17. kolo - FC Vysočina Jihlava - FC Hradec Králové

Místo konání: Jihlava
Počet diváků: 2290

FC Vysočina Jihlava 0 FC Vysočina Jihlava
:

Že střetnutí s Jihlavou nebude procházkou růžovým sadem, tak to naznačila již samotná cesta hráčů a fanoušků do tohoto města na Vysočině, tu totiž komplikovala dopravní nehoda. Aby těch komplikací na úvod nebylo málo, tak již v 17. minutě musel střídat zraněný Hochmeister, toho nahradil Petr Schwarz. O minutu později se Halilovič prezentoval povedenou pumelicí, kterou domácí brankář Blažek musel s vypětím všech sil vyrazit.

U další příležitosti byl ve 25. minutě opět bosenský snajpr Halilovič, jeho střelu zpoza vápna musel jihlavský gólman vyrazit na rohový kop. Ten fotbalisté Jihlavy už s přehledem ubránili. Poté se dostal k zajímavé individuální akci hostující Haris Harba, ale z otočky na malém vápně mezi tyče nezamířil. V závěru první půle se ke střelecké možnosti dostala i Jihlava, ale pokus Vaněčka neměl dostatečnou razanci a pro Tomáše Koubka to byla snadná práce. V prvním poločase byli aktivnější Votroci, nicméně žádná z šancí neznamenala změnu skóre.

Začátek druhé pětačtyřicetiminutovky byl ve znamení velké šance Hradce Králové. Petr Schwarz napřáhl z dvaceti metrů a orazítkoval tyč Blažkovy branky. V 58. minutě se dočkal možnosti také celek z Jihlavy, po centru Kosaka se ale nikdo ze svěřenců kouče Komňackého k míči nepropracoval. A tak přišla v 67. minutě další velká příležitost na druhé straně. Po centru Holeše z levé strany hlavičkoval Harba ve 100% příležitosti pouze do náručí jihlavského matadarora.

V závěru zápasu se na zmrzlém terénu oba celky soustředily spíše na obranou fázi, a tak se hrálo daleko od obou branek. Hradečtí si tedy i přes několik slibných šancí odváží z Jihlavy jediný bod za bezbrankovou remízu.

Velké absolutorium si také zaslouží přesně 216 příznivců z Hradce Králové, kteří vážili v nepříznivém počasí dalekou cestu do Jihlavy a vytrvale podporovali své idoly po celý průběh střetnutí.

Několik fotografií z remízového utkání v Jihlavě, včetně našich fanoušků a jejich chorea, najdete na Facebooku.

FC Vysočina Jihlava - FC Hradec Králové 0:0
Rozhodčí: Ardeleánu - Štěrba, Hájek. ŽK: 36. Šourek, 63. Marek. Počet diváků: 2290.

Sestavy: FC Vysočina Jihlava: Blažek - Vaculík, Tlustý, Šourek, Marek – Kliment (61. Koloušek), Karlík, Jungr, Rada, Kosak (70. Tomeček) – Vaněček (87. Vašíček).
FC Hradec Králové: Koubek - Holeš, Fukal, Hochmeister (17. Schwarz), Plašil - Harba, Strnad, Šisler, Halilovič (88. Klapka) – Kulič (77. Hadaščok), Štěpán.

26.2.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Radek Špryňar
Jednadvacetiletý hradecký fotbalista měl v Jihlavě „peška" – ránu zpoza vápna namířil do tyče Blažkovy branky. Za vápnem se opřel do míče, ten po zmrzlém terénu nabral rychlost a začal se stáčet do branky. Když v tom se ozvala tupá rána. Tyč! Petr Schwarz zaúpěl, naštvaně máchl rukou a zase se vrátil ke svým úkolům ve středu pole.
'Chyběly dva centimetry,' litoval Schwarz nevyužité šance

22.2.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: David Solnař
Úvodní kolo jarní části Gambrinus ligy nám do cesty postavilo celek FC Vysočina Jihlava. V utkání, které se hrálo za nepříznivých klimatických podmínek, měli více šancí Votroci. Ovšem ani tyč Schwarze či hlavička Harby ke gólu nevedla.
První jarní kolo v Jihlavě gól nepřineslo

22.2.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Radek Špryňar
Fotbalisté Hradce Králové v pátek hrají v Jihlavě, která ztratila snajpra Tecla. „Jihlava má vyvážený kádr. Do sestavy se jí po zranění vrátil zkušený Koloušek, který umí dát hře tvář. Když k tomu přičtu Jardu Blažka v bráně, vychází mi z toho silný kolektiv," upozorňuje však trenér Plíšek.
Jízda 'votroků' za záchranou nejvyšší soutěže startuje

21.2.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Petr Tomeš
Už jen hodiny zbývají do ostrého startu fotbalistů FC Hradec Králové v jarní části Gambrinus ligy. „Votroci" se v úvodním duelu po zimní přestávce představí v pátek na půdě Jihlavy (začátek v 18 hodin). „Už se moc těšíme, neboť zima byla dlouhá," říká za hráčskou kabinu asistent trenéra Pavel Medynský.
'Votroci' se mají na co těšit. Fanoušci jsou ve formě.

21.2.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Jako první, společně s televizním utkáním FK Teplice – FK Dukla Praha, vstoupí do jarní části Gambrinus ligy fotbalisté Vysočiny Jihlava a FC Hradec Králové. Utkání v Jihlavě má začátek v 18. 00 hodin.
Votroci začínají na Vysočině

5.2.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Jarní část Gambrinus ligy Votroci otevřou utkáním v Jihlavě proti tamnímu klubu Vysočina Jihlava v pátek 22. února v 18. 00 hodin. Souběžně s tímto zápasem začne také televizní, a to FK Teplice vs. FK Dukla Praha.