Počet diváků: 2025

FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
FC Viktoria Plzeň 1 FC Viktoria Plzeň
:

První utkání osmifinále letošního ročníku Poháru České pošty nám přisoudilo těžkého protivníka z Plzně. První poločas patřil hostů z Plzně, když se trefil Hora. Ovšem druhé půli nastal po brankách Haliloviče a Harby velký obrat Votroků na 2:1.

Úvod utkání byl z obou stran opatrný, jedinou výjimku zařídila střela Radka Voltra, ale plzeňský brankář Bolek byl připraven. První branku viděli promrzlí diváci v 19. minutě, kdy nejprve střelu Ševinského perfektně vyrazil Lindr, avšak Hora se opět zmocnil míče a poslal hosty do vedení, 0:1.

I nadále se hrál fotbal, který moc pohledných situací nenabídl. Častěji byla u míče Plzeň, jejž si vypracovala hned několik rohových kopů, ale obrana Hradce Králové vše odvrátila. Ve zbývající části prvního poločasu se hrálo daleko od pokutových území obou celků, a proto se šlo do kabin za jednobrankového vedení fotbalistů FC Viktorie Plzeň.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky vstoupili svěřenci Jiřího Plíška velmi aktivně a hned z toho byl slibný pokus Haliloviče, který ostře vypálil levačkou, míč minul hostující branku o pouhé decimetry. V 54. minutě a další šance Hradce Králové. Tentokrát pálil bosenský střelec Haris Harba, ale balón skončil opět těsně vedle. O tři minuty později zahrával Vojtěch Štěpán standardní situaci, kdy jeho technický pokus skončil na břevně plzeňské branky.

Hradečtí byli i nadále častěji s míčem na svých kopačkách, ale přes neprostupnou defenzívu hostí se nemohli výrazně prosadit. V 77. minutě se ovšem po nádherné akci domácí konečně dočkali. Harba vyslal do brejku Štěpána, ten naservíroval míč jak na zlatém podnose Halilovičovi, který zařídil vyrovnání, 1:1.

V samotném závěru utkání byli hosté z Plzně aktivnějším týmem a především prudká střela Rajtorala do boční sítě znamenala pro Hradec Králové velké nebezpečí. Již v nastaveném čase pak přišel blesk jak z čistého nebe. Bosenský útočník Haris Harba se z ničeho nic dostal dopředu, kde z hranice malého vápna poslal obloučkem míč za záda bezmocného brankáře Pavlíka, 2:1.

Votroci se tedy loučí s fotbalovým rokem 2012 cennou výhrou nad aktuálním lídrem Gambrinus ligy z Plzně.

Branky: 77. Halilovič, 90. Harba - 19. Hora. Rozhodčí: Adam – Filípek, Černý. ŽK: 58. Jánošík, 90.Šisler - 37. Štípek. Počet diváků: 2025.

FC Hradec Králové: Lindr – Schwarz, Jánošík, Fukal, Poděbradský – Voltr (68. Zelený), Hochmeister, Harba, Šisler, Štěpán (90. Rezek) – Halilovič (87. Zec).
FC Viktoria Plzeň: Bolek (78. Pavlík) – Limberský, Ševinský, Čišovský (65. Horváth), Procházka – Zeman (72. Malakyan), Darida, Rajtoral, Štípek – Ďuriš, Hora.

30.11.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Zde si můžete prohlédnout snímky z včerejšího utkání s Viktorií Plzeň a dát hlas nejlepšímu hráči zápasu.
Fotogalerie a anketa o nejlepšího hráče pohárového utkání s Plzní

Václav Pilař (13. 10. 1988), odchovanec klubu FC Hradec Králové, se při příležitosti osmifinále Poháru České pošty oficiálně rozloučil s černobílými barvami.
Václav Pilař naposledy

29.11.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin
První utkání osmifinále letošního ročníku Poháru České pošty nám přisoudilo těžkého protivníka z Plzně. První poločas patřil hostům z Plzně, které poslal do vedení Hora. Ovšem v druhé půli nastal po brankách Haliloviče a Harby velký obrat Votroků na 2:1.
Bosenští útočníci Halilovič, Harba zařídili výhru nad Plzní

28.11.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admina
Podzimní část Gambrinus ligy je již skončena, ale Votroky čeká ještě jeden důležitý souboj? První utkání osmifinále Poháru České pošty proti týmu FC Viktoria Plzeň. Utkání začíná v 17. 30 hodin. Po utkání proběhne tradiční beseda s fanoušky. Pozvání do „pivního městečka“ tentokrát přijali i ředitel klubu Ing. Jukl a trenér Plíšek.
Ve čtvrtek přijede pod lízátka Plzeň

27.11.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Ve čtvrtek 29. listopadu se od 17. 30 hodin uskuteční první utkání osmifinále Poháru České pošty mezi týmy FC Hradec Králové a FC Viktorií Plzeň. Klub se v něm oficiálně rozloučí s Václavem Pilařem, který je v současné době hráčem německého Vfl Wolfsburg a je odchovancem klubu FC Hradec Králové. Václav Pilař také prožil jednu sezónu v klubu Viktorie Plzeň.
Oficiální loučení klubu FC Hradec Králové s Václavem Pilařem před utkáním s Plzní

27.11.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Mf Dnes - Radomír Machek
Vizitka soupeře mluví za vše: předloňský šampion, už druhým rokem úspěšně hraje v prestižních evropských pohárových soutěžích, drží si pověst mužstva, jež v Česku předvádí nejhezčí fotbal. Tu potvrdili letos na podzim nejen postupem do jarních vyřazovacích bojů v Evropské lize, ale také okupováním prvního místa po podzimní části domácí nejvyšší soutěže.
Zaplňme Malšák: Rozjetá Plzeň láká