6. kolo - AC Sparta Praha - FC Hradec Králové

Místo konání: Praha - Letná
Počet diváků: 9631

AC Sparta Praha 1 AC Sparta Praha
:

Od prvních minut utkání přebrala Sparta roli favorita a držela míč na svých kopačkách. Z toho se také urodila první větší šance zápasu. Za obranou hradeckých se objevil mladík Kadlec a z úhlu postupoval sám na brankáře Koubka, ten byl však pozorný a šanci zneškodnil. Poté se začal osmělovat také Hradec, ale z několika nadějných protiútoků se žádná střela neurodila.

Ve 26. minutě mohl jít Hradec Králové nečekaně do vedení. Harba našel ideálním centrem Šislera a toho v obrovské šanci reflexivně vychytal domácí gólman Vaclík. Zajímavá příležitost přišla za několik minut z kopaček Tomáše Strnada, jehož střela minula domácí branku zhruba o metr. V 38. minutě se Sparta ujala vedení, když Jarošík našel přetaženým centrem albánského útočníka Balaje, který neměl problém hlavou otevřít stav dnešního střetnutí, 1:0. V samotném závěru prvního poločasu se ještě do šance probojoval Šisler, ale jeho hlavička se stala pro Vaclíka snadnou kořistí
.
Do druhé pětačtyřicetiminutovky vstoupili Votroci aktivně a hned z toho byla šance Strnada. K němu nečekaně propadl centrovaný míč a brankář Vaclík musel opět vytáhnout pohotový zákrok. Pak následovala nudnější pasáž utkání, kdy se domácí dostávali k ohrožení hostující branky výhradně z rohových kopů, ve hře převládala na obou stranách nepřesnost. V 72. minutě se po rohovém kopu ocitl na přední tyči zcela osamocený Krejčí, ovšem jeho pokus mezi tři tyče nezamířil.

Přibližně šest minut před koncem utkání se svěřenci trenéra Jiřího Plíška dostali do velkého náporu a vyrovnání doslova viselo ve vzduchu. Především po dorážce Šislera to na Letné pořádně zahučelo. Bohužel i přes drtivý závěr se hostům z Hradce Králové nepodařilo vyrovnat a z Prahy se tak vracejí bez zisku jediného bodu za výsledek 1:0.

Více fotografií, včetně skvělých hradeckých fanoušků, ze zápasu najdete na sociální síti Facebook - ZDE.

Branka: 39. Balaj. Rozhodčí: Jílek - Marek, Hájek. ŽK: 45. Šisler, 68. Fukal. Počet diváků: 9631.

AC Sparta Praha: Vaclík - Vidlička, Švejdík, Jarošík, Pamič - Přikryl, Matějovský (45. Holek), Pavelka, Skalák (60. Krejčí) - Kadlec, Balaj (77. Kweuke).
FC Hradec Králové: Koubek - Plašil, Hochmeister, Fukal, Poděbradský – Holeš (74. Dvořák), Šisler, Strnad (70. Janoušek), Zelený (89. Voltr) – Harba – Uškovič.

4.9.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Radek Špryňar
Hradecký defenzivní záložník se do šancí dostává každý zápas, i na Letné měl dvě tutovky, ale obě zazdil. Každý zápas se coby defenzivní záložník dostává do šancí, duel na Letné, který Hradec prohrál 0:1, nebyl výjimkou. Jenže Jana Šislera trápí zakončení. Sice už dvě branky vstřelil a je nejlepším střelcem „votroků", přesto jich mohlo být mnohem víc. „Mohl jsem mít už pět nebo šest gólů a vést tabulku střelců," ušklíbne se.
Šisler si posteskl: 'Mohl jsem vést tabulku střelců'

2.9.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin
Na našem oficiálním YouTube kanálu si můžete prohlédnout pozápasové hodnocení trenéra Jiřího Plíška na tiskové konferenci po utkání SK Sigma Olomouc - FC Hradec Králové 1:1.
Pozápasové hodnocení trenéra Plíška na tiskové konferenci po utkání se Spartou

2.9.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Zde si můžete poslechnout pozápasové hodnocení trenéra Jiřího Plíška.
Trenér Plíšek hodnotil dnešní utkání na tiskové konferenci

V rámci 6. kola naší nejvyšší fotbalové soutěže zavítal Hradec Králové na půdu aktuálního lídra tabulky pražskou Spartu. Utkání příliš fotbalové krásy nenabídlo a celek Sparty tak po brance Balaje z první půle vybojoval tři body za vítězství tím nejtěsnějším možným rozdílem.
Votroci se z pražské Letné vracejí bez bodu

31.8.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroky v neděli čeká zápas s vicemistrem a letošním účastníkem UEFA CUPu AC Spartou Praha.
Jedeme k soupeři s respektem, ale ve fotbale je všechno možné ... říká trenér Plíšek

31.8.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Radek Špryňar
Kapitán fotbalistů Hradce Králové prožil na přelomu milénia v dresu Sparty jednu z nejkrásnějších sezon kariéry okořeněnou titulem. Na Letné strávil Milan Fukal jednu z nejlepších sezon kariéry. Z pozice obránce střílel branky, zahrál si Ligu mistrů, stal se mistrem české ligy. V neděli se v sedmatřiceti letech na osudové místo vrací. Jako hráč možná naposledy. „Moc se těším. Pro mě osobně to bude možná poslední zápas na Letné," uvažuje kapitán fotbalistů FC Hradec Králové.
Fukal připouští: 'Možná hraju na Letné naposledy'

30.8.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Kapitán týmu se ohlíží za uplynulými pěti koly a také se dívá směrem k nedělnímu utkání na Spartě. Zde si můžete poslechnout rozhovor s ním.