Datum utkání: 11.8.2013 17:00
Počet diváků: 1700

FC MAS Táborsko 2 FC MAS Táborsko
:

Úvod nedělního střetnutí překvapivě patřil hostům z jižních Čech, kteří z první nenápadné střely nastřelili břevno hradecké branky. Avšak v 15. minutě bylo ještě hůř. Samostatný únik hostujícího útočníka zastavil až nedovolený zákrok brankáře Lindra, sudí Mikel neváhal ani vteřinu a nařídil penaltu. K exekuci pokutového kopu se postavil táborský Miloslav Strnad a chladnokrevně proměnil, 0:1.

Hradečtí se poté začali více tlačit do útoku a měli několik zajímavých příležitostí. Největší z nich byla podařená střela Kopáče z přímého kopu, gólman Toma míč vyškrábl s vypětím všech sil. Ledová sprcha pro všechny přítomné přišla ve 29. minutě, kdy se po chybě domácích prosadil v samostatném úniku Petr Javorek, 0:2. O deset minut později mohlo být pro Hradec Králové ještě hůř, další samostatný únik vedl Šiml, ale jeho přehození Lindra nebylo dostatečně důrazné a „kulatý nesmysl“ do opuštěné branky nezapadl. Šanci na zkorigování stavu měl ještě v prvním poločase Marek Kulič, ale jeho střela bohužel minula branku o několik centimetrů.

Svěřenci Luboše Prokopce se ve druhé pětačtyřicetiminutovce snažili gólově prosadit, ale jejich hra narážela na bezchybnou obranu Táborska nebo jim nebyla dopřána potřebná dávka štěstí, jako například při nastřelené tyči Honzy Šislera z 61. minuty. Ten samý hráč měl kontaktní branku na svých kopačkách i o několik minut později, jeho pumelice ovšem svatyni Tomy těsně minula. Fotbalisté FC Hradce Králové byli častěji u míče, ale paradoxně mohli v závěru udeřit hosté, když po nahrávce Šimáka nebyl nikdo z hostů schopný trefit odkrytou branku. Závěr tohoto nepovedeného utkání již příliš fotbalové krásy nenabídl, a proto si mužstvo FC Mas Táborsko připisuje po zásluze výhru 0:2 a odváží si všechny body. Hradec Králové stále čeká na první výhru v letošním ročníku Fotbalové národní ligy.

Branky: 16. Strnad z pen. 29. Javorek. Rozhodčí: Mikel – Urban, Kotalík. ŽK: 11. Hochmeister, 54. Voltr, 57. Šisler – 53. Šimák, 62. Tusjak, 74. Toma. Počet diváků: 1712.

Sestavy: FC Hradec Králové: Lindr - Poděbradský, Hochmeister, Hock (69. Rolko), Plašil - Malinský, Kopáč (34. Vaněček), Šisler, Kučera - Kulič, Kraják (46. Voltr).
FC Mas Táborsko: Toma – Kotrba, Šiml, Strnad (68. Musiol), Ciferský, Presl (90. Džafič), Mráz, Šimák (82. Kočí), Javorek, Tusjak, Sladký.

14.8.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Zde si můžete prohlédnout bulletin Černobílý gól, který byl vydán k utkání proti Táborsku a momentky ze zápasu, jak je zachytil klubový fotograf Luboš Lorinc.
Černobílý gól a fotogalerie z nedělního utkání proti Táborsku

12.8.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Vyjádření Dr. Jindřicha Vedlicha, náměstka primátora města Hradce Králové a člena představenstva FC Hradec Králové.
Škoda, že Ríša nenazuje znovu kopačky, říká člen představenstva Jindřich Vedlich

11.8.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin, foto: Luboš Lorinc
Ve 3. kole Fotbalové národní ligy přivítal Hradec Králové celek FC Mas Táborsko. A byli to právě hosté, kteří naprosto ovládli první poločas, když se po trefách Strnada z penalty a Javorka z 29. minuty zaslouženě ujali dvoubrankového vedení. Ve druhé půli se již žádná branka neurodila a Hradec tedy na bodový zisk dnes nedosáhl.
Táborsko si odváží z Hradce všechny body

9.8.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: MF Dnes - Radomír Machek
Více než dva roky čekal Tomáš Malinský na první ligový gól v dresu Hradce Králové. Ani ten však k bodům v Karviné nepomohl, napravit to střelec i tým mohou v neděli doma s Táborskem.
Pro fanoušky už musíme doma vyhrát, ví královehradecký Malinský

9.8.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V neděli vstoupí Votroci do třetího dějství FNL soutěžního ročníku 2013/2014. Od 17. 00 hodin „pod lízátky“ přivítají FC MAS Táborsko.
S Táborskem se Votroci utkají letos již potřetí, mistrovsky však vůbec poprvé

5.8.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroci do sezóny vstoupili domácí remízou s Pardubicemi a prohrou na horké půdě v Karviné. Jak viděl včerejší souboj trenér Prokopec? „Ještě jsem utkání nerozdýchal. Jsem z některých hráčů zklamaný a rozčarovaný. Zápas jsme si prohráli sami, když jsme inkasovali dvě velmi laciné branky. V defenzivě jsme si počínali lehkovážně a soupeř nás za to potrestal,“ komentuje na úvod rozhovoru včerejší prohru 1:2 v Karviné Luboš Prokopec.
Příležitost dostanou pouze ti, kteří se chtějí na hřišti poprat, říká trenér Prokopec

Marek Kulič 0 - 90 - - -
20 Jiří Lindr 0 - 90 - 15 -
6 Tomáš Malinský 0 - 90 - - -

9 Adnan Džafič 89 - 90 - - -
6 Aleš Kočí 82 - 90 - - -
15 Antonín Presl 0 - 89 - - -
13 Ivan Ciferský 0 - 90 - - -
19 Jan Šimák 0 - 82 - 55 -