Óda na radost? Ne! Ale získaný bod má svou cenu

Datum: 7.4.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: Deník

Hradec Králové uhrál na horké půdě v Sokolově remízu, ovšem přišel o první místo v tabulce.
Od prohrané bitvy v Táborsku plní „votroci" jarní plán takřka dokonale. Doma sbírat výhry, venku neprohrávat. Nastolený trend udrželi i v Sokolově, na jehož hřišti ubojovali bezbrankovou remízu. Ta se může v konečném účtování moc hodit.
Na špici FNL došlo  k opětovné výměně stráží. Ztrátu Hradce využilo Táborsko (2:0 s Vlašimí) a posunulo se o bod na první místo. Nejspokojenějším hradeckým hráčem byl po devadesáti minutách sokolovské dřiny brankář Tomáš Koubek. Na jaře poprvé udržel čisté konto, remízu zařídil dvěma skvělými zásahy. „Jsme spokojení, že jsme konečně neinkasovali. I pro Tomáše je nula hodně důležitá, gólmani si je počítají. Navíc mu naroste sebevědomí," nabídl pozitiva trenér Luboš Prokopec.
Z předvedené hry ale moc nadšený nebyl. Hlavně v prvním poločase působil jeho tým nesourodě. Jakoby se nemohl srovnat s brzkým začátkem zápasu (sobota 10.15). Hradci bylo několikrát ouzko. „Z naší strany to nebyla óda na radost jako minule proti Varnsdorfu," přiznal kouč „votroků".
Největší možnost domácího Baníku přišla těsně před poločasem. Před Koubkem se po standardní situaci zjevil osamocený Hofmann, ale hradecký gólman mu radost zkazil omračujícím zákrokem. „Byl tam sám, hned střílel, ale reflexivně jsem to stačil vyrazit," popsal složitou chvíli Koubek. „V prvním poločase nám chyběl větší pohyb, aktivita a agresivita. Prohrávali jsme dost soubojů, soupeř měl hru pod kontrolou," vadilo Prokopcovi.
Po změně stran už to bylo lepší. Obrana pracovala spolehlivěji, v útoku došlo na několik rušivých akcí. „Ale nedokázali jsme je dotáhnout do konce. V nastavení jsme zahrávali trestný kop z hranice šestnáctky, ale Halilovič trefil jen zeď," litoval hradecký lodivod. Ještě před tím ale v 89. minutě centroval ze strany Glaser, míč spadl k Čadovi, jenž v pádu napálil břevno! „Stejně postranní rozhodčí mával ofsajd. Gól by ani tak neplatil," s nadhledem zhodnotil situaci Prokopec.
Odstup Hradce od nepostupového třetího místa, na kterém sídlí České Budějovice, se po víkendu o dva dílky zmenšil. I tak ale zůstává na komfortních čtyřech bodech. Příštích 14 dní bude pro Hradec Králové v cestě za postupem do první ligy dost možná klíčových. Na domácím hřišti přivítá rozjetou Viktorii Žižkov a o týden později další silný celek Ústí nad Labem.
Hvězda zápasu
TOMÁŠ KOUBEK, brankář Hradce Králové. Pozorný, jistý, sebevědomý. V první poločase předvedl snový reflexivní zákrok proti Hofmannovi, vytáhl Kuzmanovičovu hlavičku.
Moment zápasu
DRAMA V ZÁVĚRU. Sokolov touží po výhře, v 89. minutě Glaserův centr propadne k Čadovi, který ve složité pozici pálí do břevna.  Gól by však stejně neplatil pro ofsajd.