Počet diváků: 1905

FC Hradec Králové 3 FC Hradec Králové
FK Ústí nad Labem 1 FK Ústí nad Labem
:

Další stupínek za postupem do nejvyšší fotbalové soutěže Votroci zdolali výhrou nad ambiciózním týmem FK Ústí nad Labem. Svěřenci trenéra Prokopce byli celých devadesát minut lepším týmem a po zásluze si do tabulky FNL připsali další, velmi důležité tři body.
Utkání začalo pro Votroky ve velkém stylu. Nejprve v páté minutě nepotrestal sudí Houdek sražení Shejbala, které bylo minimálně na hranici šestnáctky, aby za minutu ideálně vyslal do brejku Janoušek Vaněčka, který obešel vyběhnutého Nováka a míč nasměroval do opuštěné branky. Jenže jeho záměr vystihl hostující obránce a míč srazil na rohový kop.
Po čtvrthodině hry se přihlásili také hosté. Po několika vydařených přihrávkách se do zakončení dostal Veverka, ale Koubek byl vždy namístě. Poté přišlo dvacet minut přihrávek mezi vápny. Vzruch nastal ve dvacáté šesté minutě, když se přes posledního stopera tlačil Vaněček, ale v poslední chvíli před vyběhnutým brankářem Novákem mu míč uskočil, a tak z dobře vyhlížející příležitosti nebylo nic.
A do třetice David Vaněček. Ústecký Valenta podběhl nakopnutý míč, k němu se dostal hradecký střelec, ten však opět ztroskotal na vyběhnutém Novákovi. Co se však nepodařilo Davidovi, napravil Emir Halilovič, který si naběhl na přihrávku zleva Jardy Zeleného a pro bosenského fotbalistu již nebyl problém, uklidit míč do otevřené branky severočeského týmu, 1:0.
Druhý poločas začal dvěma příležitostmi Davida Vaněčka. Při té druhé, výraznější, si pohrál s obranou hostí a jeho střela z boku kopírovala brankovou čáru mezi tyčemi hostujícího celku, aby svoji pouť zakončila na tyči. Domácí si tak mohli zakřičet gól až pět minut poté, když se přes uzavřenou obranu probíjel Vaněček, který postrčil na Shejbala a jeho tečovaná střela zapadla za záda Nováka, 2:0.
Kontaktní gól vstřelil po hodině hry Michal Pavlata, který si naběhl na centr z levé strany a hlavou usměrnil míč za Koubkova záda, 2:1. Navýšit skóre mohl vzápětí Kulič, kterého na steč s gólmanem vyslal Halilovič. Novák byl opět na svém místě. Co se nepovedlo v šedesáté minutě, to se povedlo za čtvrthodiny. Marek Kulič využil zaváhání Valenty, přihrál do běhu novopečenému otci Davidu Vaněčkovi,  ten se již tentokrát dokázal prosadit a stanovil tak konečnou podobu výsledku na 3:1.
V závěru utkání ještě hosté přišli o vyloučeného Vaňka, který stáhnul Davida Vaněčka ve vyložené brankové příležitosti. Z následného přímého kopu mířil velmi dobře Halilovič, ale opět dnes skvělý Novák jeho střelu vytěsnil na rohový kop.
FC Hradec Králové – FK Ústí nad Labem 3:1 (1:0)
FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Rolko, Plašil, Čermák – Shejbal (75. Malinský), Janoušek, Halilovič, Zelený –. Kulič (85. Dvořák), Vaněček (88. Zorvan)
FK Ústí nad Labem: Novák - Zeman, Vaněk, Valenta, Leibl (85. Teplý) - Pavlata, Jursa, Králík (70. Hanich), Vacek - Veverka, Smola
Branka: 35. Halilovič, 57. Shejbal, 74. Vaněček – 63. Pavlata, ŽK: Malinský - Vacek, Leibl, Králík, ČK: Vaněk, Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Fišer, Počet diváků: 1905

23.4.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Ač má Marek Plašil na svém kontě přes stovku prvoligových startů, a ve svých devětadvaceti letech patří ke zkušeným oporám týmu, nebylo pro něho nedělní utkání jednoduché. Na jaře totiž spíše seděl na lavičce a do zápasového kolotoče v podstatě naskočil až po zranění Juraje Križka. S návratem na hřiště si poradil velmi dobře a dokonce byl v neděli vyhlášen jako nejlepší hráč utkání.
Chci podávat ty nejlepší výkony a být u postupu na hřišti, říká Marek Plašil

23.4.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Radek Špryňar
Hradecký superstřelec se trefil po nezvyklé dvouzápasové pauze. „Snad jsem všem kritikům zavřel pusu," říkal fotbalista po skolení Ústí nad Labem. Proti Ústí nad Labem zazdil David Vaněček kupu šancí. Natrápil se až běda. S koncovkou si netykal, přitom tak moc chtěl vstřelit gól pro svého druhého syna Davida Sebastiána. Až přišla 74. minuta, nahrávka od Marka Kuliče a vysněná branka. Hradecký kanonýr se rozběhl k místu, kde si syn hověl v kočárku a na dálku mu zamával. „Už jsem měl velké nervy. Vyvrcholilo to tyčkou, po níž se míč šoural po brankové čáře. To už to ve mně málem bouchlo. Naštěstí mě tam Mára ještě jednou našel," culil se hradecký superstřelec po vítězství 3:1.
Vaněček vstřelil gól číslo sedmnáct, věnoval ho synovi

22.4.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Radek Špryňar
Na jedničku s hvězdičkou to nebylo, ale to v téhle fázi to není podstatné. Počítají se body, umělecký dojem je druhořadý. Hradec Králové porazil v jednom z klíčových zápasů jara Ústí nad Labem 3:1 a zřejmě definitivně ho odřízl od postupových nadějí.
Jak hodnotí nedělní duel s Ústím nad Labem DENÍK?

20.4.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroci si po zásluze vykoledovali tři body

18.4.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Přijď na nedělní zápas s něčím, co symbolizuje Velikonoce, a zúčastni se poločasové soutěže. Před utkání pak můžeš ozdobit mašlemi „májku“, která bude vztyčena za brankou u montované tribuny.
Nedělní utkání s Ústím n/L ve znamení Velikonoc a stavění máje

Další kolo FNL je naplánováno na Velikonoční neděli. Kdo bude mít ve sváteční podvečer větší koledu, to se teprve uvidí. Pod lízátka přijedete Ústí nad Labem, momentálně pátý tým tabulky. „Očekáváme těžký duel. Obzvlášť potom, co jsme výsledkově, dá se říct i herně, nezvládli poslední zápas s Viktorkou. Ovšem musím také uznat kvalitu Žižkova,“ říká před víkendovým utkáním asistent trenéra Bohuslav Pilný.