Počet diváků: 1560

FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
Loko Vltavín 0 Loko Vltavín
:

Fotbalisté Hradce Králové od prvních minut splňovali roli favorita, měli míč ve svém držení a snažili se o útočné výpady na území hostů. První zajímavější šance přišla z kopačky Marka Kuliče ve 14. minutě, který vybídl ke střeleckému pokusu Dvořáka, ale střela byla zblokována.

I proto si fanoušci museli počkat na úvodní branku utkání do 17. minuty, kdy byl v pokutovém území faulován aktivní Kulič a sudí Příhoda nařídil pokutový kop. K exekuci se postavil Pavel Dvořák a poslal nekompromisně Votroky do vedení, 1:0. Po prvním zásahu upadla hra do průměru a celkově ztratila na tempu. Hráči Vltavínu se však k možnosti zakončení dostávali jen sporadicky a nebezpečnější byli i nadále svěřenci kouče Luboše Prokopce. Příkladem byla například šance Haliloviče z 34. minuty, jehož pokus minul hostující tyč jen o kousek.

Začátek druhé pětačtyřicetiminutovky navázal na závěr prvního poločasu, kdy se na kopačky domácích vkradla nervozita a více než patnáct set diváků si příliš fotbalové krásy neužilo. Hře dominovala především nepřesnost. To mohl změnit v 65. minutě hradecký Shejbal, když střílel v dobré pozici z hranice pokutového území, bohužel trefil jen připraveného brankáře Pávka.

Velký klid do srdcí všech fanoušků hradeckého fotbalu vnesl v 77. minutě Tomáš Malinský, který dostal po rychlém brejku dokonalou přihrávku od Haliloviče a zcela sám před brankou rozvlnil síť brankáře Pávka, 2:0. Pražané se ještě snažili něco udělat s nepříznivým výsledkem a byla z toho zajímavá příležitost v 84. minutě, kdy si na centr naskočil Klán a míč poslal jen těsně vedle branky Tomáše Koubka.

V závěru střetnutí ještě zazdil 100% šanci střídající Jukl, ale Votroky už to mrzet nemuselo. Poslední domácí utkání v tomto ročníku skončilo vítězně, a jelikož nezaváhali ani naši sokové z Táborska a Českých Budějovic, tak je jasné, že o postupujících se rozhodne v posledním středečním kole.

FC Hradec Králové – Loko Vltavín 2:0 (1:0)

Branky: 17. Dvořák z PK, 77. Malinský. Rozhodčí: Příhoda – Kovařík, Kotík. ŽK: 62. Komárek. Počet diváků: 1560.

Sestavy: FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Rolko, Plašil, Poděbradský – Shejbal (67. Zelený), Kulič (72. Hable), Halilovič (87. Jukl), Janoušek, Malinský – Dvořák.
Loko Vltavín: Pávek O. - Pozníček, Komárek, Ptáček, Hájek – Pávek M., Mařík (77. Klán), Čermák, Očovan, Podzimek (82. Láncz) – Škorvánek (66. Krimlák).

31.5.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin, foto: Tomáš Brixí
Předposlední 29. kolo Fotbalové národní ligy nám přisoudilo již jasně sestupující celek Loko Vltavín a utkání to nebylo jednoduché. Nakonec zisk tří bodů zajistil Dvořák z pokutového kopu a v druhém poločase Tomáš Malinský.
Fotbalisté Hradce Králové díky brankám Dvořáka a Malinského udolali Vltavín

30.5.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V rámci sobotního zápasu se budou prodávat vstupenky na středeční derby. V prodeji budou také sběratelské kartičky, které klub vydal k letošní sezóně.
Lístky na Pardubice ještě před utkáním s Vltavínem

29.5.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Fotbalová národní liga dospěla ke svému závěru. Před námi jsou poslední dvě kola, kde termíny zápasu určila Fotbalová asociace ČR. A tak hradecký fanoušek půjde na domácí zápas výjimečně v sobotu. Čas výkopu je stanovený na 16.00 hodin.
V sobotu půjdeme naposledy v této sezóně pod lízátka na fotbal

27.5.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Marek Kulič byl ústřední postavou sobotního zápasu ve Zlíně. Po jeho akci padl gól, z kterého Votroci vytěžili bod, „Mára“ byl platným hráčem po celé utkání. Jak bude sobotní bod důležitý, to se uvidí již příští středu v podvečer, kdy končí letošní sezóna FNL.
Derby? To je parádní zápas, ale nejdřív nás čeká Vltavín, říká Marek Kulič

26.5.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Do konce soutěže zbývají odehrát dvě kola. Votroci hostí v sobotu 31. května LOKO Vltavín a hned následující středu 4. června zajíždí k derby zápasu do Pardubic. Podmínky zakoupení vstupenek jsou již známé.