí tým Votroky přimáčkl na jejich polovinu, ale defenziva „šéfovaná“ Rolkem a Šislerem s přehledem odolávala. Naopak v 67. uhodilo na druhé straně. Rohový kop mistrně rozehrál Kulič a na hranici malého vápna našel Vaněčka, pro kterého nebyl problém, doklepnou míč za záda Bruka, 0:2.
Vzrušení v domácích řadách přinesla 78. střela Joukla zhruba z 20 metrů, která Lindrovi těsně před brankou zaplavala, ale brankář Votroků se překvapit nenechal. Pět minut před koncem utkání měl ještě dvě velmi dobré příležitosti střídající Kraják, ale ani jednou se neprosadil. Naopak v poslední minutě za domácí snížil Ceplák, 1:2. Votroci si závěr utkání již pohlídali a připsali si první výhru v druhé lize.

Luboš Prokopec, trenér: „Pro nás je to strašně důležité vítězství, protože jsme do sezóny nevstoupili dobře. Dnes jsme vsadili na defenzívu, jelikož jsme chtěli změnit nelichotivou bilanci, kdy jsme ve třech zápasech inkasovali šest gólů. Chtěli jsme hrát fotbal, snažili jsme se kombinovat. Utkání ovlivnila první branka hned v úvodu druhého poločasu. Potom jsme se ještě více soustředili na defenzívu a rychlé protiútoky. Jsem rád, že jsme ten zápas zvládli a trochu odlehčili tlak, který byl na nás vyvíjen,“
FC Fotbal Třinec – FC Hradec Králové 1:2 (0:0)
FC Fotbal Třinec: Bruk – Lisický, Čelůstka, Hupka, Joukl – Malíř, Motyčka, Wojnar (70. Gulajev), Ceplák – Gavlák (75. Málek), Čtvrtníček
FC Hradec Králové: Lindr – Plašil, Rolko, Šisler, Poděbradský – Malinský (66. Kraják), Kulič (89. Kopáč), Janoušek, Hochmeister (14. Kučera), Zelený – Vaněček
Branky: 91. Ceplák - 46. Kulič, 67. Vaněček, ŽK: 87. Ceplák - 50. Kulič, 68. Poděbradský, 87. Vaněček, Rozhodčí: Proske – Hock, Arnošt, Počet diváků: 821

20.8.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Jiří Tůma
Hvězda zápasu hradeckých fotbalistů v Třinci? Hostující útočník Marek Kulič. Jako zkušený hráč vzal úlohu na sebe. „Votrokům" teklo do bot a v Třinci museli vyhrát. V pravý čas vstřelil gól a další padl po jím zahraném rohovém kopu.
Kulič si výhru pochvaloval. 'Byl to týmový výkon,' těšilo ho

19.8.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Po skončení druholigového utkání FC Fotbal Třinec - FC Hradec Králové(1:2) jsme požádali trenéra Luboše Prokopce o jeho zhodnocení.
Hodnocení utkání v Třinci trenérem Lubošem Prokopcem

17.8.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Trenér Luboš Prokopec v utkání s Třincem zamíchal sestavou. Od první minuty se na místo stopera postavil Adrian Rolko vedle Honzy Šislera. Role defenzivního záložníka připadla na Radka Hochmeistera, ten se však již po čtvrthodině hry zranil a přenechal tak místo Tomášovi Kučerovi.
Votroci zabrali a z Třince si vezou plný počet bodů

16.8.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Každý fanoušek si určitě představoval vstup do soutěže úplně jinak. Po třech odehraných kolech získali svěřenci Luboše Prokopce pouze jeden bod a v tabulce jim patří 14. místo. Čas na nápravu přijde v sobotu 17. srpna v 10. 15 hodin v Třinci.
Votroci se o nápravu pokusí již v sobotním dopoledni v Třinci

13.8.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votrokům se začátek sezóny nevydařil a potřebují podporu svých fanoušků nejenom na domácím hřišti, ale také na soupeřově stadionu. Nyní je čeká těžké utkání v Třinci a klub na toto utkání vypravuje pro své „výjezdníky“ autobus. Pojeď Votroky podpořit i TY, potřebují to.