Místo konání: Plzeň, Štruncovy sady
Počet diváků: 4782

FC Viktoria Plzeň 1 FC Viktoria Plzeň
:

Trenér Jiří Plíšek mohl hned od prvních minut zařadit do sestavy Filipa Klapku, který si prošel roční pauzou způsobenou komplikovaným zraněním kolena. I na druhé straně se objevilo v sestavě hned několik nových tváří a možná proto byl úvod prvního poločasu z obou stran velmi opatrný. Větší vzruch na tribuny vnesla až šance plzeňského Adamova v 30. minutě, ale ten v ideální pozici hlavičkoval mimo Lindrovu branku. Avšak co se nepovedlo ruskému útočníkovi nyní, se bohužel povedlo o pět minut později. Plzeňský Beránek našel centrem z levé strany osamoceného Adamova, který neměl problém přesnou střelou otevřít stav zápasu, 1:0.

V závěru prvního poločasu se Votrokům nedařilo střelecky ohrozit branku domácích a naopak se musel několikrát činit brankář Lindr. Například při povedené pumelici Zemana. Do druhé pětačtyřicetiminutovky vstoupil Hradec Králové aktivně a ve snaze o vyrovnání se tlačil dopředu. Nicméně k přímému zakončení se hosté nedostali. Ba co víc, svěřenci kouče Vrby podnikali nebezpečné protiútoky, které musela hradecká obrana hasit na poslední chvíli.

Následující podívaná příliš fotbalové krásy necelým pěti tisícovkám diváků nenabídla. Fotbal se hrál daleko od obou branek a brankáři příliš práce neměli. Závěrečné úsilí Votroků o vstřelení vyrovnávací branky s přehledem fotbalisté Plzně pokryli a navíc mohli své vedení pojistit. Ovšem Fillo svůj samostatný nájezd na brankáře Lindra proměnit nedokázal, a proto se stav střetnutí již neměnil.

Viktoria Plzeň tedy porazila Hradec 1:0 a postupuje dále do čtvrtfinále Poháru České pošty.

FC Viktoria Plzeň – FC Hradec Králové 1:0 (1:0)

Branky: 35. Adamov. Rozhodčí: Ochotnický – Mencl, Kříž. ŽK: 67. Plašil, 82. Poděbradský, 88. Hadaščok. Počet diváků: 4782.
Sestavy: FC Viktoria Plzeň: Mandous – Řezník, Procházka, Hejda, Beránek – Horváth, Kyndl (90. Chocholoušek) – Fillo, Kovařík, Zeman (81. Kůžel) – Adamov (90. Růžička).
FC Hradec Králové: Lindr – Plašil, Jánošík, Fukal, Poděbradský – Štěpán (65. Voltr), Klapka (63. Harba), Strnad (76. Hochmeister), Schwarz, Zelený – Hadaščok.

24.3.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin
Podívejte se na pozápasové hodnocení trenéra Plíška na tiskové konferenci po skončeném utkání FC Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové 1:0.
Trenér Jiří Plíšek hodnotí utkání v Plzni

23.3.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin
V době reprezentační přestávky si fotbalisté Hradce Králové zajeli k odvetě Poháru České Pošty na půdu Plzně. První a nakonec také jedinou branku utkání vstřelil v 35. minutě plzeňský Adamov a zajistil tak svému týmu postup do čtvrtfinále.
Votroci na Plzeň nestačili a v poháru končí

22.3.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V sobotu odpoledne bude Doosan aréna v Plzni svědkem odvetného zápasu 4. kola Poháru České pošty. Od 17. 00 hodin nastoupí domácí Víktorka proti hradeckým Votrokům. Ti si na západ Čech vezou výhru z prvního dějství 2:1.
Pojeď Votroky do Plzně povzbudit populárním „holobusem“.

22.3.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Mf Dnes - Bohumil Stehno
Fotbalisty Hradce Králové v čele s Markem Kuličem čeká druhý díl osmifinále Českého poháru s Plzní. Na jejím hřišti se v sobotní odvetě s citelně oslabeným soupeřem pokusí potvrdit domácí vítězství 2:1.
V Plzni nesmíme hrát na nula nula, varuje hradecký útočník Kulič

27.2.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Po několika jednáních se počátkem tohoto týdne našel termín odvetného utkání 4. kola Poháru České pošty mezi Votroky a domácí Viktorkou Plzeň. Ve Štruncových sadech se zápas odehraje v sobotu 23. března s časem výkopu 17. 00 hodin.