Počet diváků: 1066

FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
MFK OKD Karviná 1 MFK OKD Karviná
:

První zajímavější situace přišla hned v úvodu střetnutí, kdy se míč z ničeho nic objevil před dvojicí Vaněček, Malinský. Avšak ani jeden z nich nedokázal trefit balón do odkryté branky. Hradečtí byli nadále aktivnějším týmem a snažili se o vstřelení úvodní branky. K té nebylo rozhodně daleko ve 20. minutě, kdy po centru Emira Haliloviče skončil kulatý nesmysl na horní síti hostující branky. Gólová radost ovšem o tři minuty později stejně vypukla. Zelený ve spolupráci s Kuličem při přímém kopu zcela zmátl karvinskou obranu a následný centr skončil přímo na hlavě nejvyššího muže na hřišti Adriana Rolka, ten neměl problém hlavou otevřít stav dnešního utkání, 1:0.

V druhé polovině prvního poločasu se fotbalisté Karviné osmělili a měli možnost zahrávat několik standardních situací. Obrana Votroků však byla pozorná a všechny možnosti soupeře si pohlídala. Výjimkou snad byla jen hlavička Ondřeje Cverny, ale brankář Lindr byl pozorný a míč bez větších potíží eliminoval.

Hned v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky se krásnou střelou z hranice vápna prezentoval agilní Halilovič, jeho pokus minul levou stranu branky Karviné o pouhé centimetry. V 66. minutě přišla z ničeho nic druhá gólová euforie v tomto zápase, na centr Schwarze si vyskočil Shejbal a hlavou zajistil dvoubrankové vedení, 2:0. O deset minut později se dočkali také hosté z Karviné, velký důraz ve vápně předvedl Fiala a snížil na 2:1.

V samotném závěru cítili hosté šanci na vyrovnání a začali všechny síly směřovat do útoku. Velmi nebezpečná byla především situace z 87. minuty, kdy hosté zahrávali přímý kop z hranice velkého vápna. Po velkém závaru se svěřenci Luboše Prokopce ubránili. Definitivní pojistku mohl v 90. minutě přidat David Vaněček po samostatném úniku, ale brankář Pindroch celou situace zvládl bravurně. Nicméně na zisku tří bodů pro Hradec Králové se již nic nezměnilo. FC Hradec Králové se díky výhře vrací na první místo tabulky Fotbalové národní ligy.

FC Hradec Králové – MFK OKD Karviná 2:1 (1:0)
Branky: 23. Rolko, 66 Shejbal – 76. Fiala. Rozhodčí: Marek – Peřina, Antoníček. ŽK: 60. Shejbal - 41. Gonda. Počet diváků: 1066.

Sestavy: FC Hradec Králové: Lindr – Plašil, Pillár, Rolko, Poděbradský (76. Kraják) – Malinský (56. Shejbal), Schwarz, Zelený, Halilovič (72. Hochmeister) – Kulič, Vaněček.
MFK OKD Karviná: Pindroch – Hoffmann, V. Cverna, Knötig, Uvíra, Vaněk, Hottek, Eismann, O. Cverna (70. Limanovský), Fiala, Gonda.

20.11.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Zde si můžete prohlédnout, jak zachytil objektiv Luboše Lorince poslední letošní vystoupení Votroků v domácím prostředí. K nahlédnutí je také bulletin Černobílý gól.
Fotografie a bulletin Černobílý gól z posledního utkání

19.11.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Pomaličku se blíží závěr roku 2013, a tak začíná čas na jeho rekapitulaci. Člověk se ohlíží za svými profesními počiny, stejně jako za svými osobními záležitostmi. Kdo by měl nejpovolaněji zhodnotit uplynulý černobílý rok, než trenér Votroků Luboš Prokopec.
Druhá polovina roku byla hektická, říká kouč Luboš Prokopec

18.11.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin, foto: Luboš Lorinc
V posledním letošním utkání v rámci 16. kola naší druhé nejvyšší soutěže zavítal na Všesportovní stadion celek MFK OKD Karviná. Dvoubrankový náskok Hradce zajistily branky Rolka a Shejbala. V závěru zdramatizoval utkání karvinský Fiala, ale na výhře domácích 2:1 se již nic nezměnilo.
Votroci porazili Karvinou a přezimují na prvním místě

18.11.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník, foto mfkkarvina.cz
Poslední soutěžní zápas roku 2013 čeká v pondělí na fotbalisty Hradce Králové. A zadání zní nemilosrdně: zvítězit! Pokud by to proti Karviné vyšlo, v zimě by se na třiatřicetibodovém polštáři spalo sladce. Ve hře je i jedna další „maličkost" – pozice v tabulce.
Podzim Votroci zakončí proti Karviné. 'Máme jim co vracet,' burcuje Rolko

16.11.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Do pondělního utkání také zasáhne Adrian Rolko, který v prvním zápase proti Karviné nenastoupil díky disciplinárnímu trestu za červenou kartu. Se soupeřem ze Slezska se ve své bohaté kariéře moc nepotkával. „Soupeře sice neznám, ale máme před sebou ještě rozbor od trenérů, kde nám ho detailně představí. Vím jen, že se chtějí také pohybovat na špici tabulkys přáním postupu,“ říká vytáhlý stoper.
Podle utkání s Karvinou budeme hodnotit celý podzim, říká před utkáním Adrian Rolko

15.11.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Pondělní předehrávkou jarního kola se uzavře podzimní díl mistrovských utkání ve FNL. Do Hradce přijede momentálně sedmý tým tabulky MFK Karviná.
Votroky čeká poslední utkání podzimu.

23.10.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
O nadcházejícím víkendu (so 26. 10., 10. 15 hod) Votroci, v rámci 13. kola FNL, sehrají zápas na hřišti Střížkova s týmem Bohemians. O týden později (ne 3. 11., 15. 00 hod) pod lízátky přivítají Zlín a v posledním podzimním kole zajíždí opět do Prahy, tentokrát do Holešovic, kde se v sobotním dopoledni (9. 11., 10. 15 hod) střetnou s Vltavínem.