7. kolo - FC Hradec Králové - FC Zbrojovka Brno

Počet diváků: 4102

FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
FC Zbrojovka Brno 0 FC Zbrojovka Brno
:

Hned od prvních minut utkání byli Hradečtí aktivnějším týmem, drželi míč na svých kopačkách a brzy přišla také první gólová šance. Tu zakončoval po rohovém kopu Hochmeister, ale jeho střelu v záklonu hostující obrana odvrátila. Ve 12. minutě přišla z ničeho nic obrovská příležitost Brna. Švancara ideálně našel osamoceného Lutonského, který se ocitl tváří v tvář brankáři Koubkovi, ten však předvedl bravurní zákrok a šanci s přehledem zneškodnil.  O pět minut později se hosté z Brna opět dostali ke střeleckému pokusu, když Mezlíkova střela z pravé strany minula Koubkovu branku o pouhé centimetry.

Ve 22. minutě se více než čtyři tisíce diváků radovalo z úvodní branky. Po přímém kopu se dostal odražený míč k Dvořákovi, ten ideálně naservíroval míč Uškovičovi, který neměl problém zakončit do odkryté branky, 1:0. O devět minut později explodoval Všesportovní stadion podruhé. Fotbalovou nádheru předvedl Honza Šisler, jenž svojí typickou dělovkou z 25 metrů nedal brankáři Petrovi žádnou šanci, 2:0. Svěřenci kouče Jiřího Plíška byli i v závěru prvního poločasu nadále při chuti, nouze nebyla ani o povedené souhry či technické finesy.

Jak skončila první půle, tak naprosto stejně začala i půle druhá. Na hřišti vládl jeden tým, FC Hradec Králové.  Šance střídala šanci. Ať už se jednalo o skvělé uvolnění a následující centr Harisy Harby nebo o tvrdou střelu Pavla Dvořáka, obě dvě příležitosti si říkaly o zapsání do střelecké listiny. Až v 63. minutě dalo o sobě vědět také Brno, když se pořádně do balonu opřel Mezlík. Nicméně Koubek byl na svém místě a připsal si tak další povedený zákrok.

V závěrečné desetiminutovce se brněnská Zbrojovka snažila marně o kontaktní branku, ovšem většina pokusů končila na kopačkách neprostupné a dobře zformovaného královéhradecké obrany. Naopak definitivní pojistku mohl zařídit Uškovič, ale jeho individuální průnik brankář Petr vyrazil. Fotbalisté Hradce Králové si tedy zcela zaslouženě připisují zisk tří bodů za výhru 2:0.

Branky: 22. Uškovič, 31. Šisler. Rozhodčí: Kovařík – Filípek, Moláček. ŽK: 53. Harba, 77. Uškovič - 21. Šoljić. 44. Glaser, 88. Přerovský. Počet diváků: 4102.

Koubek - Holeš, Fukal, Hochmeister, Jánošík - Šisler, Poděbradský, Štěpán (70. Rezek), Harba – Dvořák (84. Zelený), Uškovič (90. Pávek).
FC Zbrojovka Brno: Petr - Pernica, Brabec, Husár, Sus (72. Lamine) - Zavadil, Šoljić, Mezlík, Lutonský (75. Jurdík) - Glaser (57. Přerovský), Švancara.

18.9.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Mf Dnes - Radomír Machek
Zde si můžete přečíst články, které vyšly v dnešním vydání MF Dnes.
Co o nás napsala Mf Dnes?

17.9.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin, FOTO Tomáš Brixi
Zde si můžete prohlédnout včerejší utkání s Brnem, tak jak ho zaznamenal objektiv Tomáše Brixiho.
Fotogalerie včerejšího utkání s Brnem

16.9.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin
V rámci 7. kola naší nejvyšší fotbalové soutěže zavítala do Hradce Králové brněnská Zbrojovka. Hrál se fotbal lahodící oku diváka, který skončil výhrou 2:0 nad Brnem. Zapojte se do ankety a hlasujte o nejlepším hráči utkání.
Votroci se radují z první výhry v sezoně

14.9.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V nedělním podvečeru (17.00) se „pod lízátky“ odehraje důležité utkání. O první plný bodový zisk v letošní sezóně se Votroci pokusí v utkání s nováčkem soutěže FC Zbrojovkou Brno.
Votroci se opět po roce střetnou se Zbrojovkou Brno

Jako každé utkání, i to nedělní má svůj bulletin. Zakoupit si ho můžete u dorosteneckých prodejců těsně za vchodovým terminálem.