Počet diváků: 1125

FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
FC Fastav Zlín 0 FC Fastav Zlín
:

Úvod celého utkání se nesl ve znamení slavnostní chvíle. Edmund Schmidt, legenda šedesátých a sedmdesátých let v černobílém dresu, nedávno oslavil kulaté „sedmdesátiny“, a tak mu představitelé klubu blahopřáli a na památku předali dres s číslem 70.

Zlín přijel do Hradce Králové s otevřenou hrou a v prvních deseti minutách musel Jirka Lindr dvakrát zasahovat proti nepříjemným šancím, které pramenily ze závarů v pokutovém území Votroků. Hlavně s šancí Hájka v 9. minutě si hradecký gólman poradil bravurně.

Na druhé straně měl gólovou příležitost Marek Plašil, který si po půlhodině hry naběhl na přímý kop jmenovce Kuliče, jenže jeho přesnou hlavičku z malého vápna reflexivně vyrazil Dostál.

V prvním poločase se hradečtí fanoušci branky nedočkali, protože se domácí hráči nedokázali vypořádat s dobrou organizací hry Ševců ve středu hřiště a vytvořili si proto jen jedinou brankovou příležitost, kterou však neproměnili.
Druhý poločas začal velkou šancí hostí, kdy dlouhý centr z poloviny Zlína těsně minul vyběhnutý Lindr, ale hostující kapitán prázdnou branku Votroků netrefil.

Gólově však zahřmělo na druhé straně. Nejprve se v 69. postavil k přímému kopu, po faulu na Zeleného, Kulič a přesným centrem našel hlavičku Pillára. Pro Róberta to znamenalo premiérovou trefu v černobílém dresu, 1:0. Oslavy ještě pod lízátky nedozněly a góóól se křičelo podruhé. V 72. se dostal za obranu Zelený a přesným nadýchaným centrem našel naběhnutého Vaněčka. Ten se do střely položil a prostřelil vše, co mu stálo v cestě, 2:0.

A Votroci byli i nadále aktivní. Další šanci však agilní Vaněček neproměnil a také Schejbal svoji levou nohou na vyběhnutého Dostála nevyzrál. Velká paráda přišla pět minut před závěrečným hvizdem, kdy se ze vzdálenosti dvaceti metrů do míče opřel Pavel Dvořák a břevno Dostálovy svatyně se musí chvět ještě nyní.

Domácí fotbalisté byli hlavně v druhém poločase jasně lepším týmem a po zásluze si připsali další tři body do tabulky druhé ligy a opět poskočili do čela tabulky.

FC Hradec Králové – FC Fastav Zlín 2:0 (0:0)

FC Hradec Králové: Lindr – Plašil, Rolko, Pillár, Poděbradský – Schejbal, Janoušek, Schwarz (86. Hochmeister), Zelený – Kulič (83. Dvořák), Vaněček
FC Fastav Zlín: Dostál – Pazdera, Kubica, Hubáček, Hájek – Bartolomeu (65. Železník), Salachna, Elšík, Hruška (74. Holík)– Polách (79. Kroča),, Malchárek
Branky: Pillár, Vaněček, ŽK: Plašil – Kubica, Pazdera, Salachna, Rozhodčí: Mikel – Plesar, Machálek, Počet diváků: 1125

5.11.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Radek Špryňar
Nečekaný střelec rozštípl úpornou bitvu se Zlínem (2:0). Róbert Pillár si naskočil na trestný kop zahrávaný Markem Kuličem a úvodní brankou úplně změnil ráz utkání. „Balon mě trefil přímo do hlavy, ze tří metrů jsem to musel proměnit," usmíval se slovenský stoper po své premiérové trefě v hradeckém dresu.
Pillár skóroval poprvé v sezoně. 'Míč mě trefil přímo do hlavy'

4.11.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Zde si můžete ještě jednou připomenout nedělní duel se Zlínem.
Fotografie a bülletin ze zápasu FC Hradec Králové - FC Fastav Zlín

3.11.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroci si připsali další tři body a v tabulce FNL stále drží první místo

1.11.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Tomáš Koubek v nedělním utkání proti Zlínu nejspíše nenastoupí, ale i přesto se na utkání těší a připravuje se jako normálně. Na tom by nebylo nic zvláštního. Ale je jedna věc, proč se o Tomášovi v kabině počátkem listopadu více hovoří. Je totiž vůdčím v projektu Movember, charitativní akce, jejímž cílem je zvýšení povědomí o rakovině prostaty.
Uvidíme, s čím v neděli Zlín přijede, říká Tomáš Koubek

31.10.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Svěřenci trenérů Prokopce a Pilného budou chtít v neděli navázat na bodově úspěšné zápasy, které předcházeli zápasu na Střížkově. I přes velký bodový odstup bere Bohuslav Pilný Zlín jako nepříjemného soupeře: „Nesmíme se nechat ukolébat bodovým ziskem Zlína a musíme hrát jak o život.“