9. kolo - FC Hradec Králové - FC Slovan Liberec

FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
FC Slovan Liberec 2 FC Slovan Liberec
:

FC Hradec Králové - FC Slovan Liberec 2:2 (1:1)

Za krásného babího léta se „pod lízátky“ představil poslední mistr Gambrinus ligy Slovan Liberec. V krásném a hlavně napínavém utkání se nakonec oba týmy rozešly smírně 2:2.

Do utkání vstoupili lépe hosté. Již v 5. zkoušel lobem přehodit vyběhnutého Koubka Rabušic, jeho střela skončila těsně vedle pravé tyče. O dvě minuty později ovšem bylo hůře. Na hranici vápna ztratil Harba míč a Štajner lišáckou střelou překonat Koubka, 0:1. Votroci však zbraně nesložili. Již v 14. poslal Uškovič do 100% šance Harbu, ten však z hranice penalty branku netrefil. V 25. již bylo veseleji. K míči se dostal Štěpán, jeho centr našel hlavu Dvořáka a ten se nemýlil a skóre srovnal na 1:1. Po vyrovnání přišly další šance, Dvořáka Hauzr vychytal, stejně jako Hochmeistera. Tři minuty před přestávkou měl po kombinaci Dvořáka se Šislerem šanci Poděbradský, ale z náběhu mířil nad.

V druhém poločase se hrál vyrovnanější fotbal, kdy se do šancí dostávali i hosté, ale ani Rabuši, ani Štajner své šance v gól nepřetavili. Na domácí straně měl šanci Dvořák, ale hlavou tentokrát Hauzra nepřekonal. Jako z čistého nebe blesk přišla 66. a ruka domácího Hochmeistera před dotírajícím Štajnerem, kdy sudí Paták nejenže odpískal pokutový kop, ale hradeckému záložníkovi také udělil červenou kartu. Z pokutového kopu se bývalý reprezentant nemýlil a poslal hosty do vedení, 1:2. Ani za nepříznivého vývoje zápasu Votroci zbraně nesložili a vyplatilo se. V 83. sklepl nejlepší hráč zápasu Pavel Dvořák na naběhnutého Harbu, který se od půlky hřiště vypjal k sprinterskému sólu a vyběhnutému Hauzrovi nedal šanci a podél jeho těla srovnal na konečných 2:2.

Dnes byli Votroci i přes převahu soupeře jednoho muže v poli lepším týmem a po zásluze „vydolovali“z utkání s loňským mistrem alespoň bod.

FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Jánošík, Fukal, Poděbradský – Štěpán (72. Zelený), Hochmeister, Šisler, Harba (88. Pávek), – Dvořák, Uškovič
FC Slovan Liberec: Tóth (32. Nezmar), Kelič, Fleišman, Kušnír – Vácha, Liulka, Štajner, Janů (88. Hadaščok), Fleišman – Blažek (54. Bosančič)

Branka: Dvořák, Harba– Štajner 2, Počet diváků 4231, ŽK: Poděbradský, Uškovič, Šisler, Harba – Kušnír, Vácha, Štajner ČK: Hochmeister

1.10.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Před dnešním dopoledním tréninkem jsme si povídali s mužem zápasu FC Hradec Králové - Slovan Liberec Pavlem Dvořákem. V rozhovoru se dozvíte, jak například viděl momenty před góly a co říká červené kartě a penaltě po ruce Radka Hochmeistera.
V nedělním duelu jsme 2 body spíše ztratili, než jeden získali, říká Pavel Dvořák

To si můžete přečíst zde, tak jako si zde můžete prohlédnou fotogalerii.
Jak popsal nedělní souboj s Libercem dnešní tisk?

30.9.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Za krásného babího léta se „pod lízátky“ představil poslední mistr Gambrinus ligy Slovan Liberec. V krásném a hlavně napínavém utkání se nakonec oba týmy rozešli smírně 2:2.
Votroci ve strhujícím zápase remizovali s Libercem 2:2

27.9.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Poslední zářijový den se Votroci utkají s dalším adeptem na pohárovou Evropu, loňským mistrem Gambrinus ligy, Slovanem Liberec. Utkání má začátek v 17. 00 hodin.
V neděli „pod lízátka“ zavítá loňský mistr Slovan Liberec

V neděli přijede „pod lízátka“ úřadující Mistr Gambrinus ligy Slovan Liberec a k utkání opět vyjde bulletin Černobílý gól.