8. kolo - FK Mladá Boleslav - FC Hradec Králové

Místo konání: Mladá Boleslav
Počet diváků: 3680

FK Mladá Boleslav 1 FK Mladá Boleslav
:

Pod novým trenérem Ladislavem Minářem vstoupila Mladá Boleslav do utkání pořádně zostra, již ve 13. minutě měli domácí na svém účtu dvě žluté karty.  Kromě kartového ohodnocení byla k vidění také jedna gólová šance, to když se Štohanzl pokusil od půlící čáry přehodit brankáře Koubka, míč však minul opuštěnou branku o několik metrů. Poté byla hra vyrovnaná, ale kromě několika rohových kopů se k přímému ohrožení branky ani jedno z mužstev nedostalo.

V 31. minutě převedli fotbalisté Mladé Boleslavi rychlý protiútok, na jehož konci se po centru Šírla objevil Nešpor, jenž už neměl problém uklidit míč za záda brankáře Koubka, 1:0. Ovšem vyrovnáno mohlo být hned v zápětí. Brankář Miller při odkopu trefil hradeckého Šislera, od něhož se míč odrazil těsně vedle prázdné branky.  V závěru prvního poločasu byli Hradečtí častěji u míče, nicméně chyběla finální fáze s následnou střelbou. I proto první půle skončila jednobrankovým vedením domácího celku.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky vstoupili hosté z Hradce Králové mnohem aktivněji a šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Po krásné akci se Vojtěch Štěpán prosadil na levé straně, našel úplně osamoceného Šislera, který v jasné gólové příležitosti trefil pouze brankáře Millera. Další velká šance na vyrovnání přišla v 67. minutě, kdy se Uškovičův centr dostal až k Dvořákovi, ale jeho zakončení bylo příliš slabé a bohužel vyrovnání neznamenalo.

Pořádně rušno bylo za několik minut i na druhé straně, kdy střela Dosoudila trefila hostujícího obránce Poděbradského přímo na brankové čáře. Pojistit své vedení mohla Boleslav v 75. minutě, na Sivričův centr si naskočil osamocený Bulut, jenž ve výborné pozici královéhradeckou svatyni těsně minul. V těchto chvílích se hrál opravdu pohledný fotbal, který nabízel střelecké pokusy na obou stranách.

Městský stadion v Mladé Boleslavi si pořádně oddechl při ráně Radka Hochmeistera, která jen těsně minula břevno domácí branky. V samotném závěru se Hradečtí tlačili do útoku a vyrovnání viselo ve vzduchu. Toužený gól ovšem nepřišel a Mladá Boleslav tak poprvé v historii Gambrinus ligy dokázala mužstvo Hradce Králové porazit.

Více fotografií, včetně skvělých hradeckých fanoušků, ze zápasu najdete na sociální síti Facebook – ZDE.

Branky: 31. Nešpor. Rozhodčí: K. Hrubeš - Štěrba, Dobrovolný. ŽK: 11. Dosoudil, 13. Sivrič, 55. Bořil, 65. Johana - 34. Jánošík, 66. Uškovič , 72. Dvořák, 90. Fukal. Počet diváků: 3680.
FC Hradec Králové: Koubek - Holeš, Šisler (87. Zec), Jánošík, Poděbradský, Fukal, Hochmeister, Štěpán (81. Voltr), Harba, Dvořák (73. Zelený), Uškovič.
FK Mladá Boleslav: Miller - Johana, Janíček (85. Ščuk), Šírl, Bořil, Dosoudil, Kúdela, Štohanzl (60. Fillo), Mareš, Nešpor (68. Bulut), Sivrič.

23.9.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin
Na našem oficiálním YouTube kanálu si můžete prohlédnout pozápasové hodnocení trenéra Jiřího Plíška na tiskové konferenci po utkání FK Mladá Boleslav - FC Hradec Králové 1:0.
Pozápasové hodnocení trenéra Plíška na tiskové konferenci po utkání v Mladé Boleslavi

23.9.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Zde si můžete poslechnout hodnocení trenéra Jiřího Plíška těsně po skončení utkání FK Mladá Boleslav - FC Hradec Králové 1:0.
Hodnocení zápasu v Mladé Boleslavi trenérem Jiřím Plíškem

V rámci 8. kola naší nejvyšší fotbalové soutěže zavítali fotbalisté Hradce Králové do města Škodovek. Zde se hrálo na šance bohaté utkání, které nakonec lépe zvládli domácí fotbalisté a vyhráli 1:0. Zapojte se do ankety!
Votroci se v Mladé Boleslavi střelecky neprosadili

21.9.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V nedělním podvečeru hostí městský stadion v Mladé Boleslavi duel dvou sousedů z tabulky, které dělí pouhé tři vstřelené góly. Votroci budou chtít navázat na dobrou bilanci z předešlých utkání s Boleslavi, domácí zas sází na léčbu šokem, tedy na výměnu trenéra.
Votroky v neděli prověří na svém hřišti Mladá Boleslav

20.9.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Trenéra Jiřího Plíška jsme zastihli před dnešním dopoledním tréninkem. Povídali jsme si nejenom o hradeckém fotbale, ale také o Lize mistrů a Evropské lize. Zde si můžete poslechnout rozhovor.