Počet diváků: 2082

FC Hradec Králové 3 FC Hradec Králové
FK Varnsdorf a.s. 1 FK Varnsdorf a.s.
:

V rámci 20. kola naší druhé nejvyšší fotbalové soutěže zavítal do Hradce Králové celek Varnsdorfu. Svěřencům kouče Luboše Prokopce vyšel skvěle vstup do utkání, kdy se nejprve trefil Holeš a v 15. minutě zajistil již dvoubrankové vedení Marek Kulič.  Když se ve 42. minutě parádně trefil kanonýr Vaněček, bylo o zápase prakticky rozhodnuto.

Fotbalisté Hradce Králové vlétli na svého soupeře ve velkém stylu a již ve 12. minutě se mohli diváci radovat z úvodní branky. Na přímý kop Kuliče si krásně naběhl Tomáš Holeš a hlavou otevřel skóre dnešního utkání, 1:0. O tři minuty později už to bylo o dvě branky. Znovu v tom měl prsty zkušený útočník Kulič, tentokrát se mazácky objevil u přední tyče a pohotově poslal míč za záda bezmocného Porcala, 2:0.

Hradečtí byli při chuti, dobrým pohybem a kombinací nedali hostům vůbec žádnou šanci. Ti měli velké potíže vůbec přejít za půlku hřiště. Další šance byla k vidění ve 30. minutě, kdy brankáři Porcalovi vypadl míč z náruče a dvojice Vaněček, Shejbal se snažila vší silou dotlačit balón za brankovou čáru. Ačkoli se to nepovedlo, tak více než dva tisíce příznivců rozhodně smutnit nemuselo. Ve 42. minutě totiž chladnokrevný snajpr Vaněček předvedl fotbalovou parádu, když si nejprve ukázkově zpracoval odražený balón a potom nechytatelně rozvlnil síť hostující branky, 3:0. Srdce hradeckého fanouška muselo nejen z této povedené akce, ale z celého prvního poločasu plesat radostí.

Vstup do druhé pětačtyřicetiminutovky byl z obou stran opatrný a ani jeden z týmů se střelecky neprosazoval. To se změnilo až v 61. minutě, kdy agilní Kulič ze standartní situace pořádně protáhl gólmana Porcala. Z následného rohového kopu se už Votroci prosadit nedokázali. Hráči Varnsdorfu se snažili ze všech sil o vstřelení kontaktní branky a to se jim v 77. minutě splnilo. Po rohovém kopu se nejlépe ve vápně zorientoval Mikinič a střelou k tyči zkorigoval výsledek na 3:1. Nicméně Prokopcova parta se znervóznět nenechala a nadále hrála aktivně, z čehož přišla i šance dorážejícího Zeleného. Další obrovská příležitost přišla v 85. minutě a nebyl u toho nikdo jiný než ostrostřelec David Vaněček, v samostatném nájezdu však napálil pouze pravou tyč.

Nekončící ovace fanoušků a bouřlivé chorály našeho skvělého kotle, to byl obrázek závěrečných minut na Všesportovním stadionu v Hradci Králové. Dnešní výhra nás zase posouvá zpět na první místo.

FC Hradec Králové - FK Varnsdorf 3:1 (3:0)
Branky: 12. Holeš, 15. Kulič, 42. Vaněček – 76. Mikinič. Rozhodčí: Jech – Blažej, Peřina. ŽK: 85. Vaněček, 87. Dvořák - 44. Kouřil, 60. Mach, 70. Zbrožek, 78. Volf, 89. Filip. Počet diváků: 2082.

Sestavy: FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Rolko, Križko, Čermák – Malinský, Shejbal (80. Zelený), Hovorka, Janoušek (89. Plašil) – Kulič (72. Dvořák), Vaněček.
FK Varnsdorf: Porcal – Kouřil (46. Jurča), Zbrožek, Tvaroha (26. Mach) – Breite, Filip, Zieris, Jakobovskžý, Rudnytskyy  - Martan (64. Volf), Mikinič.

2.4.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Pavel Král
Fotbalová národní liga po dvacátém kole aneb Co Deník zachytil po dalším dějství druhé nejvyšší soutěže.
FNL a poznámka Pavla Krále: Poklona pro kotel

31.3.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: MF DNES - Radomír Machek
Na konci prvního poločasu David Vaněček předvedl, proč v této sezoně vévodí druholigovým kanonýrům. Po bleskovém zpracování míče v pokutovém území prudce vypálil a brankář Varnsdorfu Porcal neměl šanci. Byla to jeho šestnáctá trefa v osmnáctém utkání, které v této druholigové sezoně sehrál, takovou bilancí se v Hradci nemohl žádný fotbalista chlubit už pěknou řadu let.
Vaněček: Kdybych byl kanonýr, měl bych o tři góly víc, ne jen o jeden

Tři minuty stačily fotbalistům Hradce Králové na to, aby si ve 20. kole 2. ligy vypracovali náskok, který je v utkání s Varnsdorfem nasměroval k vítězství. Po brankách Holeše a Kuliče ze závěru úvodní čtvrthodiny první půle, k nimž v jejím závěru přidal třetí Vaněček, si Hradec vypracoval dostatečný náskok, který hosté v utkání dvou týmů z čela tabulky nebyli po přestávce schopní dotáhnout, snížili jen na konečných 3:1.
Znovu na špici tabulky.

30.3.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin, foto: Luboš Lorinc
V rámci 20. kola naší druhé nejvyšší fotbalové soutěže zavítal do Hradce Králové celek Varnsdorfu. Svěřencům kouče Luboše Prokopce vyšel skvěle vstup do utkání, kdy se nejprve trefil Holeš a v 15. minutě zajistil již dvoubrankové vedení Marek Kulič. Když se ve 42. minutě parádně trefil kanonýr Vaněček, bylo o zápase prakticky rozhodnuto.
Votroci porazili Varnsdorf a vrátili se na první místo

27.3.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V minulém týdnu přivezli Votroci bod za remízu v Českých Budějovicích. Nyní je na svěřencích trenérského dua Prokopec - Pilný, aby ho v domácím utkání potvrdili. Nečeká je ovšem snadný soupeř. Pod lízátka přijede nevyzpytatelný Varnsdorf, třetí tým průběžné tabulky. Utkání začíná v 15.00 hodin.
Neděle může hodně napovědět o dalším vývoji špičky tabulky FNL

26.3.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Pro dvacetiletého obránce Davida Hovorku to byla premiéra jako řemen, první utkání v druhé lize a hned na půdě aspiranta na postup do Gambrinus ligy Dynama České Budějovice. Svoji premiéru zvládnul na výbornou. „Premiéra pěkně zostra, těžký soupeř na vlastním hřišti … Ale zvládli jsme to. Pro mě osobně dobrý zápas,“ říká mladík, který v zimě přišel na „Malšák“ ze sparťanské rezervy.