1. kolo - FC Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové

Počet diváků: 10310

FC Viktoria Plzeň 3 FC Viktoria Plzeň
:

FC Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové 3:0 (1:0)

FC Hradec Králové do souboje nastoupil hned s dvěmi posilami v základní sestavě, Harisem Harbou a Tomášem Strnadem. Do branky se podle očekávání postavil Jirka Lindr.

Domácí vstoupili do utkání aktivně a Votroky na prvních patnáct minut uzamkli na jejich polovině. Hned v 11. řešil složitou situaci, po rohovém kopu Horvátha, Šisler, když vykopával z brankové čáry a následnou hlavičkovou dorážku Bakoše vyrazil Lindr. V 24. hradečtí postupovali 4 na 3, ale Harba finální přihrávku nezvládl a domácí se ubránili. Po půlhodině hry hosté hru vyrovnali, ale bohužel Zelený u pomezní čáry neuhlídal Daridu,který odcentroval a přesně našel hlavičku Koláře. Lindr neměl šanci, 1:0. V 38. se blýskl Limberský, který přesně trefil centr Horvátha. Jeho projektil skončil těsně vedle. Pět minut před přestávkou se skrz obranu Hradce prodral Darida a jeho střela skončila na tyči Lindrovy branky.

Do druhé poloviny zápasu nastoupili Votroci s vizí, pokusit se srovnat stav zápasu. Jenže domácí byli důrazně proti a pokračovali ve svém výkonu z prvního poločasu. Výraznou osobností druhého poločasu byl domácí záložník Fillo, který servíroval svým spoluhráčům jednu finální přihrávku za druhou. Jenže Rajtoval, ani Horváth branku ve vyložené pozici netrefili. Až v 68. naservíroval před Lindrovu branku Procházka Bakošovi, který zvýšil na 2:0. O pár minut později bylo ještě hůře. Rohový kop Plzně Lindr minul a pro Filla již nebylo nic těžkého, nasměrovat míč do hradecké svatyně, 3:0. Votroci se do pár šancí dostali až v závěru utkání,ale ani jedna z šancí Harby a Uškoviče mezi tyče plzeňské branky nemířila.

FC Hradec Králové prohrál na půdě velkého favorita Gambrinus ligy 0:3 hlavně po individuálních chybách. Nyní je čeká domácí dvojutkání, které v pátek načne souboj s FK Baumit Jablonec a za čtrnáct dní přivítají nováčka soutěže Vysočinu Jihlava.

Sestavy týmů:
FC Viktoria Plzeň: Bolek – Limberský, Procházka, Ševínský, Rajtoral – Malakyan (46. Ďuriš), Horváth, Kolář (83. Hanousek), Darida, Fillo – Bakoš (75. Hora)
FC Hradec Králové: Lindr – Holeš, Hochmeister, Fukal, Poděbradský – Štěpán, Strnad, Šisler (78. Pávek), Harba, Zelený (81. Voltr) – Dvořák (71. Uškovič)
Branky: 35. Kolář, 68. Bakoš, 68. Fillo, ŽK: Horváth – Strnad, Počet diváků 10 310
Rozhodčí: Franěk – Filípek, Mencl

31.7.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Mf Dnes - Radomír Machek
První zápas a hned porážka 0:3. Přesto si Tomáš Strnad po své ligové premiéře v dresu Hradce Králové případnou otázku, zda s letním příchodem právě do tohoto klubu udělal dobře, ani náhodou nepoložil.
V Plzni budou mít problémy i jiní, myslí si hradecký Strnad

30.7.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin, foto Lubomír Douděra
Prvnímu kolu Gambrinus ligy 2012/2013 byl také přítomen fotograf Lubomír Douděra. Jak zachytil některé okamžiky, to si můžete prohlédnout zde.
Fotografie z nedělního utkání FC Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové

29.7.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin, foto Lubomír Douděra
Zde si můžete poslechnout hodnocení prvního utkání Votroků v Gambrinus lize trenérem Jiřím Plíškem.
Hodnocení zápasu FC Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové trenérem Plíškem

29.7.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Letošní první cesta za prvoligovým soubojem Votroků vedla na západ Čech. Zde se utkali s předloňským mistrem a letošním účastníkem Evropské ligy Viktorkou Plzeň.
Votroci nestačili na Plzeň a prohráli 3:0

27.7.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Hned v prvním kole nového soutěžního ročníku Gambrinus ligy zavítají Votroci na půdu favorita letošní ligy. Tým FC Hradec Králové poprvé povede trenérské duo Plíšek – Medynský, na hřiště pak může vyběhnout jedna z trojice posil Harba, Strnad, Uškovič. Zec v úvodu sezóny bude zřejmě nastupovat za mládežnické týmy.
Zápas musíme odehrát s dostatečným sebevědomím, říká trenér Plíšek

23.7.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Fanklub Votroci 2000 i v letošní sezóně pořádá autobusové zájezdy na venkovní utkání. V prvním kole Votroci zajíždí na horkou půdu do Plzně. Pojeď je povzbudit i ty.