SK Slavia Praha 3 SK Slavia Praha
FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
:

SK Slavia Praha - FC Hradec Králové 3:2 (2:0), semifinále Tipsport liga

SestVotroci zůstali před branami finále Tipsport ligy a obsadili dělené třetí místo. Semifinálové utkání se hrálo na dvakrát 40 minut.

Úvod utkání však zcela jasně vyzněl pro Votroky. Již po pár vteřinách pálil Harba nad a o pět minut později opět Harba zaměstnal Čontofalského. Hned vzápětí se po centru Tomáška dostal do velké šance Šisler a následně Voltr. V obou případech byl Čontofalský opět na místě a Votrokům zlikvidoval obě tutovky. Ve 12. přišel pro hráče v černých dresech šok v podobě gólu, ze kterého se do konce poločasu již nedostali. Agilní Škoda se dostal za obranu, namísto střely zvolil zpětnou přihrávku na Mičolu, který měl před sebou pouze prázdnou bránu a poslal „sešívané“ do jednobrankového vedení. To v 34. zvýšil Juhar z pokutového kopu, který byl nařízen po střetu kapitána Fukala s Kiselem.
V prvním poločase byla Slavia, krom první desetiminutovky, jasně lepším týmem a jen díky výborným zákrokům gólmana Koubka neskončilo první dějství větším rozdílem.
To, co se Koubkovi dařilo v prvním poločase, neplatilo pro začátek toho druhého. V 43. prováhal správný okamžik pro odkop míče, k tomu se dostal Fenin a do prázdné branky zvýšil na 3:0. Všichni na stadionu si v tuto chvíli mysleli, že je rozhodnuto. Ne však kapitán Milan Fukal, který zmobilizoval tým a svými dvěma góly v 60. a v 68. pořádně zdramatizoval závěr utkání. První gól vstřelil hlavou po přímém kopu Harby, v případě druhého využil zaváhání slavistické obrany a ze skrumáže skóroval.
Ač se Votroci v závěru utkání tlačili do ofenzivy, vyrovnat se jim již nepodařilo. Do finále turnaje postoupila Slavia Praha, která se v nedělním poledni střetne se Sigmou Olomouc.

Sestava FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Fukal, Jánošík, Hájek – Harba, Šisler, Strnad, Tomášek (50. Zelený) – Voltr (50. Halilovič), Štěpán
Sestava SK Slavia Praha 1. pol.: Čontofalský – Dostál, Bortel, Hubáček, Juhar – Mičola, Gecov, Kisel, Zmrhal, Hůrka – Škoda
2. pol.: Rakovan – Nitrianský, Dobrotka, Kolařík, Čonka – Hrubý, Čepelák, Petrák, Jarolím, Tusjak - Fenin
Branky: Mičola, Juhar (PK), Fenin – Fukal 2, Rozhodčí: Vlasjuk – Blažej, Zeman

28.1.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Po sobotním utkání proti Slavii Praha (2:3) hodnotil trenér Plíšek samotné utkání a také celý turnaj Tipsport ligu.
Hodnocení semifinálového duelu se Slavií trenérem Plíškem

26.1.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroci zůstali před branami finále Tipsport ligy a obsadili dělené třetí místo.
SK Slavia Praha – FC Hradec Králové 3:2 (2:0)

25.1.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V průběhu ledna Votroci sehráli čtyři utkání „zimní ligy“. Remíza s druholigovým FC MAS Táborsko a dvě výhry nad Duklou Praha a Viktorkou Žižkov jim vynesly postup do semifinále, kde je v sobotu na umělé trávě v Berouně čeká pražská Slavia. V posledním utkání hradečtí fotbalisté ve středu podlehli Dynamu České Budějovice, to ale již nemělo žádný vliv na konečné umístění v tabulce.