Jak hodnotí nedělní duel s Ústím nad Labem DENÍK?

Datum: 22.4.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: Deník - Radek Špryňar

Na jedničku s hvězdičkou to nebylo, ale to v téhle fázi to není podstatné. Počítají se body, umělecký dojem je druhořadý. Hradec Králové porazil v jednom z klíčových zápasů jara Ústí nad Labem 3:1 a zřejmě definitivně ho odřízl od postupových nadějí.

K tomu si „votroci" udrželi první místo v tabulce Fotbalové národní ligy. Dobrá práce, pánové! „Prvních pětadvacet minut jsme se prakticky nedostali vůbec do hry, Ústí dobře kombinovalo a nám to dělalo problém. Pak Zelený výborně vyřešil brejkovou situaci a našel úplně volného Haliloviče," ocenil záložníka trenér Luboš Prokopec.
V druhé půli přidal druhý gól šťastnou střelou Shejbal, ale soupeř snížil a domácí ztratili pevnou půdu pod nohama. „Sami jsme si to zkomplikovali, když jsme hostům povolili snížit. Přesto jsme vyhráli zaslouženě," konstatoval Prokopec.
Hradec nepředvedl žádné ofenzivní galapředstavení, půl hodiny to dost drhlo, třikrát v řadě si přihrát byl pro „votroky" složitý úkol. Fanoušci pískali, nadávali… „Když v 16. minutě dáme první malou domů, tak na nás někdo začne pískat. Pokud jsou tady tací, kteří si sem přijdou zanadávat a urážet nás, tak je mi jich osobně líto a je to smutný," emotivně prohlásil Luboš Prokopec.
Mnohem více radosti mu udělal výkon Marka Plašila, který nahradil v základní sestavě zraněného Juraje Križka. „Jen potvrdil, že je to zodpovědný a spolehlivý fotbalista se skvělou povahou. Nebyl jsem nervózní, že by to neměl zvládnout," ubezpečil hradecký kouč.

Hvězda zápasu
EMIR HALILOVIČ, záložník Hradce Králové. Bosenský středopolař měl svůj den. Díky tomu, že nebyl líný na krok, vstřelil první gól. Tutovku připravil pro Kuliče.
Moment zápasu
VANĚČKOVY ŠANCE. Jedna, druhá třetí, pak tyč… Pořád nic. Superkanonýr pálil jednu loženku za druhou. Vztekal se, nadával si. Až přišla 74. minuta a vytoužený gól číslo 17.
Hodnocení hráčů FC Hradec Králové
Tomáš Koubek - 6: Potřetí nulu neustrážil, ale to jeho solidní výkon nesráží. Na hlavu Pavlaty neměl nárok.
Tomáš Holeš - 6: „Teplický Messi" Veverka ve službách Ústí nad Labem vydatně prověřil jeho defenzivní schopnosti. Holeš prospěl!
Adrian Rolko - 6: Jen jednou zaváhal, když ve skluzu minul míč a byl z toho nebezpečný brejk. Jinak předvedl výkon hodný kapitána.
Marek Plašil - 7: Bravo, maestro Plašile! Na pozici stopera mu to prostě svědčí víc než  kraji.
Pavel Čermák - 5: Z obranné čtveřice nejméně výrazný. Potřeboval by jednu povedenou akci, která skončí gólem. Pak by vyrostl.
Jiří Janoušek - 5: Na začátku mu nevyšly dva kolmé pasy, pak hrál už jen na jistotu. Své si ale odvedl.
Emir Halilovič - 8: Konečně! Proti Žižkovu bídný, o týden později výborný. Dal gól, druhý málem z tresťnáku, šanci nachystal Kuličovi. Proč to tak nevypadá pokaždé?
Jan Shejbal - 8: Ne všechno mu vyšlo, ale vykoupil se gólem na 2:0. Pak jeho výkon gradoval.
Marek Kulič - 6: Do základu se vrátil ve velkém stylu, nahrál na branku Vaněčkovi. Škoda, že sám tutovku neproměnil.
Jaroslav Zelený - 6: Skvěle vyřešil brejk a Halilovičovi servíroval  gólovou lahůdku na zlatém podnose.
David Vaněček - 7: Do šancí se dostával, ale zahazoval je. Pověst kanonýra potvrdil až v 74. minutě.
Nehodnoceni: Malinský, Dvořák, Zorvan.
Stupnice: 10 nejlepší, 1 nejhorší.