Počet diváků: 1569

FC Hradec Králové 4 FC Hradec Králové
FK Baník Most 1 FK Baník Most
:

Úvod utkání byl v jasné režii hradeckých Votroků, kteří na svého soka nastoupili ve velkém stylu. Proto nebylo překvapením, že již v 8. minutě se domácí radovali z první branky. Jan Shejbal zatočil svoji střelu perfektně k pravé tyči a brankáři Belaňovi nedal vůbec šanci, 1:0.  O tři minuty později přišla další velká šance Hradce, Marek Kulič zamotal hlavu hned trojici hostujících fotbalistů a vybídl ke skórování Zeleného. Jeho střelu ovšem brankář Mostu stačil s vypětím všech sil vyrazit na rohový kop.

Hradečtí byli i nadále aktivnější, drželi míč na svých kopačkách a hosty vůbec do ničeho nepouštěli. Další šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Například nebezpečná střela Janouška z 36. minuty, která proletěla pouhé centimetry vedle pravé tyče mostecké branky. V závěru prvního poločasu se připomněli i fotbalisté Baníku Most, ale podařený centr Nečas nezasáhl a brankář Lindr byl tedy i nadále bez práce.

Druhá pětačtyřicetiminutovka začala podobně jako ta první a to velkým tlakem svěřenců kouče Luboše Prokopce. Nejprve přišla obrovská gólová příležitost Zeleného, který zcela osamocen netrefil osamocenou hostující svatyni. Nicméně Hradec smutnit dlouho nemusel, protože v 50. minutě se po rychlém protiútoku prosazuje David Vaněček, 2:0. Most se v této části hry dostal pod obrovský tlak a jejich obraná fáze nebyla schopna čelit hradeckým výpadům. V 56. minutě se po velké chybě Mostu řítili sami na branku hned tři fotbalisté Hradce, Kulič nahrávkou vybídl Davida Vaněčka a pro něj už nebyl problém uklidit balón do branky, 3:0. Pro dvaadvacetiletého kanonýra to byla již desátá trefa v letošní sezoně.

Hosté o sobě dali vědět po centru Procházky, kdy hlavičkoval Šlapák, ale gólman Lindr byl připraven a míč s přehledem chytil. Pěknou individuální akce předvedl nadšeným divákům v 67. minutě střídající Malinský, když po dlouhém sprintu skončila jeho střela smolně na tyči. V 73. minutě z ničeho nic zaznamenal gólový úspěch také mostecký Baník, když po povedeném centru překonal Lindra hlavou Procházka, 3:1. Definitivní pojistku přidal po skrumáži ve vápně Marek Plašil, jenž v 83. minutě upravil stav utkání na konečných 4:1. Závěr utkání se již odehrával v poklidném tempu za všeobecného veselí fanoušků na tribunách, kteří vyvolávali všechny přítomné hráče včetně realizačního týmu.

FC Hradec Králové – FK Baník Most 4:1 (1:0)

Branky: 8. Shejbal, 50. a 56. Vaněček, 83. Plašil – 73. Procházka. Rozhodčí: Houdek – Fišer, Kotalík. ŽK: 11. Shejbal – 14. Olejník, 55. Rosendo. Počet diváků: 1569.

Sestavy: FC HRADEC KRÁLOVÉ: Lindr – Plašil, Šisler, Rolko, Poděbradský – Shejbal (65. Malinský), Schwarz (84. Hochmeister), Janoušek, Zelený - Kulič, Vaněček (69. Dvořák).
FK BANÍK MOST: Belaň – Procházka, Charuza, Vojta, Nečas (46. Dukhnich), Rosendo, Olejník, Ježdík (70. Řehák), Procházka, Šlapák, Nguyen.

1.10.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Radomír Machek - MF Dnes
Zdaleka to nebyla pro Jana Shejbala první šance, kterou by se zapsal mezi střelce hradeckého mužstva v ligovém zápase. Ale teprve tu nedělní hned na začátku zápasu s Mostem využil a byl to pro něj první druholigový gól kariéry. Přispěl jím k výhře 4:1.
Premiérový hradecký střelec Shejbal: Hodně nám pomohl první gól

30.9.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Zde si můžete prohlédnout fotografie, které pořídil náš fotograf Luboš Lorinc během nedělního utkání a také bulletin, který byl k utkání vydaný. V článku je také odkaz na videoreportáž ČT Sport
Fotogalerie, Černobílý gól a video z utkání FC Hradec Králové - FK Baník Most

29.9.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin, foto: Luboš Lorinc
V rámci 10. kola přijel pod malšovická „lízatka“ Baník Most. Tento celek v dosavadním průběhu Fotbalové národní ligy ještě nepoznal chuť porážky, změna přišla právě až s Hradcem. Prokopcova parta zápas naprosto ovládla a po dvou brankách Vaněčka, trefě Shejbala a Plašila slaví vysokou výhru v poměru 4:1.
Votroci slaví vysokou výhru nad Mostem

27.9.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Nedělní zápas s Mostem je na programu od 15. 00 hodin. „Jak jsme již avizovali před sezónou, chceme vyhovět všem fanouškům, kteří také fandí hokeji. V neděli je hokejové derby v Pardubicích, proto již začátek ve tři odpoledne,“ vysvětluje posunutý začátek utkání s Mostem ředitel klubu Ing. Jukl.
Musíme se tlačit do šestnáctky a být aktivní, říká Pavel Dvořák před utkáním s Mostem

20 Jiří Lindr 0 - 90 - - -
9 Jan Shejbal 0 - 66 8 11 -
25 Marek Plašil 0 - 90 83 - -
16 Petr Schwarz 0 - 85 - - -

10 Ezequiel Rosendo 0 - 90 - 55 -
3 Jakub Kotlan 53 - 90 - - -
7 Jakub Vojta 0 - 53 - - -
5 Jan Charuza 0 - 90 - - -