Počet diváků: 1292

FC Hradec Králové 3 FC Hradec Králové
FK Fotbal Třinec 1 FK Fotbal Třinec
:

Fotbalisté Hradce Králové vstoupili do utkání aktivně a byli častěji u míče. Z toho již v 17. minutě vyplynul velmi důležitý úvodní gól, o který se postaral Tomáš Malinský. Z levého křídla individuálně prošel až do velkého vápna, kde efektně přeloboval brankáře hostů Palečka a poslal tak Hradec do vedení, 1:0.

Třinečtí fotbalisté vystrčili růžky o 11 minut později, kdy se míč dostal až do malého vápna k volnému Ceplákovi, který v jasné příležitosti nedokázal trefit branku. Šance se však za chvilku urodila i na druhé straně, k míči se propracoval Halilovič a jeho pokusu chybělo opravdu málo, nicméně hostující obrana byla pozorná a míč za svá záda nepustila. V závěru prvního poločasu ještě zahrozil Třinec, kdy nebezpečně hlavičkoval Haša, balón ovšem skončil těsně vedle levé tyče Koubkovy brány.

Svěřencům kouče Luboše Prokopce se úvod druhé pětačtyřicetiminutovky povedl na výbornou. Vaněček našel přihrávkou Malinského a ten jako zkušený mazák rozvlnil hostující síť již podruhé, 2:0. V 59. minutě vypálil skvěle hrající Malinský odražený balón na branku Třince, střelu tečoval Janoušek a míč se jen o kousek nevešel mezi tři tyče.

V sychravém počasí se i nadále hrál atraktivní fotbal, tentokrát se proti střele Malíře z 60. minuty vyznamenal povedeným zákrokem Tomáš Koubek. O tři minuty později a opět skvělý zákrok Koubka, když ho prověřil Lisický. Tlak Třince stoupal a přišla zasloužená kontaktní branka. Stalo se tak v 69. minutě, kdy zůstal na levé straně osamocený Ceplák a nekompromisní dorážku snížil stav utkání, 2:1.

Jakékoliv myšlenky na dramatizaci zápasu odmítla v 75. minutě hradecká dvojice Zelený, Vaněček. Prvně jmenovaný byl při samostatném úniku faulován v pokutovém území a sudí Marek nařídil pokutový kop. K exekuci se postavil David Vaněček a svým 15. gólem v sezoně pojistil vedení, 3:1. V samotném závěru si Votroci již hlídali dvoubrankové vedení a s přehledem dovedli střetnutí do vítězného konce.

FC Hradec Králové – FK Fotbal Třinec 3:1 (1:0)
Branky: 17. a 46. Malinský, 75. Vaněček z PK. – 69. Ceplák. Rozhodčí: Marek – Kordula, Plesar. ŽK: 16. Vaněček – 47. Čelůstka, 85. Málek. Počet diváků: 1292.

Sestavy: FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Rolko, Križko, Čermák – Malinský (89. Kraják), Hable, Halilovič (69. Zelený) Janoušek – Kulič (81. Dvořák), Vaněček.
FK Fotbal Třinec: Paleček – Lisický, Vomáčka, Čelůstka, Kubáň - Malíř, Wojnar (62. Dedič), Hupka, Ceplák – Haša (62. Málek), Gulajev (82. Gavlák).

19.3.2014, tým FCHK: , autor: Radek Špryňar - Deník
Tomáš Malinský dvěma luxusními trefami zařídil Hradci Králové premiérovou jarní tříbodovou zásilku a zároveň návrat na první příčku Fotbalové národní ligy. Když má den, umí sám rozhodnout zápas. Třinec by po nedělním souboji mohl vyprávět. „Tabulku neřešíme. Jsme rádi, že jsme nahoře, ale pořád máme před sebou dost kol," nepropadá euforii štírek z pravého kraje středové řady.
Jak hodnotil DENÍK Votroky po výhře nad Třincem?

18.3.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Zde si můžete prohlédnout fotogalerii a bulletin Černobílý gól z nedělního zápasu proti Třinci (3:1).
Foto a časopis Černobílý gól

16.3.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin, foto: Luboš Lorinc
Úvodní jarní domácí utkání nám v rámci 18. kola přisoudilo celek z Třince, který si v předchozím kole poradil s favorizovaným Ústím nad Labem. Votroci vstoupili do zápasu přímo skvěle a již v 17. minutě z toho byla zásluhou Tomáše Malinského úvodní branka. Ten samý hráč se na začátku druhého poločasu trefil podruhé. Snížení za Třinec zařídil Ceplák, ale díky proměněné penaltě Vaněčka ze 75. minuty zůstaly všechny body v Hradci Králové.
Malinský a Vaněček zařídili důležitou výhru nad Třincem

14.3.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Pavel Král
Gólman ,,votroků" Tomáš Koubek na podzim neodchytal za hradecké fotbalisty v mistrovských utkáních ani minutu. ,,Ta facka naštěstí přišla včas," říká.
Dostal přednost, získanou důvěru chce splatit svými výkony

14.3.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Fotbalové jaro v neděli vtrhne na Malšovický stadion. Od 15.00 hodin Votroci hostí tým FC Fotbal Třinec.
Na Malšovický stadion přijíždí Třinec

12.3.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Pavel Čermák si svoji mistrovskou premiéru v černobílém dresu odbyl v sobotu. I přes prohru Votroků na hřišti obstál. „V Sezimáku nás čekal těžký zápas, což jsme věděli. Je jen škoda, že jsme gól nedali jako první my. Na začátku jsme měli tlak, ale pak jsme přestali hrát. Domácí byli, hlavně v druhém poločasu, o ten gól lepší než my,“ vidí první jarní zápas FNL posila Votroků Pavel Čermák.