Místo konání: Malšovický stadion, Hradec Králové
Počet diváků: 4350

FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
FK Pardubice 2 FK Pardubice
:

V prvním kole letošního ročníku Fotbalové národní ligy přivítali Votroci celek Pardubic. Branky padaly až v půli druhé, kdy skóre utkání otevřel pardubický Hundák. Pak přišlo bleskové otočení, nejprve Šisler z penalty a poté Kraják z úniku, Hradec rázem vedl 2:1. Hráči Pardubic, jež hráli více než 75. minut proti deseti mužům, se nakonec vyrovnání dočkali a to v 84. minutě zásluhou střídajícího Kakrdy.

Úvod tohoto regionálního derby poznamenala situace z 3. a 14 minuty, právě v tomto čase obdržel Adrian Rolko od sudího Příhody dvě žluté karty a čtyřiatřicetiletý dlouhán se musel předčasně poroučet do šaten. Tato skutečnost ovlivnila další průběh utkání, kdy se fotbalisté Pardubic snažili prosadit přes dobře zformovanou obranu domácích a diváci si tedy v první půli mnoho šancí neužili. Hosté měli častěji míč na svých kopačkách, zahrávali několik rohových a standardních situací, ale dá se říct, že brankář Jiří Lindr nemusel řešit žádný ožehavý problém. Nepříliš pohledný fotbal také jistě podpořilo přímo tropické počasí, kdy muselo být střenutí několikrát přerušené a hráčům bylo umožněno občerstvení.

Na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky měli svěřenci trenéra Luboše Prokopce obrovskou možnost ke vstřelení úvodní branky. V pokutovém území byl faulován střídající Malinský a rozhodčí ukázal nekompromisně. Penalta! K exekuci se postavil kapitán Radek Hochmeister a bohužel jeho pokus doprostřed branky gólman Frydrych chytil. V 53. minutě přišla další velká šance Votroků. Malinský přehodil vyběhnutého Frydrycha a před zcela opuštěnou brankou hlavičkoval Zec v těžké pozici pouze vedle. O minutu později se vyplnilo známé fotbalové pořekadlo nedáš – dostaneš. Pardubický Hundák vypálil zpoza dvou hráčů a přízemní střela k tyči zapadla za záda bezmocného Lindra, 0:1.

Více než čtyři tisícovky diváků se drželo za hlavy při šanci domácího Kučery v 61. minutě, ten tvrdou střelou lízl pravou tyč Frydrychovy branky. Hradečtí byli v této době lepším mužstvem a tlačili se za vyrovnáním. V 67. minutě další gólová příležitost Hradce Králové. Kulič poslal krásný centr na hlavu Janouška a jeho pokus s vypětím všech sil vyškrábl brankář Pardubic na rohový kop, ani z něho se však gólová radost neurodila.

V 76. minutě dostali fotbalisté Hradce Králové již podruhé výhodu pokutového kopu a tentokrát se Honza Šisler nemýlil a zařídil tak vyrovnání v derby, 1:1. Ovšem to nebylo zdaleka vše. Absolutní euforii na tribunách způsobil Ondřej Kraják, jenž se hned po rozehrání dostal za pardubickou obranu a krásným lobem poslal Hradec do vedení, 2:1.

Ovšem tahle gólová smršť nebyla tím posledním, co fanoušci v tomto derby mohli vidět. V 84. minutě se dostal po hezké nahrávce za hradeckou obranu střídající Kakrda a propálil gólmana Lindra, 2:2. Závěr utkání patřil rivalům z Pardubic, kteří měli několik slibných příležitostí. Avšak domácí již žádné drama nepřipustili, a proto východočeské derby nepoznalo vítěze a skončilo 2:2.

Branky: 77. Šisler z PK., 78. Kraják - 54. Hundák, 84. Kakrda. Rozhodčí: Příhoda – Gallo, Vostrejž. ŽK: 3. a 14. Rolko, 50. Šisler, 80. Malinský – 32. Hundák, 75. Řezníček. ČK: 14. Rolko. Počet diváků: 4350.

Sestavy: FC Hradec Králové: Lindr – Zelený, Hochmeister (74. Kopáč), Rolko, Poděbradský – Šisler, Kučera, Janoušek, Kraják – Zec (62. Kulič), Voltr (46. Malinský).
FK Pardubice: Frydrych – Tischler, Pospíšil, Přibyl (75. Dostálek), Rešetár, Kudrna (64. Řezníček), Petrus (82. Kakrda), Norek, Šejvl, Jeřábek, Hundák.

30.7.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deníjk - Radek Špryňar, FOTO - Lubomír Douděra
Čtrnáct minut, pár sekund a dost! Návrat Adriana Rolka do černobílého dresu se šokujícím způsobem scvrkl… V ostře sledovaném derby s Pardubicemi uviděl během kratičkého úseku hry před očima dvě žluté karty, poté hned červenou. Obnovená premiéra se mu hrubě nevyvedla. „V prdeli bych se viděl," lapidárně to shrnul dvoumetrový habán.
'Červený' Rolko o svém vyloučení: 'V prd… bych se viděl'

30.7.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Zde si můžete prohlédnout fotografie Luboše Lorince a Lubomíra Douděry z nedělního utkání proti Pardubicím. K nahlédnutí je také bulletin Černobílý gól.
Fotogalerie a Černobílý gól z nedělníhio derby

29.7.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Derby s Pardubicemi mělo bojovný nádech a hra musela většinu přítomných fanoušků uspokojit. Škoda jen dvou věcí: brzkého vyloučení stopera Votroků Adriana Rolka a problémů s občerstvením.
Klub se za faux pas s občerstvením fanouškům omlouvá

29.7.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Radek Špryňar
Lil z nich pot pomalu stejně, jako by se proháněli na hřišti. Navíc v hlavě jim to celý zápas šrotovalo. Oba trenéři museli při derby Hradce Králové s Pardubicemi řešit několik zásadních situací.
Na vyloučeného hříšníka Rolka po zápase vinu neházeli

28.7.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin, foto: Luboš Lorinc
Východočeské derby vítěze nepoznalo

23.7.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Radek Špryňar
V 1. kole fotbalového Poháru České pošty se o víkendu představili oba východočeští rivalové a Deník jim před nedělí vystavil malé vysvědčení.
Srovnání: Generálka na velké nedělní derby vyšla lépe Hradci

17.7.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Na dopoledním tréninku jsme potkali novou akvizici Votroků Davida Vaněčka, jenže byl v civilu. „Měl jsem drobné zdravotní problémy, tak jsem měl dnes úlevu z tréninku. Na mistrák již budu připravený,“ ubezpečuje nová posila všechny fanoušky černobílých barev.