Počet diváků: 1880

FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
FK Baník Sokolov 0 FK Baník Sokolov
:

Úvod utkání patřil velké šanci hostů, když Hrubý vybídl centrem ke střele, nicméně pokus hostujících fotbalistů skončil vysoko nad brankou Jiřího Lindra. Hráči ze Sokolova byli i nadále aktivnější, z čehož pramenila například nebezpečná střela útočníka Dvořáka nebo gólová hlavička Kobylíka, proti které musel gólman Lindr vytasit pohotový zákrok.

Poté přišla pasáž hry, kdy si fanoušci příliš fotbalové krásy neužili. Hru zdobila řada nepřesností a míč se pohyboval v úctyhodné vzdálenosti od obou branek. Radost na ochozy se vrátila až v druhé polovině první půle, když byl unikající Kučera nedovoleně zastaven v pokutovém území a sudí Marek okamžitě nařídil pokutový kop. V 33. minutě se k exekuci penalty postavil hradecký kapitán Honza Šisler a zkušeně poslal míč za záda brankáře Dvořáka, 1:0.

Ve 42. minutě zahrávali hosté přímý kop z 21 metrů a střela Jurdíka minula domácí branku pouze o několik decimetrů. V závěru prvního poločasu se již diváci žádné zajímavé situace nedočkali, a proto se šlo do kabin za vedení Hradce Králové 1:0.
Do druhé pětačtyřicetiminutovky vstoupili lépe fotbalisté Baníku Sokolov, když byli častěji u míče a aktivně se snažili o vstřelení vyrovnávací branky. Blízko ke gólu měl například sokolovský Dřížďal v 56. minutě, kdy zcela osamocený na pravé straně nezamířil přesně. Ve 100% gólové příležitosti se po centru Dřížďala ocitl sokolovský Jurdík, ale jeho hlavička hradeckou branku minula. V 68. minutě se také připomněli svěřenci kouče Luboše Prokopce, ale prudká střela střídajícího Shejbala zamířila několik centimetrů vedle pravé tyče branky hostů.

Votroci spoléhali na protiútoky a jeden z nich mohl v 77. minutě úspěšně zakončit Shejbal, ale brankář Dvořák byl proti a míč vyrazil na rohový kop. Z něho se však již gólová radost urodila. Na Kuličův rohový kop nejvýše vyskočil David Vaněček a zajistil tak dvoubrankové vedení, 2:0.

FK Baník Sokolov si zkomplikoval situaci ještě více v 80. minutě, kdy se předčasně pakoval pod sprchy Vrtělka. Nicméně ještě v 87. minutě měl dobrou šanci Čada, brankář Lindr byl připraven a míč vyrazil. I proto se dnes stav už neměnil a fotbalisté Hradce Králové si připisují čtvrtou výhru v řadě. Na první místo v tabulce Fotbalové národní ligy chybí Votrokům pouhopouhý bod.

Branky: 32. Šisler z PK. 78. Vaněček. Rozhodčí: Marek – Hájek, Pilný. ŽK: 32. Vrtělka. ČK: 80. Vrtělka.  Počet diváků: 1880.
Sestavy: FC Hradec Králové: Lindr - Plašil, Šisler, Rolko, Poděbradský – Malinský (63. Shejbal), Janoušek (63. Hochmeister), Kučera, Zelený – Kulič (80. Zec), Vaněček.
FK Baník Sokolov: Dvořák – Vondráček, Hofmann, Vrtělka, Kobylík, Blažek (67. Šamánek), Hrubý, Čada, Jurdík, Dvořák, Dřížďal (74. Machek).

11.9.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: DENÍK- Radek Špryňar
Jiří Poděbradský byl rád, že Hradec proti Sokolovu uspěl, i když hra vypadala všelijak. Tohle umí jen velká mužstva. Zvládnout zápas, ve kterém se vám nedaří. V neděli to dokázal Hradec Králové. Proti Sokolovu se solidně trápil, hosté na place dominovali, ale stejně odjeli s kapesníky promáčenými od slz. Výhru 2:0 urvali „votroci". Tři body získali už počtvrté za sebou.
Rozhovor Jirky Poděbradského pro Deník

9.9.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Zde si můžete ještě jednou připomenout včerejší zápas se Sokolovem. Svým objektivem ho zachytil Tomáš Brixí. V příloze je také k nahlédnutí bülletin Černobílý gól.
Fotografie a Černobílý gól z nedělního utkání

8.9.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin
Los 7. kola Fotbalové národní ligy nám do cesty postavil celek FK Baník Sokolov. Stav utkání otevřel v 32. minutě kapitán Šisler z pokutového kopu. I přes několik šancí se hosté na Všesportovním stadionu prosadit nedokázali a definitivní zisk tří bodů stvrdil v 78. minutě po rohovém kopu David Vaněček.
Další výhra Votroků přišla proti Sokolovu

6.9.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník, admin
Známe jména výherců soutěže o lístky na zápas 'votroků' se Sokolovem.
V týdnu mohli fanoušci FC Hradec Králové soutěžit o lístky na nedělní duel

5.9.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V pořadí již posedmé vyběhnou svěřenci trenéra Prokopce v letošní sezóně k mistrovskému utkání druhé ligy. V neděli 8. září přivítají „pod lízátky“ od 17. 00 hodin tým FK Baník Sokolov.
Votroci se v neděli střetnou se Sokolovem

3.9.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Pavel Král, FOTO fkvarnsdorf.cz
Fotbalová národní liga po šestém kole aneb Co Deník zachytil po dalším dějství druhé nejvyšší soutěže.
FNL a poznámka Pavla Krále: To je proměna. 'Zelí' ožilo

20 Jiří Lindr 0 - 90 - - -
9 Jan Shejbal 62 - 90 - - -
13 Jiří Janoušek 0 - 62 - - -

15 David Čada 0 - 90 - - -
10 David Kobylík 0 - 90 - - -
21 František Dřížďala 0 - 74 - - -
11 Jakub Blažek 0 - 67 - - -